Skocz do zawartości

Saab F-35 Draken 1/72 hasegawa


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Draken duńskich sil powietrznych w służbie 1970-1993, pierwsza próba zabawy z kamo, wymyśliłem ze zrobię cały zestaw samolotów z wytartym, zwietrzałym kamuflażem, następne f-104 i  f-100 i jeszcze jeden darken ale w wersji RF-35. Tyle info miłego oglądania, aha poprawiłem na matowe wykończenie jakby co bo były takie sugestie.
0184773.thumb.jpg.eb70f26b551da90a8a4df430dd0ad3c6.jpg
1680557-medium.jpg.e256a49d086f88b42ebce44c1c2f5605.jpg
draken144_ori02.jpg.7a86d47a431e8e40e6d4f83c2c0f201c.jpg
1546136-large.thumb.jpg.7cad1787b7919aae40dffba98ae5d7d5.jpg

feLe0Anh.jpg
BjkzMfJh.jpg
MpspQseh.jpg
j5akeeuh.jpg
4XwH2Hxh.jpg
L7cCahph.jpg
u70ghYHh.jpg
Ejt76Kzh.jpg
ioGWjToh.jpg
zxey0wIh.jpg
31grG6ch.jpg
bZzLo4Fh.jpg
TIhYSJPh.jpg
rhgaHtth.jpg
sUyB4mph.jpg
UbeZE70h.jpg

Edytowane przez Bobek
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonany model i ciekawy temat dzięki temu zatrzymuje wzrok na dłuższy czas takie modele lubię najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Taki delikatny, i tych plamek masz 4 razy mniej niż na oryginale. Ale i tak mi się podoba. Zrobiłem kiedyś duńskiego F-104. Słowem też lubie te duńskie "zielenie" ,_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model i malowanie sobie trudne wybrałeś. Wygląda dobrze z daleka, z bliska mam wrażenie że te plamki są zbyt rozmyte. Zdaje się (zdaje, bo sam nie miałem okazji spróbować) że dobrą techniką na takie podmalówki jest robienie masek z Maskolu, wtedy krawędzie plamek byłyby znacznie ostrzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest to pierwszy w sumie z 4, techniki dosyc proste oparte na aerografie, jaśniejsza warstwa podstawowa i kolejne delikatne warstwy i linie, na pewno nauka idealnego operowania aerkiem. Na koniec wykończone rożnymi mieszkankami przezroczystych Tamiya x, tak żeby cos się działo na powierzchni no i kredkami wodnymi, mazakami. 
Co do samego maskolu to s rzeczywiście jest możliwe natomiast obawiam się ze może wyjść zbyt kontrastowo, bo same plamy oryginalnie to cos pomiędzy tymi co są a ostrym maskolem, wiec to będzie trzeba połączyć połowie drogi. Trudny temat żeby efekt był zadowalający, ale myślę ze droga jest właściwa, bo mam nadzieje ogarnąć w ten sposób tworzenie przebarwień których mi brakuje na modelach a występują na samolotach.

 

CD48BD4F-AA9A-4F25-A0A2-BCB88AE7A265.jpeg

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spiton napisał:

Fajny. Taki delikatny, i tych plamek masz 4 razy mniej niż na oryginale. Ale i tak mi się podoba. Zrobiłem kiedyś duńskiego F-104. Słowem też lubie te duńskie "zielenie" ,_)

Z ta ilością to dlugi temat, malowałem ze schematu powyżej czyli  Saab nr A-012, wiec tu w sumie powinno się bawić w konkretny samolot, aczkolwiek dokumentacja jest naprawdę niezbyt duza, choc wystarcza do ogólnego zastosowania. 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Generalnie się podoba. Te duńskie wycierusy to idealny temat do doskonalenia aero.

Kalki ze Stoppela czy jakieś inne?

Generalnie to troche za mało ale dzieki , zawsze uwagi przyjme :)
Tak Stoppel, nic innego nie znalazłem bo temat dosc niszowy.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagi mniej więcej zbieżne z tym, co napisali Solo i Spiton. Nie znaczy to, że mam jakiś patent na lepsze zrobienie tych plamek. Na gorąco przychodzi mi pomysł, aby spróbować to wykonać poprzez klasyczny preszajding przy bardzo starannym naniesieniu plamek od szablonów lub niekiedy nawet ręcznie.

Dwa pytania o kalki:

1. Jaka jakość i jak się zachowują, czy są jakieś złe niespodzianki?

2. Czy był problem w zakupie? Pytam, bo czekam na przesyłkę już ponad 1,5 miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Mam uwagi mniej więcej zbieżne z tym, co napisali Solo i Spiton. Nie znaczy to, że mam jakiś patent na lepsze zrobienie tych plamek. Na gorąco przychodzi mi pomysł, aby spróbować to wykonać poprzez klasyczny preszajding przy bardzo starannym naniesieniu plamek od szablonów lub niekiedy nawet ręcznie.

Dwa pytania o kalki:

1. Jaka jakość i jak się zachowują, czy są jakieś złe niespodzianki?

2. Czy był problem w zakupie? Pytam, bo czekam na przesyłkę już ponad 1,5 miesiąca...

Uwagi zastosuje przy nastepnych modelach to pewne.

1. Zachowują się jak toromodels albo coś o bardzo cienkim przeźroczystym, rozciągliwym ale delikatnym filmie , pamiętać trzeba o poślizgu pod kalke bo jak sie przyklei to kaplica.

2. Trochę było bo przelałem pieniądze przez PayPal ale pomyliłem adres i zmieniłem końcówkę .dk na .pl (ale nie zauważyłem  i pisałem w tym czasie do niego z miesiąc czy wysłał - zero odzewu, z jednej stony mógł napisać ze kasa nie doszła). Poirytowany chciałem cofnąć wpłatę,  ale dopiero w tym momencie doszło do mnie ze pomyliłem adresy , jak wysłałem kasę z powtórzonym zamówieniem z koncowka .dk  to przyszło po 10 dniach.  Troche moja wina ale uświadomiło ze gość tez mógłby być żywszy i ludzki, bo nie wiem czy wrzucił w spam ze nie odpowiadał czy co a nawet dzwoniłem do niego ale nie odbierał.
 

17 minut temu, rudy0007 napisał:

Jak w ogóle sam zestaw tej Hasegawy? Znośny czy z problemami? 

To w sumie model dla dzieci :)   kilka częsci na krzyż, mimo ze 1994 to wytrzymuje próbę czasu choc właściwe średnio dostępny w sklepach.

  

12 minut temu, zloty napisał:

A tak w ogóle  to , farba użyta na tym Drakenie tak płowieje , a może to są jakieś zaprawki?   

Farba używana przez dunczykow do roku 1979 tak się zachowywała, ze matowiała i stawała się kremowa.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisze, dla modelarzy prymitywistów, że ja takie plamki maluje pędzlem olejnymi farbkami. Penie wychodzą gorzej, ale jest to łatwiejsza technika. A generalnie duńczyki dają sporo zabawy i dużą prostotę obsługi, w przypadku modelarstwa prymitywnego-jakie uprawiam. Całość sprajem na zielono, a potem zabawa w plamienie ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.