Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście takie modele ? Ja nie, co prawda to HO i do tego Tarpan, ale jak bym zobaczył to 40 lat temu, na bank bym kupił. Ciekawe, ile jeszcze takich nieznanych modeli ujawni internet. Zdjęcia z netu.

tarpan 1_Fotor.jpg

tarpan 2_Fotor.jpg

tarpan 3_Fotor.jpg

tarpan 4_Fotor.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przerwie od sklejania oglądam sobie mecz z Wyspami Owczymi. Siara. PRL nie rozpieszczał modelarsko, ale piłkarsko dopieszczał aż miło. Teraz modelarsko dopieścili mnie na śmierć (prawie) ale piłkarsko wpędzili prawie do grobu. Osiągnięcia tamtej reprezentacji trafiły nawet do komiksu, a mecze z "egzotycznymi" drużynami kończyły się gradem bramek. 

74 1.jpg

74.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kopernik napisał:

 PRL nie rozpieszczał modelarsko, ale piłkarsko dopieszczał aż miło. Teraz modelarsko dopieścili mnie na śmierć (prawie) ale piłkarsko wpędzili prawie do grobu.

Ale o co chodzi? Co przychodzi, coś odchodzi - równowaga w przyrodzie zachowana. :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy bazarek pozbawił mnie dychy. Dwa modele po piątaku. Na widok pudełka z Lightingiem podjarałem się jak dzieciak ( nigdy go nie miałem z Frog ). Niestety radość moja trwała tylko do czasu otwarcia pudełka. Zonk ! W środku Spitfire. I tak kupiłem. 

samolot do sklejania (1).jpg

samolot do sklejania (2).jpg

samolot do sklejania (3).jpg

samolot do sklejania (4).jpg

samolot do sklejania (5).jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No to dzisiaj grubo pojechałem ale co tam ... :)
Ostatnie polowanie poskutkowało taką oto kolekcją antyków
377586745_24023092937304179_6240357998472453265_n.thumb.jpg.90b823dba9db242e905ab06573d5b162.jpg377495238_24022816840665122_9203582984901296034_n.thumb.jpg.732f69d7f8680e84f19091846587e99d.jpg376406583_23999687972978009_6660618412178661198_n.thumb.jpg.2431dd2f8f52e505024cdd3e9f1feed4.jpg
dublety chętnie zamienię na coś czego nie mam lub mogę odstąpić , jak ktoś coś to pw.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jako zalogowany jestem tu nowy.

Poszukuję modelu czołgu T-34, ja miałem z nim kontakt w latach 80-tych ubiegłego wieku. Niestety model przepadł w różnych przeprowadzkach. Czołg chyba nie miał skali, chyba był produkcji sovieckiej. Na pewno miał silniki elektryczne i możliwość kierowania na kablu.

Nie wiem, gdzie szukać takich rzeczy i jak przejrzałem ten wątek, to jestem pod wrażeniem prezentowanych tu zakupów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, polijack napisał:

Oooo...o... wlasnie tego mialem.... 🤩🤩.... skleilem go distalem.... papa powiedzial ze bedzie dobry....🙄..... i nawet jezdzil...... to byl poczatek lat 80tych jak sobie dobrze przypominam...

jeśli jeździł, to nie tego miałeś. 😃Ten ze zdjęć nie jeździł. Później wyszła przekonstruowana wersja i taką nowszą pewnie miałeś. 

Ciekawe, że kliłeś Distalem. W zestawie był klej oparty na acetonie. Szybszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.