Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Kto nie sklejał Aero L-29 Delfin od KP ? Chyba dyżurny model w PRLu. Pamiętam, że kiedy bym nie był w CSH, to on tam na mnie czyhał 😲. Aż dziwne, że do dziś żaden z niezliczonej ilości sklejonych moich Delfinów nie przetrwał do dziś 🙄 Chyba go nie lubiłem 😁 Zdjęcia z netu.

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

a5.jpg

a6.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kopernik napisał:

Dokładam jeszcze poradniczek z SP 6/72. 

chcialbym zobaczyc zrobiony wedlug tego poradnika model....

 

13 godzin temu, kopernik napisał:

Kto nie sklejał Aero L-29 Delfin od KP ?

ja 😞 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kopernik napisał:

Kto nie sklejał Aero L-29 Delfin od KP ? 

Ja.

Edytowane przez Wojtek59
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kopernik napisał:

Kto nie sklejał Aero L-29 Delfin od KP ?

Ja :!:  Zacząłem KP od Avii B-534, a Delfina kupiłem sobie już z alledrogo lata świetlne temu i do dziś czeka :mrgreen:

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączę :stolek:do grona niesklejających "Delfinka"; avie B-534 były pewno ze 2, Spity Mk.IX również.

I jak mię pamięć nie myli to swoją przygodę z KP zacząłem tak jak Kolega Artek od Avii :hmmm:

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tylko ja sklejałem Delfiny 😮Ale dzięki Waszym odzewie w tym temacie, rozwiązałem zagadkę która dręczyła mnie od lat. Już wiem dlaczego prawie zawsze były dostępne 🤓

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat w kaliskiej ani ostrowskiej SCH nie widziałem Delfinka, wydaje mi się że widziałem go na giełdzie podczas którychś zawodów odbywających się w Ostrowie Wlkp. za pięknych czasów młodości :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BRAVO112 napisał:

a ja jako pierwszy KP zbudowalem Aero C3A

malowany Humbrolami / Revellami pedzlem na blyszczaco

U mnie Aero C2A powstał jako ostatni (poki co KP-czak) w odsłonie Siebel Si-204 w garniturku Luftwaffe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sklejałem swojego Delfina. Pomagałem kleić koledze. Z braku farb modelarskich model został pokolorowany temperami. Odrzutowiec, szkolny, czeskosłowacki, albo ugandyjski, to nie było nic ciekawego. Wtedy nie lubiłem też Plasticartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli to pierwszym modelem KP był Jak-23. Kleiłem go dwa takie modele. Z KP robiłem jeszcze Ła-7, Po-2,  Mi-8. Nie dawno robiłem Ił-10 z KP w pudełku Mistercrafta, zresztą Mi-8 też był z Mistercrafta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Slawek_26869 napisał:

To i ja dołączę :stolek:do grona niesklejających "Delfinka"

Ja również.

Z tym, że u mnie powód był prozaiczny - po prostu nie trafiłem na ten model.

A pierwszym moim KP był Po-2. 

Pomalowany: góra biała, spód błękit i w barwach Czechosłowacji.

Farby, oczywiście, zwykłe olejne, do futryn :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2023 o 22:22, kopernik napisał:

Kto nie sklejał Aero L-29 Delfin od KP ?

 

Swoją przygodę z KP zacząłem właśnie od Delfina, bodajże w 79 roku i wspominam ten model bardzo miło. Po nim przyszły kolejne KP, niemal wszystkie, jakie były wówczas dostępne w CSH ale moim "najulubieńszym" z tamtego okresu, była Avia B-534. Jedna z nich jeszcze do tej pory zalega mi gdzieś w szafie, tak jak i Po-2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, letalin napisał:

Pierwszym Twoim KP był Jak-23, czy pierwszym wyprodukowanym w KP ? 

Pierwszym moim. Nie wiem jaki był pierwszy model produkowany przez KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Nie wiem jaki był pierwszy model produkowany przez KP.

Delfin właśnie wink3

 

5 godzin temu, Grzes napisał:

po prostu nie trafiłem na ten model.

Ja dokładnie tak samo :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delfin chyba nigdy nie był wydany w „klasycznym” pudełku z czerwonymi bokami. Może to było powodem mniejszego zainteresowania?😃 Choć ja swojego dostałem w CSH na Majdańskiej dość późno. Najpierw trafiały się MiGi-15/17/19, nawet MiG-21, obie Avie 199. Przewinęły sie chyba wszystkie modele z KP, aż w końcu upolowałem L-29. Nie podobał mi sie ze względu na to kanciaste golenie podwozia. A moim pierwszym KP był Ił-10 kupiony jeszcze na giełdzie na Marymoncie, potem była Avia CS-199, którą nieudolnie przerobiłem na Messerschmitta.

Edytowane przez Pionyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pionyx napisał:

A moim pierwszym KP był Ił-10 kupiony jeszcze na giełdzie na Marymoncie, potem była Avia CS-199, którą nieudolnie przerobiłem na Messerschmitta.

Kołpak z Iła-10 robił u mnie za kołpak Bf109G w przerobionej Avii S199 😂 .

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.