Skocz do zawartości

MiG-29 GWH, powrót do przeszłości


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tazman79 napisał:

Dokup sobie do tego UB trochę dodatków... M in dysze i wnęki podwozia 

Ogólnie w nim jest po dwie kabiny dwa fotele, i inne czesci. Jedne do wycinania drugie jakby lepszej jakości, to chyba żywiczne dodatki oddzielenie w torebkach. No dobra ale to temat na następny warsztat, wracając do GWH chyba skończyłem kabinę,zamocowalem pasy, które umalowałem na szaro,klamry na alu, ale i tak się zlewa trzeba by się przyjrzeć. Jutro poedytuje zdjęcia, bo jednak w świetle dziennym są lepsze niż przy lampce

IMG_20200212_223223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy poprawione, pomalowane wnęki najpierw podkładem później kolor, jeszcze pociągnę przewody, wklejone siatki, i pryśnięta podkładem wnęka pod kokpit i jej górna część,która docelowo ma byc czarna.

15817169964851945633575.jpg 1581716982363-1815633348.jpg 1581716971802-398379067.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowane na czarno podszybie,przemalowane na inny szary wnęki podwozia, pomalowane przewody,pomalowany nie wiem jak to się fachowo nazywa skrzynka z bezpiecznikami za zagłówkiem fotela,wnęki wklejone,kokpit wklejony, żona wkur....,takie walentynki

20200214-185158.jpg

20200214-185230.jpg

20200214-185026.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o radę w sprawie lakieru bezbarwnego, jak mam kupić? Bo w sklepie chyba ze 4 rodzaje-błyszczący, matowy,półmatowy,ultra matowy?? Pytanie 2, czy przed nałożeniem panel linera zawsze trzeba pomalować bezbarwnym, mam wrażenie żę jest bardzo klejący i jak wypróbowałem go na pociętej pomalowanej łyżce to wręcz trudno było go usunąć jakby się sklepił z farbą, dlatego pytam czy trzeba pomalować lakierem najpierw, czy od razu wycierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nałożeniu kamuflażu zabezpieczasz kolory i przygotowujesz model do położenia kalkomanii poprzez nałożenie lakieru błyszczącego. Kalki również zabezpieczasz błyszczącym lakierem. Na to kładziesz washem i całą chemię. Panel liner ciężko schodził bo położyłeś go na nie przygotowaną powierzchnię (mat/satyna) Albo inaczej... Jak położysz go na mat/satynę to będzie się inaczej zachowywał i osiągniesz inne efekty(rozejdzie się w mikroporach lakieru) , których raczej w samolocie nie chcesz uzyskać. Jak masz problem ze zmyciem nadmiaru panel linera to użyj dedykowanego rozpuszczalnika w małej ilości. Matu/satyny używasz na koniec (błyszczącego też) nadając modelowi odpowiedzi wygląd końcowy wedle życzenia.

Mam nadzieję, że nie pomieszałem i w razie czego koledzy będą po mnie prostować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest typowy wash tylko panel liner. Zasycha szybko, jedyny sposób wycierania to z pomocą Enamel thinnera. Trzeba go aplikować ostrożnie i punktowo, jako normalne washe lepiej kupić te od AK/MIG, też emaliowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tap-chan napisał:

jako normalne washe lepiej kupić te od AK/MIG, też emaliowe

Lub kupić tanie farby olejne dla plastyków (zestaw za 30 PLN) do tego white spirit/terpentynę  i można robić sobie washe samemu w indywidalnie dobranej kolorystyce.  

Generalnie temat jest obszerny a dróg do celu wiele. Ja Ci polecam taki oto filmik 

I w ogóle polecam pooglądać jego filmy. Ja dodam, że z totalnego zerowego laika, który wiedział tylko jak się skleja model i używał w życiu kilku humbroli, nakładanych byle jakim pędzlem bez rozcieńczania, po obejrzeniu m. in. jego produkcji raz, że wiedziałem jako tako z czym co się je a dwa... nabrałem ochoty na powrót do modelarstwa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mario napisał:

Dziękuję, swoją drogą zaczynają wychodzić niedoskonałości modelu, dziury które trzeba wywiercić nie pasują do pylonu tego największego.

IMG_20200215_091311.jpg

A jakie wogole belki chcesz założyć do modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 11:36, eLCe napisał:

Lub kupić tanie farby olejne dla plastyków (zestaw za 30 PLN) do tego white spirit/terpentynę  i można robić sobie washe samemu w indywidalnie dobranej kolorystyce.  

 

 

A farby to już mam,chyba będą dobre,pytałem kiedyś o nie czy można wykorzystać do malowania bo mi brakowało koloru, i tam są olejne między innymi.

IMG-20200207-090433.jpg

W dniu 15.02.2020 o 16:30, Tazman79 napisał:

A jakie wogole belki chcesz założyć do modelu?

Nie wiem jeszcze,ogólnie rakiet chyba nie będę zakładał,same pylony.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą do przodu, poprawiłem trochę jakość zdjęć przez zbudowanie prowizorycznego namiotu ?. Wkleiłem stateczniki pionowe,stery, klapy,kotki i zbudowałem silniki. Swoją drogą zasobniki na flary strasznie wystają, widziałem na zdjęciach że w samolotach są równe że statecznikiem.

IMG-20200216-175739.jpg

IMG-20200216-175826.jpg

IMG-20200216-203703.jpg

IMG-20200216-203612.jpg

IMG-20200216-203455.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia kolego do bani. Tu podane miniatury, ale po kliknięciu przenosi do zdjęcia w pełnym rozmiarze. I jeszcze gdyby przenosiło do zdjęcia dopasowanego do rozmiaru ekranu to byłoby spoko, ale przenosi do takiego, którego nie da się dopasować, a ma rozmiar czterech moich ekranów. Przed uploadem zmień rozmiar na np. 1600x900 czy 1400x788 a będzie fajnie i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tap-chan napisał:

Zdjęcia kolego do bani. Tu podane miniatury, ale po kliknięciu przenosi do zdjęcia w pełnym rozmiarze

To jaki hosting polecacie?

8 godzin temu, Tazman79 napisał:

Akurat to co założyłeś to nie są zasobniki na flary, zasobniki masz te z otworami i żeby dopasować spróbuj zamienić je miejscami...

Wiem chodziło o zaślepki, w każdym razie zamianę robiłem, montowałem na różne sposoby,pozostaje szlif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś użyłem pierwszy raz szpachli Plasto, przy klejeniu wlotów powietrza, nie myślałem że tak szybko wysycha ale to w sumie dobrze, zamaskowałem takie niedolewki plastiku bo robię otwarte wloty i raziło po oczach. Mam w związku z tym pytanie skoro jestem przy wlotach, czy linie łączeniową wloty należy zaszpachlować, czy MiGi tak miały łączone poszycie na wlotach. Nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia od spodu.

I czy wykończyć powierzchnie żeby nie było rys, stosowałem blok polerski od paznokci ale przydałoby się coś delikatniejszego?

Aha i zdjęcia powyżej już edytowane

IMG_20200217_185613.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.