Skocz do zawartości

MiG-29 GWH, powrót do przeszłości


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mario napisał:

Nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia od spodu.

Wpisz sobie w google: GawronSky.com home. Człowiek wrzucił na facebooka setki rewelacyjnych zdjęć naszych migów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google: GawronSky.com home. Człowiek wrzucił na facebooka setki rewelacyjnych zdjęć naszych migów.
Nie mówiac o filmikach z serii " Fulcrum drivers" :) . Sorry za offtop

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki po raz kolejny. Dalsze postępy wyglądają tak. Nie wydaje się w szczegóły silników bo nie będzie ich widać, pomalowałem Gunmetalem i elementy wentylatora na zielono. Dysze na podkładzie bo zamówiłem kolejne farby do nich, wloty będę szpachlowal.

IMG-20200217-194453.jpg


IMG-20200217-194502.jpg


IMG-20200217-194529.jpg


 

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MIRO napisał:

Ale te ślady wypychaczy we wnętrzu dysz to zaszpachluj.

Dzięki powiem ci że składając nawet nie zauważyłem, skupiłem się na wlotach, napewno zaszpachluje.

6 godzin temu, Przemek R napisał:

Fajnie to wygląda , jestem ciekaw jak pójdzie ci malowanie dysz , bo to chyba najtrudniejszy etap budowy.

 

Jutro przyjdą farby, dodatkowe, pomaluje kilka łyżek i dopiero wezmę się za dysze, w czwartek powinny być zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze pomalowałem,jak wyszło? Wg mnie dobrze jak na pierwszy raz, zdjęcia jednak trochę przekłamują,starałem się oddać jak najbardziej to jak wyglądają naprawdę i chyba to zdjęcie na tle drzwi balkonowych jest najbardziej podobne do tego jak to wygląda. Kombinowałem różnie, wykorzystałem chyba z 8 kolorów, clear blue jeszcze poprawię bo malowałem ale jakoś zanikł, o ile widać go to na zdjęciach już trzeba się dobrze przyjrzeć.

IMG-20200220-122059.jpg


IMG-20200220-135839.jpg

IMG-20200220-144509.jpg


IMG-20200226-210458.jpg


IMG-20200226-210524.jpg


IMG-20200226-210546.jpg


 

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dam trochę więcej białej olejnej i delikatnie brązu. Przy okazji zapytam, po połączeniu podkładu, następny etap to ten preshading? Czy używam do tego zwykłej czarnej farby?

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mario napisał:

Ok dam trochę więcej białej olejnej i delikatnie brązu. Przy okazji zapytam, po połączeniu podkładu, następny etap to ten preshading? Czy używam do tego zwykłej czarnej farby?

Dokładnie, po podkładzie robisz preshading, to czym to zrobisz, czy tylko będziesz chciał zaznaczyć linie podziału czy preshadingiem różnicować panele to zależy tylko od Ciebie. Najlepiej poprzeglądać sobie Internet , żeby wybrać najlepszą metodę i sposób 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Przemek R napisał:

A czym lakierowałeś dysze i jak ????

Ta część dyszy gładka od strony silnika, podkład, Steel od AK, Burnt Metal od AK bardzo delikatnie i clear blue w różnych proporcjach i miejscach. Dysze bardziej skomplikowane. Zacząłem od Gun metal od AK, następnie delikatnie Burnt Metal,Jet Exhaust, po czym rozdarłem twarda cześć gąbki zmywaka kuchennego i kolorem Steel malowałem przez tą część gąbki uzyskując fajne nierównomierne przetracia, następnie okleilem taśma co drugi pasek dyszy i przyciemnilem zwykłym czarnym również delikatnie, po zdjęciu taśmy na wszystko położyłem celar blue nierównomiernie i w różnych częściach, trochę celar yellow. Końcówki dysz delikatnie aluminium, w środku bila olejna powycierana. Obejrzyj ten film fajnie pokazane mi wyszło za pierwszym razem, z tym że nie kontynuowałem zabawy z olejnymi po nałożeniu clear blue jak jest w filmie poza wnętrzem dysz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Tamiya Extra Thin to połóż kabinkę na miejscu tak jak ma być, i delikatnie wpuść kleju w połączenie, albo dociskając tylko minimalnie, albo w ogóle.

Ale na owiewki najlepszy jest jakiś klej epoxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie tylne w ogóle nie pasują w miejsce, będzie trzeba sporo szlifować, jutro mocuje dziób i zapewne muszę go obciążyć, kupię jakieś żelastwo. No i chyba model mam gotowy do podkładu. Zauważyłem jak malowałem z synem małego MiGa że Surfacer słabo leci, w sensie widzę nieraz na filmach że szybko kryją podczas malowania a mój słabo leci mimo że cofam iglice na max, czy muszę go bardziej rozcieńczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mario napisał:

Golenie tylne w ogóle nie pasują w miejsce, będzie trzeba sporo szlifować, jutro mocuje dziób i zapewne muszę go obciążyć, kupię jakieś żelastwo. No i chyba model mam gotowy do podkładu. Zauważyłem jak malowałem z synem małego MiGa że Surfacer słabo leci, w sensie widzę nieraz na filmach że szybko kryją podczas malowania a mój słabo leci mimo że cofam iglice na max, czy muszę go bardziej rozcieńczyć?

Tak , a ja owiewki wklejam na wikol nie zostawia śladu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Solo napisał:

Zlituj się i zacznij wklejać normalne zdjęcia. Jak nie chcesz rejestrować się na darmowym Imgurze, to możesz używać też darmowego i nie wymagającego rejestracji postimages.org:

IMG-20200226-201008.jpg

Edytowane, resztę też z edytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale co Ty za anteny poprzyczepiałeś, czy one aby napewno tak powinny wyglądać? Po drugie, jeśli robisz maszynę po doposazeniu to także kabina pilotów wygląda inaczej niż zrobiłeś 

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.