Skocz do zawartości

MiG-29 GWH, powrót do przeszłości


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Tazman79 napisał:

Blutacka

Ewentualnie użyj Patafixu. Rolujesz go w wałeczki i układasz kontur kamuflażu. Środek albo maskujesz taśmą albo płynem maskującym.

 

30 minut temu, Mario napisał:

czarną jakiejś innej firmy niż mam.

No to jak już idziesz w Tamiya to sobie kup z Tamiya ten czarny XF-1. Możesz też rozważyć zakup XF-85 Rubber Black do malowania kół i elementów gumowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eLCe napisał:

Ewentualnie użyj Patafixu. Rolujesz go w wałeczki i układasz kontur kamuflażu. Środek albo maskujesz taśmą albo płynem maskującym.

 

 

To miałem na myśli, nie wiem skąd  ten BlueTack mi się wziął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mario napisał:

A możesz powiedzieć coś i czytelności napisów, ja nie wymagam cudów od skali 1/48 ale przynajmniej te większe typu nie stawać żeby było widać że to nie stawać

Sam oceń...

20200229_194510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, że niedziela pracujemy. Kolor ns spód położony, malowałem trzy razy bonstarsznie przebijało po preshading. Zamówiłem tą plastelinę, także we wtorek bawię się w kamuflaż.

IMG-20200301-191804.jpg


IMG-20200301-191820.jpg


IMG-20200301-191839.jpg


IMG-20200301-191900.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mario napisał:

Nie ma, że niedziela pracujemy. Kolor ns spód położony, malowałem trzy razy bonstarsznie przebijało po preshading. 

Teraz to go wogole nie widac. Moze to tylko kwestia zdjec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz usunąć antenę RSBN spod nosa samolotu, nasze 29-te ich nie miały. W to miejsce musisz dać część która jest w zestawie 

20200301_205327.jpg

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt może warstwę za dużo dałem, ale przed nałożeniem wg mnie widać było za dużo, cóż jest jak jest ale na żywo delikatnie widać. Tazman w instrukcji jest tylko ta część, uciąć ją całkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mario napisał:

Fakt może warstwę za dużo dałem, ale przed nałożeniem wg mnie widać było za dużo, cóż jest jak jest ale na żywo delikatnie widać. Tazman w instrukcji jest tylko ta część, uciąć ją całkiem?

W instrukcji może tak ale w zestawie części jest inna też w to miejsce, poszukaj w ramkach podobnej, tylko spłaszczonej ku przodowi. Nie jestem w stanie terazpodać Ci jej numeru bo jestem w pracy. Także w tym malowaniu co robisz, nie ma już anteny RSBN na stateczniku pionowym 

Znalazłem, część którą powinieneś założyć z przodu to H5

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 minut temu, Solo napisał:

A jaka to farba?

Gunship metal z zestawu Hataki, będę musiał przemalować bo mi się w ogóle nie podoba. Jakiej firmy kupic żeby był to ciemny szary?

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten kolor robi wiele firm. Ja polecałbym farbę Real Color RC244, nie dość że to świetne farby (rozcieńczalnik Hataki nadaje się do ich rozcieńczania), to dodatkowo zdaje się że ich FS36118 jest najbliższy oryginałowi, porównując z innymi markami farb modelarskich. Nie wiem jednak jak się to ma do kolorów naszych Migów - tutaj warto popytać kogoś kto się zna na tych maszynach.
Ale przy okazji pomyśl o pozostałych kolorach do tego kamuflażu, bo może się okazać że i te kolory Hataka zepsuła.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ok dzięki za pomoc, w takim razie zamawiam i do dzieła jak przyjdzie, a tyle się nalepiłem tym patafixem...Bo dziś przyszła paczka z nim i z lakierami Tamiya

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.