Skocz do zawartości

Stridsvagn 103C - 1:25 - projekt własny


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie częściej, to lato nie sprzyjało pracy a i postępy były trudno mierzalne, nawet teraz nie mogę powiedzieć że jakiś element jest w pełni skończony. Porobiłem tylko wszystkiego po trochu żeby tylko uzbierać coś do posta bo to jednak jakoś motywuje do intensywniejszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kalor napisał:

Będzie częściej, to lato nie sprzyjało pracy a i postępy były trudno mierzalne, nawet teraz nie mogę powiedzieć że jakiś element jest w pełni skończony. Porobiłem tylko wszystkiego po trochu żeby tylko uzbierać coś do posta bo to jednak jakoś motywuje do intensywniejszej pracy.

Nie ma się co spieszyć. Nie ulegaj pokusie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru. Ale robienie postępów hamuje tego demona z tyłu głowy który namawia do rozgrzebania kolejnego modelu. Ponadto jak mam już wszystkie najważniejsze elementy struktury zarysowane trudniej popełnić błędy z niedopasowaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co popatrzę na zdjęcia to pojawia się kolejny detal który trzeba dorobić. Spawy, śruby, nakrętki, uchwyty, spawy + tendencje do prokrastynacji i jakoś tak leci.

Przednia górna płyta oraz boki w miarę ogarnięte, jak skończę spawać położę podkład i wyczyszczę bo teraz na mieszaninie białych i szarych nic nie widać.

abd4Hn7l.jpg
T7xsDRAl.jpg
*Te poprzeczne sztaby są tak nierówno rozmieszczone w rzeczywistości.

SB8vdwvl.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki,

A dzisiaj lemiesz. Ruchomy i demontowalny, fajnie to szwedzi wymyślili.
tcPe5VL.jpg

60Di42y.jpg

K4EsItb.jpg

 

Jak zwykle 90% czasu poszło na detale i prokratynację. Położyłem też podkład na mniej więcej gotowe sekcje i to był strzał w stopę bo podkład jest czarny i aparat sobie nie radzi z kontrastami. Poza tym jest super, nie ma dużo do poprawy.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli można, to dopytam, czy preszpan najpierw odpowiednio się kształtuje a potem impregnuje paraloidem?. Doczytałem, że paraloid można rozpuszczać w nitro, acetonie lub toluenie, taki opis znalazłem przy paraloidzie B72. Czy taki się nadaje i ewentualnie czym najlepiej go rozpuszczać?. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jup, B72. Specem nie jestem, impregnuję 'jak wyjdzie', ale staram się mieć zabezpieczone krawędzie, musisz sam poeskperymentować. Rozpuszczam go w octanie etylu, bez żadnego powodu, losowałem który wybrać, ale rzaczej unikałbym acetonu bo zbyt szybko odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yahallo!

Bałem się co wyjdzie z płyty nad silnikiem, tragedii nie ma ale jest sporo sprzątania po spawach.

dLbPdo6.jpg

Antislip to pasta od miga, zniszczenia są celowe.

bdwPr45.jpg

Wybaczcie klawiaturę w tle, to pudło jest tak duże że nie umiem go ustawić do zdjęcia. Te tutaj to takie bardziej dla mnie, żeby braki pozaznaczać i mieć do porównania.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ostatni wpis tegoroczny.

 

Najpierw zdjęcie całości, wyjątkowo ładny miks czarnego, białego i zieleni. Finisz budowy to jeszcze nie jest, ale zdecydowanie bliżej końca, szkoda tylko że nie udało mi się skończyć gąsienic.

lQS3KRz.jpg

 

Następnie kratki których robieni było niezwykle frustrujące.

Wylot spalin z turbiny gazowej, fajne miejsce na rdzę i złuszczoną farbę.

y78uf7G.jpg

 

Pod tą kratką jest schowek na narzędzia:

cfyFRF0.jpg

 

Pod tą rura od spalin diesla, odstępy pomiędzy żeberkami są 0.5mm, niektóre się odkleiły:

WrpBhqj.jpg

 

Wlewy paliwa i osłona wydechu(tylko przyłożona). Wyszły wyjątkowo schludnie.

vbZG0zQ.jpg

yNSUxgo.jpg

 

Fajnie byłoby to w przyszłym roku pomalować, myślicie że dam radę?

 

Wesołych świąt.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest wybitny.  Pojazd nietypowy i choć pokraczny, to na swój sposób atrakcyjny. Budowa od zera na podstawie planów modelarskich, to zawsze będzie dla mnie najwyższa forma modelarstwa. To, co pokazujesz jest dla mnie wyjątkowe i wielki ukłon za taka robotę. Cóż...maluj. 
Gratulacje raz jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Będzie w sklepach żywica, będą gąski. Za pierwszym razem skończyłbym gdyby nie to że zamiast FC 52 zamówiłem przez pomyłkę FC55, a ta śmierdzi nieznośnie.

---

Podczas wakacji było za gorąco, jak zrobiłem przerwę w maju, tak dopiero tydzień temu wróciłem. Ale za to udało mi się ogarnąć tematy które odkładałem od dłuższego czasu:

 

Duże peryskopy. Nie wiem jak są zbudowane, z tego co wykombinowałem to w obudowach są tylko lustra i kilka warstw szkieł, spróbowałem to odwzorować z folą lustrzaną, wyszło w miarę wiernie zdjęciom.

c6DVot0.jpg

 

Płotek. Zrobiłem błąd z wierceniem otworów na samym początku, musiałem przesuwać i teraz będę musiał zaszpachlować dziury. Krzywy bo jeszcze nie posklejany.

6RyyR0B.jpg

 

Poprawiłem wyrzutnie grantów dymnych które były za długie. I wszystko to co jest na biało.

htwuXhQ.jpg

Przed malowaniem w maju.

w36MoWu.jpg

 

Te rury po bokach służą do stawiania kurtyny dookoła czołgu żeby można było pływać:

889f92d82c2d16197ec50bdbff8b18f9.jpg

 

Został MG z podstawą, światła, koła zębate i spora garść detali. Czy będę robił te zawieszane kanistry po bokach, jeszcze nie wiem.

Edytowane przez Kalor
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.