Skocz do zawartości

M1A1 Abrams, 1:35, RFM 5007


Skaidrus

Rekomendowane odpowiedzi

Po ukończeniu T-80U zabrałem się za jego zimnowojennego oponenta – M1A1. Zdecydowałem się na pojazd z wnętrzem w malowaniu NATO z 1-37 Armor, kiedy jednostka stacjonowała we Friedberg, DE. Ogólnie model RFM jest bardzo sympatyczny w sklejaniu. Nie mam żadnych uwag względem spasowania. Plus za modułową lufę bez wzdłużnego podziału,  znakomite ruchome gąski i subtelne powierzchnie antypoślizgowe. Mały minus za podział technologiczny pancerza nad silnikiem. Trochę za późno zauważyłem, jak problematyczne jest zrobienie otwieranych klap inspekcyjnych. Skutkiem tego cały silnik to trochę para w gwizdek. Duży minus za brak kalkomanii do malowania NATO – zmusiło mnie to do zakupu dosyć drogiego zestawu Echelona obejmującego 5 pojazdów, z czego wykorzystałem 1… Zestaw wzbogaciłem blachami E.T. Model E35-066 dedykowanymi do Dragona, które jednak bez problemu przeszczepiłem na RFM. W karabinie 0.5 wymieniłem lufę na Abera, choć zestawowa była akceptowalna jak na plastik. Dodałem gniazda anten z RB,  akcesoria Alice z Tamki 35266 oraz załogę z Dragona 3020. Tą jednak pokazuję na jednym tylko zdjęciu z litości dla Oglądających.  W ramach scratchu zrobiłem tasmę systemu MILES i „koguta” niezbędnego do poruszania się po niemieckich drogach publicznych. Chemia to farby AK RC, lakiery VMS, pigmenty, washe i flitry z Ammo i AK. Model warty polecenia.

DSC_0040_got.jpg

DSC_0050_got.jpg

DSC_0051_got.jpg

DSC_0054_got.jpg

DSC_0056_got.jpg

DSC_0058_got.jpg

DSC_0060_got.jpg

DSC_0061_got.jpg

DSC_0064_got.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulowac. W moim RFM wanna sie zapadala do srodka przez co gorna czesc kadluba nie chciala pasowac. Jest jeszcze kilka miejsc gdzie trzeba duzo szlifowac. Do Tamkowej skladalnosci troche im brakuje. Zobaczymy jak Pantera i Sherman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany model. Wnioski po T-80 wyciągnięte i widać przede wszystkim czołg i jego malowanie a nie błotna skorupę. Choć dla mnie ikoniczny Abrams to jednak oklepane piaskowe malowanie i w kolorach NATO wygląda dla mnie jakoś dziko, to technicznie bardzo dobrze wyszło. Podobają mi się te mokre/tłuste plamy na płycie nadsilnikowej. Czym to zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, TAW napisał:

Bardzo udany model.  Choć dla mnie ikoniczny Abrams to jednak oklepane piaskowe malowanie

Dla mnie też ,a najbardziej klasyczny jest ten z  ODS-u  wyposażony w pług przeciwminowy .:mrgreen:. Pojazd w porządku :super:, ładne pomalowana graciarnia :super:, rażą  te kiepskie  jakościowo kanistry  trochę kiepsko umieściłeś CIP-panele , przeważnie  montuje się je na bokach, w dobrze widocznych miejscach ( środek)  a bardzo rzadko dodatkowy z tyłu . WKM d-cy nie jest wyposażony w przyrządy celownicze .Ogólnie jednak duży plus .Ale za tą załogę to należy się:rozga:. Camo "Forest " jak dla mnie należy do jednego z łatwiejszych do namalowania (np. w porównaniu do piksela czy  hitlerowskiego splintera:mrgreen: ).Działaj dalej jesteś obserwowany :wow:.Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg jest Ok, wygląda dobrze, ale plecaki są słabe, nie ten kolor, klamerki powinny być czarne. Oglądnij sobie jak wyglądają plecaki ALICE. Ogólnie w 98% przypadków wszelkie tobołki z materiału na modelach źle wyglądają  :) dlatego ich unikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne opinie. 

17 godzin temu, TAW napisał:

Bardzo udany model. Wnioski po T-80 wyciągnięte i widać przede wszystkim czołg i jego malowanie a nie błotna skorupę. Choć dla mnie ikoniczny Abrams to jednak oklepane piaskowe malowanie i w kolorach NATO wygląda dla mnie jakoś dziko, to technicznie bardzo dobrze wyszło. Podobają mi się te mokre/tłuste plamy na płycie nadsilnikowej. Czym to zrobione?

Roźcieńczony AMMO Wet Effect 2015 zmieszany (czasami) z Ammo Fuel Stains 1409 pryśnięty z pędzla na pigment. 

 

17 godzin temu, thor_ napisał:

Te plamy są wszędzie ? Nawet na wieży ?

Uznałem, że na wieży też coś mogło się rozlać ?

 

16 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Dla mnie też ,a najbardziej klasyczny jest ten z  ODS-u  wyposażony w pług przeciwminowy .:mrgreen:. Pojazd w porządku :super:, ładne pomalowana graciarnia :super:, rażą  te kiepskie  jakościowo kanistry  trochę kiepsko umieściłeś CIP-panele , przeważnie  montuje się je na bokach, w dobrze widocznych miejscach ( środek)  a bardzo rzadko dodatkowy z tyłu . WKM d-cy nie jest wyposażony w przyrządy celownicze .Ogólnie jednak duży plus .Ale za tą załogę to należy się:rozga:. Camo "Forest " jak dla mnie należy do jednego z łatwiejszych do namalowania (np. w porównaniu do piksela czy  hitlerowskiego splintera:mrgreen: ).Działaj dalej jesteś obserwowany :wow:.Pozdr. A.

Faktycznie CIP-y rzadko są z tyłu. Ale czasami jednak tam trafiają. Mój egzemplarz po prostu tak miał - wstawiłem poniżej zdjęcie broszury Echelona, z którego kalek korzystałem. Przyrządy celowniczy w 0.5 to w M1A1 nie były normą. Zdjęcie poniżej. O ile to miałeś na myśli.

Na załodze jak zwykle poległem, nie ma co ukrywać. Dobrze, że na zdjęciach nie widać twarzy...

 

13 godzin temu, johnrambo napisał:

Czołg jest Ok, wygląda dobrze, ale plecaki są słabe, nie ten kolor, klamerki powinny być czarne. Oglądnij sobie jak wyglądają plecaki ALICE. Ogólnie w 98% przypadków wszelkie tobołki z materiału na modelach źle wyglądają :) dlatego ich unikam.

Kolor bambetli faktycznie trochę się rozjechał. Finalny wash dał inny odcień niż zakładałem. Klamry celowo zrobiłem stalowe, bo założeyłem, że czarny wash da docelowo wrażenie oksydowanej czerni. No więc nie dał ? Kolejne doświadczenie do kolekcji. Klamry spróbuję naprostować.

Wspomniane powyżej zdjęcia:

40mm box.png

echelon.jpg

targ1.jpg

targ2.jpg

Edytowane przez Skaidrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg udany. Fajnie pobrudzony i realistycznie wyglądający. Jak zwykle czepnę się tylko jednej rzeczy, do której czepiam się zawsze w takim przypadkach. Plecaki- wyrób Tamiya super nie jest i w porównaniu z żywicą przegrywa. Co nie zmienia faktu, że niezależnie od materiału wyjściowego można by  te plecaki ożywić zwisającymi paskami, troczkami itd. Wyciągnijcie duży plecak z szafy i zobaczcie, czy nic z boku, tyłu i dołu nie wystaje? Warto takie rzeczy dorobić. Czuwaj! ?
EDIT- na bokach wieży rozumiem, ze plecaki trzymają się na klej. Gdybys tylko paseczki cienkie przeplótł przez stelaże na pancerzu....

Edytowane przez makinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 10:52, Skaidrus napisał:

 

 

Przyrządy celowniczy w 0.5 to w M1A1 nie były normą. Zdjęcie poniżej. O ile to miałeś na myśli.

 

 

targ1.jpg

No właśnie a w Twoim tanku  jest i muszka i szczerbina :mrgreen:.

 

26 minut temu, makinen napisał:

 Plecaki- wyrób Tamiya super nie jest i w porównaniu z żywicą przegrywa. Co nie zmienia faktu, że niezależnie od materiału wyjściowego można by  te plecaki ożywić zwisającymi paskami, troczkami itd. Wyciągnijcie duży plecak z szafy i zobaczcie, czy nic z boku, tyłu i dołu nie wystaje? Warto takie rzeczy dorobić. Czuwaj! ?
EDIT- na bokach wieży rozumiem, ze plecaki trzymają się na klej. Gdybys tylko paseczki cienkie przeplótł przez stelaże na pancerzu....

Masz rację ,:super: ja używam plecaków z tych Tamiyowskich  zestawów ,podobnie jak np. chlebaków z Dragona , ale paski dorabiam z resztek blaszek fototrawiennych  look od razu 500+ . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adams M1A1 napisał:

No właśnie a w Twoim tanku  jest i muszka i szczerbina :mrgreen:.

 

 

Teraz rozumiem - zrobiłem za dużo ? Pierwotnie myślałem, że masz na myśli celownik lunetowy i lampę z późniejszych wersji. Sprawdzę, czy uda mi się to jakoś "bezkonfliktowo" usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makinen napisał:

EDIT- na bokach wieży rozumiem, ze plecaki trzymają się na klej. Gdybys tylko paseczki cienkie przeplótł przez stelaże na pancerzu....

Zrobiłem cienki paski z taśmy Tamiyi i przeplotłem je przez stelaże. Niestety nie widać ich za bardzo na powyższych zdjęciach .Tutaj w powiększeniu:

paski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.