Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Kornik - dzięki bardzo, właściwie moją główną wątpliwością było to czy mieszamy farby rozcieńczone czy jeszcze nie ;) Dzięki za wytłumaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy istnieją modele plastikowe ORP Dragon lub ORP Gryf?

2. Jakiej firmy możecie mi polecić Mi-24 myślę o 1:72? Plastik Słyszałem, że Zvezda jest dobra ale się nie znam

Pozdrawiam

 

jeszcze mam 3 pytanie co oznacza w Mi-24 MI-24A HIND i MI-24 V/VP Hind E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś odbyło się moje pierwsze malowanie aerografem. Prędzej zastępował go pistolet, lecz chciałem spróbować trochę czegoś precyzyjniejszego.

Zacząłem od rozcieńczania podkładu; potem dodałem utwardzacz. 10 minut minęło i farba znalazła się w zbiorniczku. Nacisnąłem na spust i rozpocząłem malowanie.

Nie trwało ono długo, gdyż na kabinie pojawiły się "kawałki" farby:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

Podkreślam, że aerograf był użyty pierwszy raz. Przed samym malowaniem "przepuściłem" przez niego rozpuszczalnik.

Prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jakimi farbkami pactry pomalowac junkersa ju 88 a-4/d1 mam zestaw revele i aby pomalować spód podaja że należy wymieszac 3 farby ale bez kodów, czy jest jakaś jedna farba revele i czy koncówki skrzydeł sa zółte bo wedle instrukcji nie są pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który maskol jest najbardziej gęsty? Używałem dotychczas Humbrola, ale nie zawsze taki rzadki jest przydatny. Przy maskowaniu oszklenia ma tendencję do spływania i odsłaniania szybki, a i czasem pod grubszą warstwą farby nie daje się łatwo zdrapać. Może jest jakiś w postaci pasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie w Polsce dostanę papier na którym mogę drukować kalkomanie?

 

Wolałbym nie ściągać tych arkuszy z zagranicy, a nie wiem, czy to już do nas dotarło...

 

Rozumiem, że drukarka atramentowa do takich wynalazków wystarczy?

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż konto na http://picasaweb.google.com

 

Ściągnij sobie program Picasa, zainstaluj i połącz z kontem.

 

Zdjęcia wrzucaj jako publiczne, a link do galerii wklejaj w aukcje jako "Więcej zdjęć".

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie robienia wody (na makiecie w podpisie). Czy jeżeli będę robił wodę z produktu still water effect powierzchnia na której będę ją wylewał powinna być równa jak szkło czy może mieć różnicę wysokości ,np 4mmm? po po prostu chcę uzyskać głębię a nie jestem pewny czy tak to wyjdzie? Czy może ktoś ma doświadczenie w robieniu wody z tego produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nierówno. Wylewaj jednak wiele razy po cienkiej warstwie (parę mm) i daj zaschnąć. Vallejo Still Water ma tą wadę, że przy wysychaniu robi się straszliwy menisk wklęsły i trzeba go korygować kolejnymi warstwami. Także trochę czasu potrzeba na wylanie czegoś większego, ale efekt jest przyjemny, a sam specyfik można barwić farbami akrylowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru najlepiej użyć do imitacji drewna (drobny element wykonany oryginalnie ze sklejki). Mam Pactre A17 (Wood Tan) ale jest dosyć ciemna. Inny typ to H318 (Radome). Niekoniecznie muszę się bawić w odwzorowywanie struktury drzewa (słoje) ale jeśli ktoś ma sprawdzony i dobry sposób to tez poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnego koloru drewna nie znajdziesz, ale możesz popróbować jeszcze z kolorem Cavalry Brown Vallejo. Chyba najlepszym sposobem uczynienia drewna drewnem jest po prostu jego "złoszowanie: ( np. sieną paloną). Można również pomyśleć o zakupie specyfiku o nazwie Lacca Scurente ( bejcy przyciemniającej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.