Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu leży u mnie w szafie AH-1G z AZ Models i szukam dla niego jakichś ciekawszych oznakowań niż pudełkowe. Dostępność kalek dla Cobry jest prawie zerowa, chyba że... wziąć pod uwagę te z modeli MasterCrafta. Miał ktoś może do czynienia z ich ostatnimi wypocinami i mógłby powiedzieć, czy chociaż ich kalki się do czegoś nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie dla modelarzy pojazdów latających.

Jak byście poradzili sobie z tematem wlotów i wylotów wyrzutni niekierowanych pocisków rakietowych:

http://www.scale-rotors.com/galerie/2-attack-helicopters/1334-ah-1s-cobra-monogram.html

Jak widać na zdjęciach są one srebrne (stalowe) i moje 2 koncepcje jak to zrobić są następujące:

1) sklejam do kupy całą wyrzutnię, maluje przód i tył na srebrno i później maskuje, po czym nakładam kolor podstawowy? (jedyny minus to fakt, iż idealne nałożenie paska taśmy tak żeby na całym obwodzie był równy nie jest proste, nie wspominając, że trzeba mieć taśmę odpowiedniej grubości)

2) najpierw sklejam i maluję wyrzutnie bez przodu i tyłu, oddzielnie maluję przód i tył i później przyklejam, ale jak poradzić sobie z tym jeśli po złożeniu do kupy przody i tyły mogą średnio pasować do wyrzutni i wymagać obróbki ?

Mam nadzieję, że opisałem tą czynność zrozumiale

Proszę o kilka słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem, nie domknąłem Liqid Green Stuff (trzeba dobrze dociskać te zamknięcia od Citadel )i tak leżała w szufladzie jakiś miesiąc, teraz zrobiła się z tego taka gumowata masa. Czy można to jakoś uratować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy i proszę o przeniesienie, jeśli będzie to potrzebne. Interesuje mnie czy jakakolwiek firma wypuszcza kity z Ładą Nivą, poszperałem w google ale jedyne co znalazłem to jakieś chińskie gotowce. Skala dowolna, (pomijając jedynie te mikro) Chętnie bym coś takiego skleił jako swój pierwszy pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Mam pewien problem, a raczej pytanie do większych znawców lotnictwa IIWW niż ja(a konkretnie do znawców samolotów obserwacyjnych IIWW). A mianowicie kupiłem sobie niedawno model Stinson L-5 Sentinel z Czeskiej firmy Sword (spodobał mi się ten model, jego kształt, a najbardziej to ten malunek z gołą Panią na osłonie silnika których moim zdaniem bardzo ubarwia ten samolot ) i tu moje pytanie: Czy drugi pilot(obserwator) miał wolant oraz czy miał jakiś(choćby nawet mały) panel przyrządów? bo z tego co znalazłem w necie to wychodzi mi ze obserwator nie miał wolantu ale możliwe(bo nie jestem w 100% pewny bo widziałem tylko zdjęcie tylnej części kokpitu z gry War Thunder ) ze miał ten właśnie mały panel przyrządów. A w tym modelu jest to tak rozwiązane ze obserwator nie ma nic, tylko sobie siedzi na foteliku i nie wiem czy mam coś dorabiać i zmieniać ten fakt(bo nawet bym umiał to zrobić ). Proszę o pomoc w tej sprawie oraz gdyby moje pytanie było tu źle umieszczone o przeniesienie go I NIEZWŁOCZNE POINFORMOWANIE MNIE O TYM BYM DRUGI RAZ NIE PISAŁ TEGO SAMEGO (BEZ TEJ WIEDZY) A POZNIEJ ZOSTAŁ PRZEZ TO ZBANOWANY PRZEZ JEDNEGO Z ADMINA TEJ STRONY. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy i proszę o przeniesienie, jeśli będzie to potrzebne. Interesuje mnie czy jakakolwiek firma wypuszcza kity z Ładą Nivą, poszperałem w google ale jedyne co znalazłem to jakieś chińskie gotowce. Skala dowolna, (pomijając jedynie te mikro) Chętnie bym coś takiego skleił jako swój pierwszy pojazd

 

Lada Niva to tylko Gaffe w 1:43 i ADP-Modelle w 1:87. Innych nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie czysto teoretyczne mam do kolegów. Otóż posiadam panterkę Dragona, którą za niedługo pewnie wyciągnę na blat biurka, ale zastanawiam się czy zainwestować w żywicze wnętrze firmy CMK. Problem polega na tym iż wnętrze jest dedykowane do modelu firmy Tamiya i tu pojawia się moje pytanie. Mianowicie, czy to wnętrze będzie pasować także do modelu firmy Dragon? ogólnie Pantera to Pantera, więc wymiary bryły obie te firmy powinny trzymać mniej więcej takie same, ale nie pytałbym o to gdyby nie fakt iż koszt pełnego wnętrza od CMK to blisko 500zł i boję się zwyczajnie sprawdzać tego metodą prób i błędów z wiadomych względów... Pytanie może i głupie, ale niedawno wykonując model Sd.kfz 234/2 (Italeri) wsadziłem tam silnik od CMK dedykowany do zestawu firmy Dragon i problemów nie było, więc tu może też nie będzie, niemniej jednak pewności nie mam. Miał ktoś do czynienia z podobnymi "przeszczepami" etc?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

można próbować, ale można się rozczarować, jeśli wymiary środka są zbliżone to można ale może się okazać że różnica długości 2-3 mm i będzie już duży kłopot...

ale po co kombinować skoro:

http://www.cmkkits.com/en/detail-sets-accessories/panther-driver-s-set-for-1-35-dragon-kit/

http://www.cmkkits.com/en/detail-sets-accessories/panther-ausf-g-engine-set-1-35-for-dragon-kit/

więc pewnie w krótkim okresie będzie i reszta...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.