Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie Chcę przykleić przezroczystą żywicę do pomalowanych elementów i w razie zabrudzenia bez problemu usunąć zaschnięty klej.

 

No to przezroczysty poxipol. Ewentualny nadmiar kleju można zmyć ciepłą wodą z detergentem. Oczywiście zanim zaschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo nietypowe pytanie, jeśli pomyliłem dział to z góry przepraszam!

Czy w ogóle jest szansa na sprzedaż złożonych modeli?

Np.:

http://imgur.com/a/IhjHf

http://imgur.com/a/dzjxQ

 

Muszę w miarę szybko się pozbyć wszystkiego co przeszkadza mi w byciu mobilnym,

a nie bardo widzę sens żeby je przetrzymywać u kogoś z rodziny/znajomych.

Gdzie i za ile najlepiej tego dokonać? (Dział Giełda? Allegro? Ebay?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiem ile to "kosmiczne" ale jeśli dałoby się osiągnąć chociaż coś w okolicy modelu z pudła (bez dodatków etc.) to już jest nieźle.

Dałbyś jakiś link bo google i wyszukiwarka forumowa milczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Atlis tylko genius polega na składaniu a nie kupnie gotowca...

@Amadem czasem pasjonat nabędzie gotowca ale na ogół zbieracze z kasą mają od tego wyrobników którym za to płacą... na ogół cena gotowca to ok 30% wartości pudła...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiem ile to "kosmiczne" ale jeśli dałoby się osiągnąć chociaż coś w okolicy modelu z pudła (bez dodatków etc.) to już jest nieźle.

Dałbyś jakiś link bo google i wyszukiwarka forumowa milczą.

 

Wielu modelarzy sprzedaje swoje modele na Allegro i Twoje też całkiem możliwe że sprzedasz.

Za ile? Tego nikt Ci nie powie, ale jedno jest pewne: model jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić.

Moja rada: wystaw za 1 zł, bez ceny minimalnej, wtedy przekonasz się ile to jest warte.

Z reguły jednak kokosów się na tym nie zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybaczcie za takie może idiotyczne pytanie, ale jestem w tym kompletnie zielony . Przymierzam się do zakupu aerografu, po przejrzeniu forum zdecydowałem się na HS ultra i kompresor as 186. Co bym potrzebował by można było malować? ( jakieś iglice, przewód? itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkozłączka - popieram. Stojak warto mieć, pojemnik chyba nie jest konieczny. Tylko kolejna rzecz, która zagraca miejsce pracy i trzeba ją od czasu do czasu myć.

 

Tylko ten pojemnik jest jednocześnie naprawdę stabilnym stojakiem, więc mamy 2 w 1. Myć nie trzeba, chyba, że mamy taki kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myć niekoniecznie, ale czyścić raz na jakiś czas trzeba.

Zanim stosowałem ten węgiel, po kilku tygodniach intensywnego używania, w zbiorniku miałem pokaźną ilość cuchnącego, toksycznego szlamu, który trudno było usunąć inaczej niż papierowymi ręcznikami i ręką.

Odkąd stosuję węgiel, to tego szlamu prawie nie ma, bo przylepia się do tego węgla i szybko wysycha.

Wtedy wywalam wszystko i tylko przecieram pojemnik.

 

MH4gmIo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem w czym wam ta farba w słoiku przeszkadza. Ja swoją tak zbieram od 3 lat i za każdym razem jak zajrzę do środka mam darmowy pokaz sztuki nowoczesnej.

 

PS- Solo, szybkie pytanie. Posiadasz wszystkie części poradnika Miga na temat budowy modeli, czy tylko którąś część? Jeżeli wszystkie to polecasz cały komplet? No i sprawdzałeś już Alclad Klear Kote? Twój schnie też cholernie długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Pytanie: czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat tych mundurów - http://www.mojehobby.pl/products/US-Machine-Gunners.html ? Pytanie może mało sprecyzowane, ale chodzi mi o występowanie, insygnia, kampanię, itp. Udało mi się ustalić, że jest to 2 Dywizja Piechoty, czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie: czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat tych mundurów - http://www.mojehobby.pl/products/US-Machine-Gunners.html ? Pytanie może mało sprecyzowane, ale chodzi mi o występowanie, insygnia, kampanię, itp. Udało mi się ustalić, że jest to 2 Dywizja Piechoty, czy mam rację?

 

Na moje oko mundury pasują do walk w Europie w 1944 i 1945, tak jak na opakowaniu pisze producent. Żołnierze na pudełku to 2. Dywizja Piechoty, na kalkach widzę też oznaczenia na pewno 29 i chyba 1 DP, wychodziłoby na to że same jednostki z D-Day.

 

 

A i ja mam pytanie- pracując nad ostatnim modelem dostawałem szału widząc jak farba odłazi z części fototrawionych- części były czyste, pryśnięte primerem Tamiya i farbą Tamiya, a i tak samo złapanie elementu w szczypce kończyło się tym że w miejscu styku farba odpadała.

Są jakieś inne możliwe powody dlaczego tak się działo, poza niewystarczającym odtłuszczeniem blaszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.