Skocz do zawartości

1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bazylms napisał:

Nieźle ci ten tankista wyszedł. To co, już niedługo galeria? 

Własnie redaguję tekst do galerii ? .... poniżej teaser i podziękowania dla kolegów za wsparcie i motywacje :peace::piwo:

 

 

DSC_0811.JPG

Edytowane przez x_bandit
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x_bandit changed the title to 1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK ...)

Temat zaczyna się robić szerszy:D Nie chcę zakładać kolejnego wątku dlatego wrzucam w tym kolejny model z rodziny T-80. Tym razem T-80UK na bazie T-80U od RPG plus żywica miniarm i blaszki voyagera dla zestawu trumpeter. Teoretycznie większość jest w zestawie, ale jakieś błedy już znalazłem w blachach Voyagera. Model RPG znam, więc parę poprawek też szykuję. Jak ktoś lubi to zapraszam :) 

20210419_131822.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bzdura napisał:

Nie jestem pewny, ale chyba jednak lepiej byłoby prowadzić ten warsztat jako osobny temat, bo się bałagan zrobi. Poza tym - paczam.

Trochę może i tak, jednak traktuje to jako taki warsztat zbiorczy, do którego będe wrzucał kolejne modyfikacje. Jest takich kilka na forum. Podobnie za jakiś czas zrobię pewnie z wątkiem T-90, do kórego chciałbym wrzucić rodzinę T-72, którego 90ka jest modyfikacją. 

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, x_bandit napisał:

Trochę może i tak, jednak traktuje to jako taki warsztat zbiorczy (...)Jest takich kilka na forum.

I te akurat są słabo czytelne i intuicyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mały update, bo przecież czas leci i model też jakoś sie składa... to zrobiłem oceniam na 70% pracy nad wieżą. Chyba najbardziej upierdliwe rzeczy za mną. Patrzałki dowódcy i celowniczego zrobione, pomęczyłem się trochę i zrobiłem na lustrach z soczewkami. Tak jak lubię :) Nawet się pomieściły:) zmieniłem fakturę wieży bo UK takiej jaką zrobił RPG nie ma. Trochę druciarni też już położyłem i jeszcze trochę też będzie.

Niby kupiłem zestaw miniarm, ale z jakością jest bardzo słabo. Niektóre częsci sam dorabiałem bo odlewy były marne. Trzeba było na tym co zostało też poprawić detal. Blaszka mosiężna i śruby masterclub dają radę.

Z zestawu Voyagera póki co wykorzystałem kostki pancerza reaktywnego, zasobniki amunicyjne oraz ramki celowników dowódcy i działonowego.

Roboty trochę jest, ale powoli do przodu i może za parę miesięcy już będzie :lol:

20210422_101718.jpg

20210429_105646.jpg

20210429_110831.jpg

20210429_110929.jpg

20210429_110945.jpg

20210510_131311.jpg

20210510_221230.jpg

20210517_215351.jpg

20210517_215502.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

I znowu bandyterka w najlepszym wydaniu. Z czego są te soczewki?

Dzięki, a soczewki robię zawsze z ramek od szkiełek :) Trochę pilnikiem, żeby zrobić kształt soczewki, a później polerka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, TAW napisał:

To jest po prostu nieprzyzwoite, że można upchać tyle detalu na tak małym fragmencie modelu.

 

hehe i co ja na to poradzić mam:lol:  może faktycznie powinienem pogadać z lekarzem od głowy bo mi to nawet przyjemność sprawia :) 

31 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Kolega X_bandit z wykształcenia to kto? Zegarmistrz, czy neurochirurg :) ? Pięknie to wygląda.

Na studiach fikołki zwykle na nas wołali cyrkle- taki fach:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, M.A.V. napisał:

jest moc !   :peace:

 

6 godzin temu, gajur napisał:

:kopara::brawo:nie ma co się rozpisywać

Dzięki, będę się starał żeby nie było lipy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz patrzę to ten zestaw Miniarma jest średni. Niby odlewy żywiczne i zdawałoby się, że powinny być ok. Niestety w wielu miejscach jest bardzo słabo, szczególnie to widać na czujnikach opromieniowania, gdzie prawie nie było widać śrub. Średnio też wygląda APU. Mam wrażenie, że jesli bym się sam do tego zabrał to nie wyszło by gorzej. Kilka modułów Kontakt-5, na zdjęciach wyżej było to widać, też marnie wygląda. Jedyną zaletą zestawu są w sumie tylko elementy promiennników i całego stelażu, na którym sa montowane, no i bardzo podoba mi się też osłona jarzma. Nie wspomne jak marnie wygląda instrukcja. Bez walkaroundów cieżko byłoby to zmontować prawidłowo.....

20210523_212255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gajur napisał:

Jeszcze trochę, a kolega Model4assembly będzie się od Ciebie uczył, a trzeba przyznać że na 80-kach się zna😉

No nie wiem, każdy robi jak lubi i nie ma co się ścigać :) Fakt, w temacie 80tek siedzi dość długo, no i modele robi super zdetalowane. Tak czy inaczej ja nie chcę porpawiać spawów na wannie za kołami. Zwykle detale, których nie widzę, a raczej nie będę widział po skończeniu modelu, dla mnie nie istnieją :D i nie zastanawiam się nawet nad ich binarnością stanów :cool: dzięki temu łatwiej żyć. No i modele składają się trochę szybciej:lol:

Nie mniej jednak chylę czoła bo do budowy modeli podchodzi bardzo po inżyniersku.

 

10 godzin temu, mandrivecs napisał:

Znowu masakrujesz pancerniaków na forum!

oj tam masakrujesz. Po prostu chcę trochę podobny pojazd zrobić, a reszta to tylko szczegóły 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

...powrót po krótkiej przerwie. Zrobiony osprzęt do przepraw wodnych (Brod-M OPVT) i elementy systemu "dolotowego" powietrza (ВЗУ). Sporo detali dorabiałem z blachy, tam gdzie trzeba porobione spawy. Ogólnie pomimo całkiem niezłego poziomu zdetalowania, w porównaniu do trumpka, skala a raczej ich grubość jest niezgodna z oryginałem. Poniżej proces, efekt i referencja :) no i kolejny puzzel zrobiony ufff....

20210610_232714.jpg

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

p4.jpg

p5.jpg

p6.jpg

0224233435382_18_t-80u_099_of_342.jpg

0224233527540_09_t-80u_190_of_342.jpg

0224233527540_12_t-80u_193_of_342.jpg

0224233559034_07_t-80u_228_of_342.jpg

0224233617210_15_t-80u_276_of_342.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x_bandit changed the title to 1/35 T-80 i jego modyfikacje (BV, UK, UD (Kontakt-1) ...)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.