Skocz do zawartości

[W] F-16C Falcon - Tamiya 1:32


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Pires napisał:

Miodzio robota :brawo:a zbiorniki i uzbrojenie wyglądają jak realne, oglądane z wysokości.

Dzięki.

 

3 godziny temu, Fszczemton napisał:

Piękna robota ?

Pamiętaj tylko, że do HARMów potrzebny jest HTS (https://en.wikipedia.org/wiki/AN/ASQ-213) do ich naprowadzania. Tak więc nie są automatycznie podmienialne z JDAMami.

Dziękuję.
Zasobnik nie załapał się do zdjęcia ale jest już też gotowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyklejeniu owiewki została mała szczelina, zakleiłem ją miliputem. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na owiewkę i jej nie zmatowi. 
Po przeszlifowaniu i przeryciu kilku linii, dokończyłem preshading linii:

C8D70477-8AA8-4AF8-B773-A0306C8A84D3.thumb.jpeg.ff2c3e7ed319f3233729db050e2df5eb.jpeg
 

734E5774-CACC-470F-92E4-6A9A8D3A11DF.thumb.jpeg.8cbd2519e516c84d840378adadf466a5.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 26.06.2020 o 18:42, Apek napisał:

Dwa warsztaty w tym samym czasie? Trzymam kciuki i bacznie obserwuje

3 bo jeszcze Mirage ?

Anyway, doczekałem się rozszerzeń do pylonów w postaci BRU-57 od Reskit i ogólnie nie polecam.
Określił bym to jako słabo rozwiązany i niepasujące do siebie części z drukarki 3d.
Żeby wpasować, to trzeba szlifować i traci się detale. Widoczne ślady warstw. Drobne części tak zamocowane, że nie da się odciąć bez pokruszenia. 
Absolutnie nie warte 55zł.

A na BRU idą albo JDAMy 1000lb Wolfpacka:
IMG_9468.thumb.jpg.e6e36427beaf9b524bbcfe15d84d8a07.jpg

 

Albo wydrukowane GBU-38 500lb:

IMG_9483.thumb.jpg.46db91b0d68f4047c47ff576a6715453.jpg

 

I skończyłem preshading:

IMG_9485.thumb.jpg.c1989a8a80e3c4032b9596c7d1553e4d.jpg

 

 

IMG_9484.thumb.jpg.63fae9183a11c55a6f7c3f01cecb927e.jpg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że potrafię podróżować w czasie: tutaj jest zdjęcie gotowego kamuflażu, który zostanie zrobiony za jakiś czas.
Ładnie wyszło, malowałeś tylko preshadingiem czy po pomalowaniu kamo coś tam jeszcze brudziłeś?

Album image #65

Edytowane przez Solo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kermeet napisał:

Szacun, piekna robota!

Jeden z lepszych i ciekawszych pre-shadingow jaki widzialem...

To od reki malowane czy szablon jakis? Tasma?

Dzięki. 
Preshading malowany część z ręki, część z szablonów, póżniej znowu poprawki z ręki i tak aż efekt będzie ok.

Kamuflaż malowany rzadką farbą AK RC, przy użyciu blutacka - nie maskuję całego samolotu, bo maluję z bliska. Małe powierzchnie, panel po panelu po kilka razy.
Po zdjęciu maskowania i tak zazwyczaj jest coś do poprawy, to wtedy już z ręki, bez maskowania.
IMG_9513.thumb.jpg.074bed8955e01d896a326cd18319b02e.jpg


Teraz jeszcze wnęki:

IMG_9515.thumb.jpg.0a4cb8872a82a696be9160790919ef04.jpgIMG_9514.thumb.jpg.ddeea0f341f3c7de6f056bdfcc1af2fe.jpg

 

 

 

11 minut temu, Solo napisał:

Jako że potrafię podróżować w czasie: tutaj jest zdjęcie gotowego kamuflażu, który zostanie zrobiony za jakiś czas.
Ładnie wyszło, malowałeś tylko preshadingiem czy po pomalowaniu kamo coś tam jeszcze brudziłeś?

 

Mamy szpiona ?
Tak, na Scalemates wrzucałem wczoraj, miałem wrzucić tu wieczorem, ale już mi sie nie chciało.

Po pomalowaniu, dodawałem miejscami rozjaśnienia, albo cały panel albo liniowe przejścia pomiędzy panelami, głównie klapy i lotki na ciemnym niebieskim.
Generalnie, chciałem zróżnicować jeszcze bardziej malowanie szczególnie na różnych powierzchniach

Nie ukrywam, że lubię te kolory, jak malowałem MiGa-23 to używałem Tamiyi i sam mieszałem, tam wyszło ok. Tu skorzystałem z farb Real Colors - odpowiedników FS dla malowania Blue Flanker i jestem bardziej niż zadowolony z farb i usatysfakcjonowany efektem.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Cześć. Wiem że to może głupie pytanie, ale czy mógłbyś mi podrzucić jakieś linki do elementów których użyłeś i powiedzieć jakich farb użyłeś? Bo podoba mi się to malowanie a o barwach lotnictwa wiem nie wiele (budowniczy pancerki) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 20:00, Oksis40 napisał:

Cześć. Wiem że to może głupie pytanie, ale czy mógłbyś mi podrzucić jakieś linki do elementów których użyłeś i powiedzieć jakich farb użyłeś? Bo podoba mi się to malowanie a o barwach lotnictwa wiem nie wiele (budowniczy pancerki) 

Co do elementów to sprawdz pierwszy post i niestety musisz wygooglować bo kuowane były s różnych sklepach. 
farby na kamo to Real Colors:

RC239 - jasno niebieski
RC234 - ciemno niebieski
RC239 - szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.