Jump to content

[In-box] Challenger 2 TES - RFM 1/35


bazylms
 Share

Recommended Posts

Detale wygladają ładnie, ale na górnej płycie są dwa dziwne ślady jakby po odłamanym plastiku. Będzie to trzeba jakośc zaszpachlować i wyprowadzić, nie mam pojęcia co producent miał na myśłi. Zaznaczone na czerwono.

DSCF0068.JPG

DSCF0069.JPG

DSCF0070.JPG

DSCF0072.JPG

DSCF0073.JPG

DSCF0074.JPG

DSCF0075.JPG

DSCF0077.JPG

Detale siatek też wyglądają ładnie, choć do blach trochę im brakuje. No ale każdy wie że plastikma jakieś ograniczenia.

DSCF0078.JPG

DSCF0079.JPG

DSCF0080.JPG

DSCF0081.JPG

DSCF0082.JPG

Jakość km-u słaba. Trzeba będzie go wymienić.

DSCF0083.JPG

DSCF0084.JPG

DSCF0085.JPG

To samo w zasadzie z lufą działa. Wyprowadzenie szwu po jej sklejeniu będzie czasochłonne.

DSCF0086.JPG

DSCF0087.JPG

DSCF0088.JPG

Edited by bazylms
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Już piszę dalej.

Wieża gładka jak pupcia niemowlaka.

DSCF0103.thumb.JPG.2606479e6757c2339f380d93ac823950.JPG

DSCF0106.thumb.JPG.939da11a7c6d7fc6712e9b959108d5b7.JPG

Tylna płyta i spód wieży.

DSCF0107.thumb.JPG.46342ce7e380bcf37d170708016fd5da.JPG

Gąsienice wyglądają przyzwoicie i da się jez zrobić ruchome. Jednak podejrzewam że będzie to wyzwaniem żeby klej nie podciekł pod piny.

DSCF0090.thumb.JPG.2f5ead01864a16ab0d281f50fa48136f.JPG

DSCF0091.thumb.JPG.8fac38aa8ad527a6205bfa3a0d4d4479.JPG

Jest też blaszka, gumowe łożyska do kółoraz kawałek sznurka imitujący linę - elemt też do wymiany.

DSCF0089.thumb.JPG.540ed7119617dfe3811bbea270b8ca38.JPG

Niestety do wyboru jest tylko jedno malownaie.

DSCF0097.thumb.JPG.bbcdbae68c312edc07ca7236c8eae784.JPG

Instrukcja montażu wygląda dość ciekawie.

DSCF0100.thumb.JPG.0bb12a6844f35b046615558934ef2c77.JPG

Producent rekalmuje też wypuszczony przez siebie zestaw blach do wymiany slot armor (tak to się chhyba nazywa) oraz kilku innych elementów.

DSCF0098.thumb.JPG.df4add7a0262867f08e70593ac0a6dec.JPG

Nabyłem ten zestaw razem z modelem oszczędzając na wysyłce, ale dla mnie to chyba będzie za duże wyzwanie. Sądzę że pozbędę się tego zestawu i użyję plastikowych elementów.

DSCF0094.thumb.JPG.0e9fbcff43c7f5473b706dcc84272638.JPG

Edited by bazylms
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Te wszechobecne szwy wyglądają tak samo na większości części u Takoma. Szczególnie karabin z tego Challengera swoją byle jakością przypomina mi MG34 z konkurencyjnej firmy. Ciesze się że nie nie zrobiłem preordera Takomowego Stuga bo jednak stwierdzam że Dragon w latach swojej świetności był technologicznym szczytem w tej branży i nowemu modelowi strasznie brakuje finezji w porównaniu do kilkunastoletnich Smart Kitów. Oczywiście mieli masę wtop, częste problemy ze spasowaniem ale jakość wyprasek naprawdę była na innym poziomie. Tradycyjnie narzekam, ale naprawdę oczekiwałem że te dzisiejsze modele będą zwyczajnie lepsze albo chociaż na poziomie tego co robili poprzednicy. Z drugiej strony dzisiaj Dragon jest już praktycznie martwą firmą podobnie jak WNW, więc cała sytuacja już mnie nie specjalnie dziwi =P

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, bazylms napisał:

Gąsienice wyglądają przyzwoicie i da się jez zrobić ruchome. Jednak podejrzewam że będzie to wyzwaniem żeby klej nie podciekł pod piny.

Gąski technologią wykonania przypominają mi te z modelu Leoparda Bordera. Bardzo przyjemnie się je robiło (a dodam, że to były moje pierwsze ruchome) i szło jak burza. Kluczem jest gęsty CA i nic nie podcieknie. A ogólnie model jest dość drogi i widać szwy, KM słaby i bez dziurki i lufa składana z polówek a do tego piękny szew na tej harmonijkowej osłonie lufy. Trzeba się będzie trochę napracować jak na model za taką cenę. Konkurencji wielkiej w tym temacie nie maja i na tym będą jechać bo Challenger w tej wersji prezentuje się bardzo okazale.

Link to comment
Share on other sites

W sumie w takiej konfiguracji to można sobie nawe górny bieg darować. 

Kupiłem go bardziej że względu na fakt że mam model Trumpeter. Porównując Trumpkowy T-62 z Miniart to jest kolosalna różnica. Muszę sprawdzić jak w tych modelach. 

Generalnie to jest strasznie mało modeli Brytyjskich pojazdów w 1/35. Hobby Boss już parę lat temu zapowiedział okajzdy zwiadowcze i dalej nic. Bardzo bym chciał aby ktoś w końcu zrobił Trojana, ale na to raczej nie liczę. Za to ruskiego "złomu" to każdy tonami wypuszcza. 

Dziwne jest to, bo w UK byłby zbyt na Brytyjskie pojazdy, bo oni są kolekcjonerami. I nawet zapaleni sklejacze samolotów łykają Brytyjskie pojazdy tylko dla faktu żeby je mieć w kolekcji. 

Edited by bazylms
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, martinello napisał:

Czyli tasca wciąż najlepsza ?

Sam model fajny i przyjemnie sie sklada tylko szlifowania duzo co potrafi zniechecic

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, bazylms napisał:

Tylko czemu z tej strony a nie od dołu, albo w jakimś łatwiej dostępnym miejscu? Mogli spokojnie zrobić to w dziurze obok, tam jakiś pokrywa będzie. 

Inwencja twórcza konstruktora formy

Link to comment
Share on other sites

Bazylms dzięki za zdjęcia zestawu. Nie przesadzałbym z tą krytyką odnośnie śladów łączenia form. O ile nie powoduje to asymetrii części da się je pousuwać. Lufa też spokojnie do opanowania, tym bardziej że oryginał jest prawie na całej długości pokryty izolacją termiczną (oprócz inżektora). Podoba mi się sposób odtworzenia gumowej osłony oporopowrotnika na lufie. Widzę że jest teraz tendencja wśród wielu producentów do szatkowania wanny na części. Rozumiem że jest to związane z możliwością lepszego odwzorowania poszczególnych detali na bocznych ścianach wanny itp Jeśli spasowanie jest dobre to mały problem, ale jeśli nie, a do tego części są zwichrowane ( co się niestety często obecnie zdarza np. w modelach Menga) to już gorzej, ciężko ustawić prawidłową geometrię. Szkoda że nie pofociłeś detali wieży, ale na jednym zdjęciu  jest widoczna boczna ścianka, więc zakładam że nie stanowi ona monolitu. Pamiętaj że przekrój poprzeczny wieży w jej środkowej części jest trapezem. Co prawda ledwo to widać, jednak ściany wieży są lekko pochylone. W tamiyowskim  Challengerze  2  np. musiałem to poprawić. Co ciekawe stare zestawy Trumpetera mają prawidłowo odtworzoną geometrię, choć jak wiadomo detale wyglądają topornie. Jeszcze jedna rzecz rzuciła mi się w oczy przy szybkim przeglądzie zdjęć. Mianowicie brak tzw. anti-slipu na powierzchni kadłuba. Akurat to może i nawet dobrze, choć trochę wydłuży budowę.

Edited by Marcin K.
Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy. Jeszcze krótko o braku imitacji powierzchni antypoślizgowej. Być może Takom postąpił tak bo Megatron ma kadłub i strop wieży pokryty siatką maskującą ( nie znam  jej dokładnej nazwy) mającą zmniejszać sygnaturę cieplną. Może faktycznie jak wspominał Paweł Czarnocki będą też inne wersje Challengera z Takoma, na ramkach widać bowiem beczki na paliwo których ta wersja Challengera nie wozi. Przynajmniej nie udało mi się znaleźć takiego zdjęcia. Ogólnie jako zestaw wygląda bardzo dobrze, ale jako oryginał nie podoba mi się z racji zniekształcenia sylwetki przez dodatkowe wyposażenie. Osobiście nazywam tak wyposażone pojazdy "obwoźnymi jarmarkami" z racji mnogości anten, czujników, dodatkowego opancerzenia itp. ?

Edited by Marcin K.
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Marcin K. napisał:

 Osobiście nazywam tak wyposażone pojazdy "obwoźnymi jarmarkami" z racji mnogości anten, czujników, dodatkowego opancerzenia itp. ?

Coś z tym jest :szczerbol:  chociaż do izraelskich Nagmachonów to jeszcze mu brakuje  :haha:

Link to comment
Share on other sites

Mi najbardziej nie podoba się ten płot, mocno zakłóca sylwetkę. No i jeżeli mowa o modelu to raczej nieźle irytujące będzie usuwanie szwów z niego :D Najfajniej to Chally 2 wygląda jako totalny golas, może wypuszczą.

Te szwy to i mi się rzuciły w oczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.