Skocz do zawartości

LKW 2t Unimog, 10 BKPanc ; Revell 1/35


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

LKW 2t Unimog, 10 Brygada Kawalerii Pancernej. Wojsko Polskie posiada kilkadziesiąt egzemplarzy, pozyskanych w ramach pakietu logistycznego wraz z czołgami Leopard 2.

Model Revell 1/35 + kalki Toro Model + koła Def Model

Malowany Hataką Orange

Pracę nad modelem wspominam  dobrze, mimo iż KAŻDY element wymagał obróbki ( ślady po wypychaczach, nadlewki, jamki skurczowe itp.), na szczęście składał się w miarę bezproblemowo.

Pozdrawiam

 

1_2.jpg

2_2.jpg

3_2.jpg

4_2.jpg

5_2.jpg

6_2.jpg

7_2.jpg

8_2.jpg

10_2.jpg

11_2.jpg

12-2.jpg

13_2.jpg

14_2.jpg

15_2.jpg

16_2.jpg

17_2.jpg

18_2.jpg

19_2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 14:02, krzychu83 napisał:

Witajcie

LKW 2t Unimog, 10 Brygada Kawalerii Pancernej. Wojsko Polskie posiada kilkadziesiąt egzemplarzy, pozyskanych w ramach pakietu logistycznego wraz z czołgami Leopard 2.

Model Revell 1/35 + kalki Toro Model + koła Def Model

Malowany Hataką Orange

Pracę nad modelem wspominam  dobrze, mimo iż KAŻDY element wymagał obróbki ( ślady po wypychaczach, nadlewki, jamki skurczowe itp.), na szczęście

...

Dobra robota . Szkoda że unimoga w mojej skali robi tylko ace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kubisz napisał:

@fanpancerki Po kiego grzyba zacytowałeś poprzedni wpis z wszystkimi zdjęciami? Ogarnij się chłopie!

 

@krzychu83 Bardzo ładny model. :super: Elegancko pomalowany, wycieniowany i pobrudzony. Podstawka w sam raz. Jest git!

W sumie jak patrzę teraz to nwm .Sory za zaśmiecanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzychu83 Mając na uwadze, że model Revella to niestety jeden z mniej udanych zestawów tego producenta, to Twoja praca wygląda bardzo dobrze. Momentami widać trochę mocne przetarcia suchym pędzlem (np. wysoki chwyt powietrza, słupki i krawędź przy przedniej szybie), ale i tak mi się podoba. No i brawo  za barwy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Podstawkę sam robiłem. Styrodur  jako baza, na to płyty Jumbo (te z otworami, tak się chyba nazywają) od Eureka XXL. A te pozostałe plyty wyciąłem  ze styroduru 3mm i pomalowane  Cocrete Grey od Hataki. Na około balsa 1mm pomalowana humbrolem .

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, zawsze mi się te wojskowe Merole podobały :mrgreen: Nie kusi Cię, żeby wymienić karabin na jakiś żywiczny albo metalowy zamiennik? Wygląda dużo słabiej niż reszta modelu, zwłaszcza że od góry lufy został ślad po łączeniu form...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajnie wykonany, plandeka na budzie to chyba najsłabszy element modelu- tak jak pisał wyżej @bazylms. Pojazd zabezpieczenia to raczej nie moja bajka, ale duży plus za malowanie w barwach 10BKPanc- szkoda tylko, że nie w oznaczeniach jedynie słusznego bcz🙂

Zastanawiam się tylko, skąd czerpałeś wzór oznakowania pojazdu- nie pasuje mi znak taktyczny batalionu na masce, z tyłu masz już zmalowany prawidłowy, tylko czy on tam powinien się znajdować, czy nie powinna tam być wiewióra dywizyjna?

Brakuje mi też godła batalionu- były malowane na pojazdach jeszcze w erze Twardych, z tego co pamiętam na szybie od strony dysponenta.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie bardzo ładne! Wymiana kół zdecydowanie na plus, bo to co zrobił Revell z nimi, jak i z całym modelem to przestępstwo 😛 . Niestety, pewne rzeczy są nieprawidłowe. Ten egzemplarz miał na tylnej burcie namalowany szary trójkąt sporej wielkości,  przednia tablica była dosyć krzywo zamontowana, no i przede wszystkim plamy kamuflażu na Twoim modelu nie pokrywają się z tymi na rzeczywistym pojeździe, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.