Skocz do zawartości

[W] U-boat Type VII - 1:700


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Czółko,

dawno nic nie warsztatowałem w tym dziale :razz:  więc czas to nadrobić.

Jak zwykle u mnie będzie „szfabski szmelc”, jak mawia Kapitan Gała’nicki :lol: - czyli tytułowy ubocik. Roboty klejonej to tu raczej ni bydzie -  kadłub plus 8 części na krzyż... Ale z malowaniem to już większe chopki przez tą cholerną skalę 😉 

Chcę też pierwszy raz (kiedyś być musi...) spróbować położyć tę szprotkę na wodzie - od razu zapytowywuję: co mam zakupić pod tę ewentualność? Bo do „obsługi” dioram nie mam kompletnie nic na warsztacie... Ponieważ pomysł jest, żeby to maleństwo umieścić w prawdziwej puszce po sardynkach :D  więc nie wiem, czy nie wystarczy zwykła folia spożywcza :?: 

F0863A75-D56B-492B-BCDD-421DF0B936C1.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Thalgonis napisał:

więc nie wiem, czy nie wystarczy zwykła folia spożywcza

NIE

 

14 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Folia jest słaba.

TAK

 

14 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Albo otręby

TAK

 

14 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

albo gips ryty dremelem.

TAK

 

Dziękuję za uwagę :szczerbol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Thalgonis napisał:

Pany, otręby?!?  Ale w jakiej postaci? Sypkiej? Domyślam się, że muszę czymś zalać (wikolem?) żeby to się trzymało do kupy...

 

Strach Ci coś radzić, bo ostatnio jak chciałem, to prawie bana dostałem 😛 więc może Michał odpowie na to pytanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie bijcie bo to i tak nic nie da 😕 

Na zbliżeniach widać, że jednak są niedociągnięcia, ale to jest tak małe, że nie jestem w stanie nad tym zapanować. Szpary, które mogłem ogarnąć załatałem rozciągniętą ramką. Na szczęście te miejsca będą pod/na linii wody...

Teraz „zużyję” go trochę i pójdzie w puszkę.

 

PS. Maszty, spluwy i linki pójdą na samym końcu - teraz operując tym maleństwem tylko bym toi połamał :) 

 

U-04.thumb.jpg.0b1b53d129c6e5338723c6db4a2d32c6.jpg\

 

U-03.thumb.jpg.ee02e89c5d53d32b2c5334fa3972de89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka, myślałem o tym z tym, że na burtach... Ale co wtedy zrobić z kioskiem? Bo jedno takie a drugie inne to kiepsko będzie wyglądać... A wg poniższego zdjęcia barierki na kiosku były „dwójkowe” a te na burtach „trójkowe” (tak jak na pancernikach... Chyba, że z tych od pancerników powycinać środki... 

 

1313345816_Zrzutekranu2020-12-28o22_51_47.thumb.jpg.38e809cb5c4aa15a06f7d251ed40ee26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest lepiej   :mrgreen:

 

4 godziny temu, Thalgonis napisał:

No sum une wedle instrukcyji....

Pewno skośnookie uznały, że tak będzie kolorystycznie ciekawiej 

ci od schematów malowania z HB i Trumpka to znani od lat żartownisie   :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitany, ile dać na „dobre” wyschnięcie Alcladowi II (konkretnie: stainless steel jeżeli to ma znaczenie)?  

Maźnołem sobie tym czymś puszkę i nie chcę dotykając za wcześnie przekonywać się o potrzebie zaczynania od nowa :D 

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.