Skocz do zawartości

VK 72.01(K) - Amusing Hobby, 1/35


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ci ja taką ślicznotkę na warsztacie i w sumie to więcej z nią bólu głowy niż zabawy. Otworzyłem pudełko już kilka miesięcy temu, trochę zacząłem, ale że nie do końca podobało mi się to co Amusing zrobiło to model głównie przeszkadzał na półce. A że teraz nie mam ochoty podchodzić do strv-103 to będzie w sam raz.

 

Na start wywaliłem błotniki, za grube i nie podobały mi się. Myślałem żeby zrobić swoje ale ostatecznie postanowiłem zrobić bez i wyeksponować całkiem ładne gąsienice. Załodze nie musi być wygodnie.

Następnie popaćkałem mr.surfacerem boki i wieżę w próbie poprawienia tekstury.

 

Przeorałem i robię nowe spawy. Dorobiłem też peryskop dla celowniczego bo nie było.

 

rqDrUxQ.jpg

 

A teraz ponarzekam.

 

Górna płyta jest zapadnięta i detale dookoła wentylatorów były rozlane. Jeszcze tego nie widać, ale wyciąłem część nad silnikiem i zrobiłem od nowa. Nie wspomnę o tym że całość była zaspawana, jak projektanci z A. wyobrażali sobie dostęp do silnika? I gdzie jest wydech? Puszczę go pewnie po bokach, mam luźne części z jpantery.

 

Zawieszenie to jest koszmar, niby są wałki skrętne i model jest się stanie na nich utrzymać, ale błędy są trzy: wałki żeby działały powinny być wstępnie napięte, tu nie są; otwory na wahacze są za duże;  otwory na osie w kołach też są dużo za duże. Model szoruje wanną po glebie. Boli mnie to.

 

h4heOpW.jpg

 

Dowódca jest z Alpine Miniatures, jest super.

Edytowane przez Kalor
orty
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

:) oglądam bo sam mam w planach małe co nie co z WoT, niegram od 4 lat :)  ale jakaś winietka może się urodzi, w sumie mam 4 szt planowane pod 2 scenki (IS4 & E100 , AMX 30 B & VK ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Z jakiegoś powodu mam wrażenie że nie do końca to ogarniam. Nie wiem czy to kwestia koloru bazowego czy mojego braku obycia z tą skalą czy też ogólnego braku doświadczenia ale nie mogę się zmotywować żeby ruszyć żopę i dokończyć robotę z aerografem. Już nie wspominając o  tym że nie mogę zaalokować jakiegokolwiek dłuższego kawałka czasu bo mnie ciągle coś łatwieszego odciąga.

 

Eh, w każdym razie na pancerz położyłem wybielony RC RAL7028  DG I, fajnie się malowało i ogólnie uwielbiałbym te farby gdyby nie te słoiczki w których połowa farby ląduje na gwincie wieczka. Udało mi się też zamalować cały marmurek który położyłem pod spodem 🙃, dorobię w postprocessingu. Zielony to RAL6011 mieszany w vallejo, ewidentnie niedomalowany.

Wzór wziąłem z którejś z książek AK ze schematami whatifów.

 

Co do gąsek, to jak wyszły? Póki co to kolor bazowy + gumetal na wypolerowanych powierzchniach. W planach mam zamaskować miejsca kontaktu z kołami i dać lekką rdzę.

 

HJqng4Z.jpg

aZlurRq.jpg

 

E-papier to najniebezpieczniejszy wynalazek z którym miałem kontakt, nigdy jeszcze czytanie książek nie było tak łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Nie, to nie jest prowokacja, tylko mój wyraz frustracji nad wyborem kolorów. Nie będę dorabiał żadnej historii do tego malowania, miałem na stole buteleczkę niebieskiego i głupi pomysł. Ale i tak musiałem dziada przemalować żeby farbę podrapać.

HMzXYxJ.jpg

DK9AtiA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Wzmianka o Hitler/marines mnie tu do tego wątku ściągnęła... Cóż - dziwnie to wygląda... Jedna uwaga - szmata która dotyka do wydechu w końcu musi się zapalić!

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, cieszę się że się podoba.

7 godzin temu, patrykd napisał:

Czemu te gąsienice mają przerwę? 

Bo jeszcze nie złożone, jak je skleję nie będę miał dostępu do boku i kół. Tam pod wieżą jest za ciasno żeby dało się je zdjąć w inny sposób.

 

8 godzin temu, pmroczko napisał:

Cześć! Wzmianka o Hitler/marines mnie tu do tego wątku ściągnęła... Cóż - dziwnie to wygląda... Jedna uwaga - szmata która dotyka do wydechu w końcu musi się zapalić!

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

6 godzin temu, M.A.V. napisał:

   słusznie :super:

chociaż tutaj to chyba szybciej by ją wkręciło w gąskę

Nie rozumiem waszego problemu, przecież czołg nie jest w ruchu 24/7.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej traktował to jako plandekę którą przykryto czołg na noc i ktoś poskładał na szybko w trakcie przygotowywania czołgu, stąd też młot i kanistry z wodą. Kto wyciera pojazd szmatą 2x3m?

 

Ja na prawdę nie chcę wymyślać żadnych historii dla tego pojazdu. Jak większość rzeczy w modelarstwie mało rzeczy ma tu sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna koncepcja brudzenia jest taka:

Ker6wC9.jpg

14UF28e.jpg

Góra raczej na jasno, głownie kurz i zmyty kurz tam gdzie nie było plandeki, wczorajsza dyskusja podsunęła mi fajny pomysł. Trochę zmytej niebieskiej farby. Ciemnych kolorów raczej mało, nie bardzo ma się gdzie to zbierać. Trochę zmytej niebieskiej farby. Trochę mokry po deszczu.

Błoto minimalnie.

 

Trochę z tym zejdzie, używam olei bez przyspieszaczy, sporo czasu na poprawki.

 

Po raz pierwszy chce mi się wykańczać model, fajne uczucie.

Edytowane przez Kalor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie bardzo widzę tego kopa, ale nvm.

 

Mam niejasne wrażenie że trochę przesadziłem w niektórych miejscach i odbiegłem od wizji z głowy, chciałem go zrobić mniej poobijanego - farbę złuszczałem przy pomocy maskolu, a ten słabo widać więc w niektórych miejscach wyszły za duże odpryski.

Nie umiem się jeszcze powstrzymywać.

Nie wysilałem się też w miejscach które będą zasłonięte przez gąsienice.

Plandeka jeszcze nie przyklejona.

wR2aWSC.jpg

 

MrgynTF.jpg

JZR1JzI.jpg

 

Rury wydechowe, jeszcze nie całkiem zeżarte, jaka była grubość tej grubszej części? Czy nie przesadziłem tam?

rpFwYCK.jpg

sFaMkHM.jpg

 

Widok z góry, widać gdzie plandeka była położona, nie będę więcej ruszał:

siBC7or.jpg

 

Trochę próbuję z mokrymi efektami:

qhnN6mi.jpg

 

Przez ostatni rok próbowałem wielu specyfików do błota jakoś mi nie podchodzą, emaliowe schną za długo i zostawiają zbyt gładką powierzchnię, akrylowe znowu mają problem z takimi dziwnymi ziarenkami, chyba zbitym pigmentem(?) więc też się nimi źle robiło.  Najlepiej chyba wychodzą szpachla do drewna oraz pigmenty + binder akrylowy, nie psują się, schną w miarę szybko, dają się zmywać i malować.

Z tego tu jestem w miarę zadowolony, widzę na zdjęciu że jeszcze jest kilka skopanych przejść kolorów i różnorodność za mała.

ns3qi3J.jpg

 

Chciałbym się też pochwalić DYI lampką, 1500lm, 80cm giętkie ramię, zasięg na całe biurko. I w końcu nic mi nie przeszkadza na biurku.

zSsgMZL.jpg

 

Edytowane przez Kalor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmm Gruba Fałka. To bydlę starło mi banana z pyska w mojej dziewiczej bitwie na eboli wysyłając mnie pierwszą pestką do garażu. 

Sorry za offtop. Nie mogłem się nie pożalić 🤣

Model fajny, jedynie wydech mi się nie widzi (kształt a nie sposób w jaki jest zmalowany). Kolorki też fajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Mnie się ten niebieski bardzo fajnie komponuje z dunkelgelb : P

- Plandeka to tak zazwyczaj wygląda, to nie jest sztywny materiał i często składany się mnie. Starałem się też poskładać ją w miarę sensownie.

- Rdzy tu prawie nie ma, czerwone to podkład, miejscami zdarte do metalu, ale bez przesadnego rdzewienia. Za dużo tego więc cześć zamalowałem, część zostawiłem żeby nie było za gładko. Z tyłu większość przykryło błoto. Eksperymentowałem tu z dwoma sposobami na chipping - maskol i płyn. Tam gdzie jest za dużo to wina płynu, słyszałem że to dużo zależy od powierzchni na którą był płyn kładziony, nie sprawdzałem jeszcze.

- Zaczepy wiszą dziwnie bo są ruchome, jak podniosłem tankowi żopę do góry żeby mieć lepsze światło to się przekrzywiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.