Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Witajcie !

Zapoczątkuję, a może już jest ( nie szkodzi ), dział informacji o dobrej literaturze dla konkretnych samolotów. Patrzmy nie tylko jako modelarze, ale i historycy. Zacznijmy od F4U Corsair ( moja ulubiona maszyna z Pacyfiku ). Ja uważam, że dobra jest polska, rozszerzona monografia AjPress oraz doskonały jak dla mnie Aero Detail ( niestety monografia jest napisana po japońsku ). Jeśli znacie ze strony merytorycznej inne polskie i zagraniczne wydawnictwa ( np."Modelmania", "In Action", "Walk Around"...itp ), to bardzo Was proszę napiszcie jakie są ? Potem może F4U Wildcat i F6F Hellcat.

 

Pozdrawiam !

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Czekających na specjalne wydanie Aeroplana nie chcę straszyć, ale w tym roku temat wydania specjalnego może okazać się jeszcze bardziej odległy od tematyki, do jakiej zdążyliśmy się przyzwyczaić, niż zeszłoroczny P.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam, na 99% pewne. Dodam tylko, że to maszyna pokładowa (choć nie tylko) kojarzona z pewną "nikogo nie obchodzącą" przegraną wojenką...

 

Aż się prosi by w 2012 był An-2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ukazał się marcowy numer miesięcznika modelarskiego MODEL AIRCRAFT wydawanego przez SAM Publications Ltd.

Obok materiału mojego autorstwa na temat budowy (konwersji) Mi-2T HobbyBoss, znajdziecie tam interesujące artykuły o Rumplerach serii C (cz. 1) oraz wizycie polskich F-16 w Grecji i wiele innych. Do nabycia w MPiKach i niektórych sklepach modelarskich.

hpqscan0001ry.jpg

 

 

hpqscan0002i.jpg

 

hpqscan0003d.jpg

 

hpqscan0004l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Zapraszam do lektury lutowych numerów pism ze stajni SAM Publications, t.j. Scale Aviation Modeller Int. i Model Aircraft, gdzie m. in. artykuł Darka Jakubczaka o jego C-130E Hercules nr 1501 i moje: MiG-15 i Me Bf-108 Taifun. Do nabycia, przeglądnięcia od mniej więcej 10. 02. 2014 w empikah i dobrych sklepach modelarskich.

fe15cfd5567b6014med.jpg

e922ebc53f3109c0med.jpg

b0db473afe502f3emed.jpg

e43dba9ac812406amed.jpg

fe3a445695be8bd5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie linki? Te pisma jeszcze się nie ukazały, a i tak nie wolno nikomu skanować i umieszczać w internecie, bo to piractwo...i grozi . Wersję e-magazynu pewnie będzie można zakupić na www.sampublications.com, na początku lutego, nie jestem pewny, bo nigdy mnie wersje elektroniczne nie interesowały.

 

Pozdrawiam,

 

Wojciech Butrycz (też fan MiG-23 Flogger, m.in.)

c97766210744a586med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Miło mi zaanonsować, że w sierpniowym numerze znanego modelarskiego miesięcznika Scale Aviation Modeller Int. wydawnictwa SAM Publications, ukażał się mój artykuł n/t Liberatora Mk VI 1586 (Polish Special Duty Flight, który m. in. wykonywał zrzuty dla powstańców warszawskich. Z okazji 70-tej rocznicy tego wydarzenia również okładka nawiązuje do tego wydarzenia, a i w Editorial Gary Hatcher nawiązał do tego wydarzenia, z pełnym podziwem i szacunkiem.

Podobnie w siostrzanym magazynie Model Aircraft, choć artykuł o polskich Mustangach, część 1. z PW się nie kojarzy.

 

4c0d8cd1eb9f2441med.jpg

95db18c2e2c2b492med.jpg

40ded52b3362e0a2med.jpg

96c8c032ec04ee05med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Motto:

"Psi ujadali, karawana szli dalej"

CHAIM WU DE(Żydowski filozof)

 

Kolejny wrześniowy numer SAMI i kolejny "polski" rocznicowy artykuł. Tym razem z okazji 75rocznicy wybuchu II WŚ przypomnienie myśliwca, który jako pierwszy stawił czoła potężnej Luftwaffe.

db5b0ad5e505df38med.jpg

7515699fb4bf6a23med.jpg

 

Ponadto we wrześniowym numerze Model Aircraft druga część artykułu o Mustangach polskich dywizjonów RAF, tym razem Mustang Mk IV i Mustang MK IVa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.