Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, gajowy z wąsami napisał:

O ile dobrze pamiętam, to numer 1/2019 był ostatnim numerem papierowym.
Agencja Lotnicza Altair miała zaprzestać wydawania Aeroplanu w klasycznej wersji - mieli skupić się jedynie na wersji elektronicznej. 

A to nowość dla mnie, no ciekawe jak to sobie Altair wyobraża...

Cóż, pożyjemy zobaczymy

Dzięki za odzew, pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "jak sobie wyobrażają"? - po prostu tną koszty na potęgę...
Tytuł najwyraźniej mało dochodowy (lub wręcz niedochodowy) to należy go... ciach...
W ostatnim półroczu to (niestety) bardzo popularne rozwiązanie w prasie hobbystyczno-historycznej.

9 godzin temu, Thalgonis napisał:

Acha... To baaaardzo ciekawe, że prenumeratorów nie raczono o tym poinformować...

Pisz do nich i dowiaduj się, może to co słyszałem to tylko plotki...

Edytowane przez gajowy z wąsami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądacie w ogóle na ich stronę czy tylko tak piszecie kocopołki?

Proszę:

https://www.altair.com.pl/subscription/esubscription

tu są wszystkie informacje. Na stronie bieżącego numeru jest link do esubskrypcji. Zawartość dostępna tylko online w przeglądarce, nie ma opcji downloadu.

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Qz9 napisał:

Zaglądacie w ogóle na ich stronę czy tylko tak piszecie kocopołki?

Proszę:

https://www.altair.com.pl/subscription/esubscription

tu są wszystkie informacje. Na stronie bieżącego numeru jest link do esubskrypcji.

Co jednocześnie potwierdza informacje, że chcieli / chcą skupić się na wersji elektronicznej - a pytanie "wuwumastera" dotyczyło (jak zrozumiałem) wersji klasycznej, papierowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to nie ma żadnej wersji :)

a co do dochodowości, trzeba by sprawdzić nakład sprzedany ale widze to słabo dla wszystkich ich tytułów - także skrzydlatej i raportu. Także wersja online ma jak najbardziej sensa. Zreszta sam co najmniej od 6 lat kupoję  czasopisma w wersji elektronicznej polskie na E-kiosku a zachodnie na pocketmag, a czeskiego modelarza bezposrednio na ich stronie.  Raz że jest taniej dwa , że nie walają mi sie stosy makulatury z która nie wiadomo co zrobić - w modelarskich 1/3 objętości to spisy nowości i recenzje, które nie sa na dłuższa mete do niczego potrzebne. Modelar, który jest jednym z lepszych tytułów dosteppnych w tej chwili na rynku moim zdaniem - do zachowania z każdego numeru zazwyczaj ok 6  stron...?

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nr 13 AEROMAX.pl

Zawartość:

4 - Francuskie Orlęta i Noratlasy z wizytą w Polsce w 1966 roku;

7 - MiG-em z Debrzna do Astrachania;

12 - Filmowe epizody TS-8 Bies i Jak-18;

13 - Godło i barwa: 40 Pułk Lotnictwa Myśliwsko - Bombowego cz. 1;

22 - Trzeci S-70i Black Hawk dla Policji;

24 - Minowanie z powietrza z użyciem śmigłowców.

Pojawiły się również numery specjalne, do nabycia na stronie www.laf-aeromax.pl:

S4 - Polskie Siły Powietrzne: Mi-24 fotorejestr cz. 1;

S8 - Polskie Siły Powietrzne: Mi-8 fotorejestr cz. 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

https://samolotywojskapolskiego.pl

Witam ... i o drogę pytam . Dopiero teraz dowiedziałem się o kolekcji przedstawionej powyżej . Kupił już ktoś ? Jak to wygląda w środku , dla modelarzy jest to dobra publikacja ?  Nie ukrywam , że wygląda ten zestaw smakowicie .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odnośnie 100 lat polskich skrzydeł.

Ogólnie jak stare TBiU, lepszy papier. Ostatni tomik z Orlikiem ma dobry tekst o historii i współczesności Orlika ale słaby dobór zdjęć. Rozumiem że stare foto są jak je zrobili. Ale dlaczego nie ma ani jednego zdjęcia samolotu od spodu czy z góry? Są tylko "ładne " podręcznikowe ujęcia, powielane foto z przodu,  czy z boku. Jest planik Orlika,  1 schemat malowania na okładkach ale ani słowa o tym jakie farby są uzyte. Brak wzorca FS czy choćby opisów kolorów.  Brak zdjęc wnętrza Orlika, szczegółów podwozia czy mechanizacji skrzydeł.

Mosquito - podobnie jak w innych o historycznych samolotach w serii za dużo o początkach, czy naprawdę musi być o dwupłatowcach De Havillanda? Zdjęcia czarnobiałe nie są poddane obróbce cyfrowej , są za ciemne. Nie wiem po co jest tabelka o historii dostaw Mosquito a nie ma tabelki z wyszczególnieniem ilości Mosquito w polskich dywizjonach i ich wersji.  O malowaniu zero. Planik jakiś dziwny , nie ma pasa wzmacniającego na kadłubie który jest na schemacie okładkowym.

Su-22. za dużo historii. Zdjęcia znowu "ładne". Ach nie jest jedno zdjęcie z dołu. Brak zestawienia polskich jednostek latających na Su-22.

C-295M chyba pierwsza pozycja opisująca CASE. Przydatna. Ale o malowaniu zero.

Wellington. Brak tabelki samolotów jakie wersje były w polskich dywizjonach. O malowaniu j/w.

Mig-21. chyba. Bo na stronie 34 pisze Mig-29 w Polsce. Znowu dużo o historii prototypów  Mikojana. Brak tabelki z polskimi jednostkami. Malowanie j/w. Na okładkowym Migu 21 bis w rzutach bocznych jest coś czerwonego na spodzie nosa i czubku statecznika pionowego. Czy to tylko czerwone osłonki urządzenia IFF czy coś innego.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak seria nie jest adresowana do modelarzy . Szkoda , fajnie mieć taki zestaw , cieszący oczy malowaniami , rysunkami , tym co potrzeba w klejeniu modeli , tak chociaż w zarysie podstawowym . Ja nie kupiłem bo ........ nie ma tam Herculesa !!!!! Chyba ,że jest a nie dojrzałem .

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawek_26869 napisał:

Masz po prostu nieaktualny plan, który uległ zmianie na 12 tomiku

 

 

 

A aktualny może jest gdzieś do przeczytania ?

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w nowym tomiku i ew. na forum dws.org

https://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=96&t=140658&p=1867541#p1867541

ale podejrzewam że jak nie jesteś zarejestrowany to nie otworzysz wklejonego tam obrazka :hmmm:

Ps

Prześlij mi na PW emalie to postaram się jutro Ci przesłać :lama:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Hello napisał:

Czyli jednak seria nie jest adresowana do modelarzy

Zdecydowanie nie!
Sam ilekroć widzę te zeszyty biorę je, bo piękne grafiki z okładek bardzo kuszą oko.
Ale właściwie na tym się kończy po tym jak zaglądam do środka...
Właściwie wszystko napisał @Maxy
Z punktu widzenia modelarza - brak schematów malowań, brak kolorów, brak nawet godeł jednostek, które użytkują dany sprzęt, nie ma też żadnych ciekawych zdjęć z punktu widzenia modelarza.
A kropkę nad i postawił @Slawek_26869 gdzie na forum dws dowiadujemy się ile merytorycznych baboli i bzdur kryją te publikacje.

Mam tylko numer pierwszy, gdzie na rozkładówce dostajemy dwa rzuty F-16 pięknie rozciągnięte przez jakiegoś idiotę, który zapewne chciał wypełnić całą kartkę. 
Widziałem też zeszyt o czym pisał @Maxy z MiGiem-21 podpisanym jako MiG-29. Ale przecież co za różnica...

Ujmującym prezentem jest plakat, który prenumeratorzy otrzymują złożony na pół (w sumie dobrze, że nie na więcej części...).

Ot wydawnictwo żeby wyciągnąć trochę kasy od ludzi .

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Slawek_26869 napisał:

Prześlij mi na PW emalie to postaram się jutro Ci przesłać

Dziękuję , już nie trzeba - przeszło mi . Niedawno wyrzuciłem dwa wielkie kartony takich czasopism , książek . Nie ma po prostu miejsca na zbieranie jak sroka wszystkiego ( jeszcze teraz mnie serce boli ) . W tej chwili na półce mam tylko Polskie Skrzydla , niestety po angielsku .

 

3 godziny temu, Grzes napisał:

Zdecydowanie nie!

A szkoda , jestem pewien , że ktoś wreszcie zapełni tą niszę . Która się przyda chociaż do wyboru modelu , pomoże pomalować , jakiś dobry rysunek w skali , a i będzie bardzo atrakcyjna jako produkt . Zewnętrzne pomysł takiej serii jest strzałem w dziesiątkę , niestety to co w środku chyba jednak nie .

Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby dokopać leżącemu
MiG zaczerpnięty z forum lotnictwo.net.pl, a rozciągnięty F-16 z kartonówki.pl :szczerbol:
 

ca61648f3c78cb5e.jpg

picture_fe07b21c1a412965310fb0250dfa6a99.jpg

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ukazał się tomik North American  P-51 Mustang w serii  100 lat polskich skrzydeł. Autorem tekstu jest Wojtek Matusiak. Z tego powodu warto go kupić jako uzupełnienie do różnych obcojęzycznych publikacji o Mustangu. Zdjęcia w większości znane ale są większe i widać więcej szczegółów. Autorem rysunków barwnych jest .... nie będę pisał. Autor dalej nie wie jak odsuwała się osłona kabiny Malcolm Hood w Mustangu. Nie wie że prowadnice po których odsuwała się osłona nie były równoległe do linii podziału blach. Poskąpił także że kolorów na światełka pozycyjne w rysunku samolotu. Wszystko szare. Książeczka omawia skrótowo wszystkie wersje Mustangów użytkowanych przez PSP na Zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 09:40, hamp napisał:

Aeroplan 2/2019

Ostatni drukowany, następny jak cyfrowy

https://www.altair.com.pl/magazines/current?magazine_id=4

Do czytania tylko w przeglądarce. A regulamin nie wspomina ani słowem o gwarancji dostępu do treści w przyszłości. Dziękuję bardzo. Swego czasu kupiłem kilka Monografii AJ Press-u w wersji elektronicznej (zabezpieczony PDF). Po zmianie komputera, trzeba było zaktualizować kod dostępu. Teraz wydawnictwo nie istnieje, księgarnia internetowa też nie, a ja zapłaciłem za coś czego nie mogę już użyć. Nie zamierzam powtarzać doświadczenia.
Żegnaj Altair.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hamp napisał:

Co papierowe to moje. ?

Widzę nie tylko ja jestem tego zdania 

Ale co, nie będzie już papierowych wydań? 
Nawet tych monografii na koniec roku z CD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.