Skocz do zawartości

Tiger I 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,najnowszy "umęczony" model  czyli Tiger I w skali 1:35 firmy Dragon,  malowany farbami Tamiya, brudzony chemią AK  interactive . 

 

IMG_0868.JPG

IMG_0871.JPG

IMG_0864.JPG

IMG_0862.JPG

IMG_0863.JPG

IMG_0867.JPG

IMG_0846.JPG

IMG_0861.JPG

IMG_0870.JPG

IMG_0848.JPG

IMG_0872.JPG

IMG_0874.JPG

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do merytoryki się nie wypowiem bo się nie znam, ale wizualnie jak dla mnie petarda! Może jedynie mógłbym się przyczepić do kół, trochę zbyt ufajdane w porównaniu do reszty i może trochę zbyt przydymione osłony wydechów, ale to już czepianie się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pozytywne przyjęcie :)

11 godzin temu, johnrambo napisał:

Zmalowany fajnie,  ale kolor to zupełnie  z innej bajki. 

Mógłbym wiedzieć, co nie tak z kolorem? 😉

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys No.112 (później No.724) - Fgst.250012 - to bardzo wczesna maszyna. Przybyła do Afryki już w sierpniu 1942 roku. Czyli powinien być pomalowany w kolory TROPEN.249912370_meser262@112-Tropen.thumb.jpg.614cebe9a3fc76ca2054da4be43bc2f5.jpg
No muszę się przyznać że musiałem posiedzieć chwilkę  :super:, aby dopatrzyć się tych nieścisłości - niewielkich w budowie tego Tygrysa.
Na początku zobaczyłem brak przewodów w granatach dymnych na wieży. Z obu stron przewód trzyżyłowy - 482752518_meser262@112przewd.thumb.jpg.05832e6c1b4dbbc96cb5bfa99952101b.jpg

Następnie źle zamocowane nożyce do cięcia drutu. 1434045923_meser262@112bdy.thumb.jpg.0ce386ff6948d429dc80cd1ce9eea1ac.jpg
Przy okazji tych nożyc zobaczyłem tę blaszkę do mocowania drutu od lampy - którą usunęli przy przenoszeniu oświetlenia - dlatego ten kabel tak 'lata'.
Tyłu pojazdu zbytnio nie widać - tak, aby ocenić mocowanie skrzynki z tyłu. Tylna skrzynka powinna być pod skosem - u Ciebie chyba nie jest zaznaczam CHYBA.

No.112 - później - po przejściach.

2039653203_meser262@112poprzejciach.thumb.jpg.5b9d1ca1fb6a7a864b1d245a1f0e36f2.jpg

Fotki tylko w celach dyskusji.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, meser262 napisał:

Tygrys No.112 (później No.724) - Fgst.250012 - to bardzo wczesna maszyna. Przybyła do Afryki już w sierpniu 1942 roku. Czyli powinien być pomalowany w kolory TROPEN.249912370_meser262@112-Tropen.thumb.jpg.614cebe9a3fc76ca2054da4be43bc2f5.jpg
No muszę się przyznać że musiałem posiedzieć chwilkę  :super:, aby dopatrzyć się tych nieścisłości - niewielkich w budowie tego Tygrysa.
Na początku zobaczyłem brak przewodów w granatach dymnych na wieży. Z obu stron przewód trzyżyłowy - 482752518_meser262@112przewd.thumb.jpg.05832e6c1b4dbbc96cb5bfa99952101b.jpg

Następnie źle zamocowane nożyce do cięcia drutu. 1434045923_meser262@112bdy.thumb.jpg.0ce386ff6948d429dc80cd1ce9eea1ac.jpg
Przy okazji tych nożyc zobaczyłem tę blaszkę do mocowania drutu od lampy - którą usunęli przy przenoszeniu oświetlenia - dlatego ten kabel tak 'lata'.
Tyłu pojazdu zbytnio nie widać - tak, aby ocenić mocowanie skrzynki z tyłu. Tylna skrzynka powinna być pod skosem - u Ciebie chyba nie jest zaznaczam CHYBA.

No.112 - później - po przejściach.

2039653203_meser262@112poprzejciach.thumb.jpg.5b9d1ca1fb6a7a864b1d245a1f0e36f2.jpg

Fotki tylko w celach dyskusji.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Zgadza się, "błędy" o których wspomniałeś  wynikają głównie z tego że jedyne na czym wzorowałem się robiąc ten model, była instrukcja Dragona z modelu 6286 (tz.Cyber Hobby).  Drugiego którego mam już tu zaczętego (Dragon 6008) wykonam inaczej, ale dziękuję za uwagi :)

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MichalZ napisał:

Zgadza się, "błędy" o których wspomniałeś  wynikają głównie z tego że jedyne na czym wzorowałem się robiąc ten model, była instrukcja Dragona z modelu 6286 (tz.Cyber Hobby). 

Jeśli nie miałeś żadnych innych materiałów to WIELKIE BRAWO - dla Ciebie no i trzeba docenić instrukcję producenta modelu - co nie zdarza się często.

Zawsze lepiej popatrzeć na fotki z epoki - jeśli takowe są dostępne. Jeszcze wydaje mi się że mogłeś trochę przesunąć krzyże na bokach - dosłownie o CIUT.

19 minut temu, MichalZ napisał:

Drugiego którego mam już tu zaczętego (Dragon 6008) ... .

Jest na warsztacie?  Nie 'zanotowałem' go na pewno 6008? Chyba raczej 6608.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meser262 napisał:

Na początku zobaczyłem brak przewodów w granatach dymnych na wieży. Z obu stron przewód trzyżyłowy -

 

 

Spoko Krzychu, ale jaki jest sens wytykania braku przewodów przy świecach dymnych jak np "zapinki" narzędzi nie mają uchwytów?

Od razu było widać, że kolega zbytnio się nie doktoryzował i skupił się raczej na wizualnych efektach, które mogą się podobać  😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Seb napisał:

Spoko Krzychu, ale jaki jest sens wytykania braku przewodów przy świecach dymnych jak np "zapinki" narzędzi nie mają uchwytów?

Moim zdaniem sens jest :nauka:- dla tych co oglądają, aby zwrócili uwagę na brak tego elementu jeśli będą budować swój model.

Ten błąd zdarza się bardzo często na Tygrysach z granatami dymnymi niezależnie od producenta modelu.

"Zapinki" - tak Masz racje - że niekompletne, ale jednak są i oglądający może w swoim modelu ten błąd zweryfikować.

Podobnie nożyce co prawda też są, ale w zupełnie innej konfiguracji.

Szkoda że to nie "Warsztat" bo można by było poprawić te i inne niedopatrzenia/niedociągnięcia, a tak to jest już "pozamiatane".

W lipcu 2020 roku - na "Warsztacie" pojawiło się  - wprowadzenie - i szkoda że dalej nie było kontynuowane. 

Michał jeśli to ten sam model z tamtego warsztatu to gąski wybrałeś prawidłowe .

 

Pozdrawiam
Krzysztof 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.