Skocz do zawartości

Amusing Hobby, 1/35, T-72M1 (może Twardy?)


Kapitan_Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory wyszły prześliczne. Doskonały wybór oznaczeń -1 Praski Cyrk Warszawski nieistniejącej legendarnej 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki.  Skrzynki na amunicję nieregulaminowo podpisane (amba jest nieśmiertelna- może komuś się przydadzą, jak nikt nie widzi). Masz gwarantowane zdjęcie tygodnia od administratora forum😀.  Czy "Paskudy" to jeszcze dają:

 

1 Warszawska Dywizja Piechoty – Wikipedia, wolna encyklopedia

1 WARSZAWSKA DYWIZJA... w Kolekcjoner w MyViMu.com

Edytowane przez robertmodelarz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Brygada Pancerna z Wesołej jest spadkobiercą tradycji 1 Dywizji im. T.Kościuszki.

 

 

Brygada sformowana została w 1994 na bazie 1 Pułku Zmechanizowanego, w składzie 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki.

W dniu 21 czerwca 2011 r. brygadę włączono w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Pancerna jednostka wojskowa stacjonuje w Warszawie w dzielnicy Wesoła oraz w Chełmie, Siedlcach i Zamościu.

29 sierpnia 2019 r. brygadę podporządkowano dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej. 1 października 2019 r. przekazano w podporządkowanie 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej: 1 Kołobrzeski Batalion Zmechanizowany oraz dywizjon artylerii samobieżnej z Chełma i 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany z Zamościa.

Aktualnie nie ma tam już, czołgów PT-91 Twardy, brygada został a przezbrojona w Leopardy 2A5.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za powiada się model wybitny i unikatowy bo przynajmniej narazie póki nie wyjdą odpowiednie zestawy to Twardy czy Merida pozostają tylko dla najlepszych. Bardzo atrakcyjnie pomalowany i widać wiele szczegółów w które włożyłeś tyle pracy :brawo:

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, martinello napisał:

Też tak myślę. Co zastosowałeś ?

Generalnie kamuflaż został wykonany w bardzo prosty sposób. Na czarny podkład naniosłem mocno rozcieńczoną H303, następnie dwie warstwy rozjaśnionej H303. Brąz to Flat Earth z Tamiyi, a czerń to NATO Black nakładane jak zieleń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model :) jak na Wesołą trafisz to może leon 2a5 z Twojej kompanii jakiś padnie? :) ew 2PL?

Edytowane przez SnajperTBG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A jaki kolega rozmiar płytek ERAWA przyjął? Pamiętam, że ich wykonanie to była mordęga. Trzy razy podchodziłem do przedniego pancerza. Model super. Kolega Flacha pewno zagryza wargi 😃

Edytowane przez majkel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ho, ho, Twardy jest fantastyczny, jak "żywy" :super:. Bardzo dobre zdjęcia ( szkoda, że tło nie jest jednolite -rozumiem, że to na deser w Galerii będzie 😉 ). Takie naturalne, ciepłe, bez prześwietleń - podejrzewam, że światło słoneczne?. Można dopytać jeszcze jakim sprzętem zrobione?.  Brawo.

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rack napisał:

Ho, ho, Twardy jest fantastyczny, jak "żywy" :super:. Bardzo dobre zdjęcia ( szkoda, że tło nie jest jednolite ). Takie naturalne, ciepłe, bez prześwietleń - podejrzewam, że światło słoneczne?. Można dopytać jeszcze jakim sprzętem zrobione?.  Brawo.

Byku, zdjęcie robione telefonem budżetowym, przy świetle budżetowej lampy. Aktualnie nie mam dostępu do mojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie, ileż można czekać na kolejny odcinek takiego serialu... Uciorany jest okrutnie ale bardzo realnie. Widać, że poligon był bez oszczędzania. Jedno mam tylko pytanie - czy nie zapomniałeś wkleić szybki w wizjerze kierowcy czy jest jeszcze zamaskowany?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kapitan_Kurt napisał:

Byku, zdjęcie robione telefonem budżetowym, przy świetle budżetowej lampy. Aktualnie nie mam dostępu do mojego sprzętu.

Ok, tylko budżet  budżetowi nie zawsze jest równy 😉.  Ale, że zdjęcia z lampą to serio, gratulacje, wyszły super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.