Jump to content

1/700 USS Nimitz '81 Trumpeter

Psar77
 Share

Recommended Posts

Hejka !

Ponieważ zaczętych modeli nigdy za wiele a w tym dziale mnie jeszcze nie widzieli to wrzucam co tam porobiłem przez weekend 🙂
Lotniskowiec chodził za mną już od dłuższego czasu aż wreszcie jedna rozmowa spowodowała potrzebny impuls do rozpoczęcia prac.

Wersja z 81 roku z wycieczki na Morze Śródziemne, podczas której doszło do pierwszych zestrzeleń na konto F-14, których łupem padły dwie libijskie suki.

Oczywiście jak to u mnie (wyjątek F-16) nie prosto z pudelka tylko na wypasie :

OKBgTl7.jpg?1

Dedykowane do zestawu blachy od Edka plus special set do podrasowania grupy lotniczej : kalki Starfighter Decals do calego skrzydla bazujacego na Nimitzu w  81 roku...

cDX4zG9.jpg?1

bbKbnQn.jpg?1

... oraz blaszki do 1/4 grupy lotniczej. Mam 2szt wiec obskocze po dywizjonie kazdego rodzaju przynajmniej 🙂 O ile dam rade je wykorzystac, bo tak delikatnych blaszek jeszcze w rekach nie mialem. No i mikrusie to to strasznie !
HvA55OQ.jpg?1

likQ6UA.jpg?1

Na razie powycinalem glowne elementy, oczyszczam z nadlewek, ktorych jest calkiem sporo jak sie okazuje, pomalowalem sciany pokladu hangarowego ...

mk4qnQT.jpg?1

oraz wykonałem rozgrzewkę w zaginaniu fototrawek - na początku do wind:

n2i516M.jpg?1

QDiPxku.jpg?1

rZTHgbH.jpg?1

Na razie tyle 🙂

Edited by Psar77
  • Like 4

• 1 year later...

Ponieważ dwa tematy lotnicze maja się ku końcowi, to czas odgrzebać ten watek i przerzucić nieco pary na morski odcinek robot 🙂
Mam dwa pytania:

- po pierwsze jaki szary do kadłubów okrętów US Navy ? Coś tam kojarzę, ze Haze Grey się nazywa ? Ale najchętniej to konkretny nr farby najlepiej AK RC albo Gunze albo Tamka 🙂
- po drugie ponieważ w życiu okrętu z plastiku nie kleiłem to jaką się stosuje kolejność robot ? W sensie czy pokład zrobić na gotowo potem zabezpieczyć i dopiero doklejać do kadłuba czy może na odwrót ? Jakie są wasze doświadczenia ? Mnie się wydaje, ze jednak lepiej na gotowo bo łatwiej zabezpieczyć pokład i potem malować te wszystkie boczki niż na odwrót - zabezpieczać boczki przed malowaniem pokładu... Wspomóżcie wiedza i doświadczeniem 🙂

fajnie że temat powrócił   :piwo:

co do kolejności klejenia lotniskowców to niestety nie pomogę bo nigdy takowego nie kleiłem więc moje doświadczenia w tej dziedzinie są zerowe

EDIT -----------

Ale jeśli miałbym coś zasugerować to ja bym pokład przykleił przed detalizacją i blaszkami bo jednak 700 b.delikatna i duże prawdopodobieństwo uszkodzenia czegoś przy pasowaniu dużych elementów - ale to by się musiał jeszcze ktoś wypowiedzieć kto ma "doświadczenie" :szczerbol:

Edited by M.A.V.
  • Thanks 1

Kolejność się stosuje taką żeby miała sens :haha: Jeżeli miedzy pokładem a kadłubem występuja połączenia wymagające zniknięcia, to najpierw trzeba go wkleić a potem malować.

Z tego co tu widzę po Twoich zdjęciach, to najsensowniej byłoby chyba ogolić pokład z plastikowych siatek, wkleić i wszpachlowac w kadłub, a blaszane siatki, podobnie jak relingi, kleić pomalowane na pomalowany juz okręt na samym końcu.

• Thanks 1

8 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Z tego co tu widzę po Twoich zdjęciach, to najsensowniej byłoby chyba ogolić pokład z plastikowych siatek, wkleić i wszpachlowac w kadłub, a blaszane siatki, podobnie jak relingi, kleić pomalowane na pomalowany juz okręt na samym końcu.

Przyznam szczerze, że tego nie rozważałem 🙂 Tzn naklejania na koniec pomalowanych blaszek. Ale wezmę pod uwagę ☝️ Natomiast jako, że kleisz widzę piętro niżej Langley'a to zapytam ponownie - jakiej farby używasz jako bazowy szary US Navy? 🙂

7 godzin temu, Moses napisał:

Kurde bele co tutaj się dzieje!?

To się dopiero okaże... :szczerbol:

2 godziny temu, Psar77 napisał:

Natomiast jako, że kleisz widzę piętro niżej Langley'a to zapytam ponownie - jakiej farby używasz jako bazowy szary US Navy? 🙂

sorry że się wcinam ale Langley to trochę inna bajka - on miał na początku lat 40tych malowanie wg wzoru MS-1, a więc Dark Grey 5-D / Light Grey 5-L.

Natomiast w kwestii "atomowych parapetów" US Navy to wg SovereignHobbies kolorek powinien być Haze Grey (M03) , czyli coś takiego :

https://www.sovereignhobbies.co.uk/products/colourcoats-us38-m03-us-navy-haze-gray

chociaż jeśli miałbym coś zasugerować dla 1/700 trzeba dawać kolorystykę "lekko jaśniejszą" niż dla np. 1/350 więc bardziej rozcieńczać :szczerbol:

Edited by M.A.V.
  • Thanks 1

Iście ambitny plan💪

Swego czasu, gdzie moje modelarstwo dojrzewało a czasu na klejenie było zdecydowanie więcej, popełniłem USS Constellation.

Chętnie bym znów wziął jakąś deskę na tapetę ale teraz już mam większą świadomość i ...

Będę podpatrywał, powodzenia!

• Like 1

3 minuty temu, burzatg napisał:

Swego czasu, gdzie moje modelarstwo dojrzewało a czasu na klejenie było zdecydowanie więcej, popełniłem USS Constellation.

Chętnie bym znów wziął jakąś deskę na tapetę ale teraz już mam większą świadomość i ...

Będę podpatrywał, powodzenia!

Ja też mam większą świadomość i pietra trochę, ale jak nie teraz to kiedy ? 🙂
Connie też mam z Trumpka z pięknymi  blaszkami - jest druga w kolejce 🙂

6 minut temu, M.A.V. napisał:

Natomiast w kwestii "atomowych parapetów" US Navy to wg SovereignHobbies kolorek powinien być Haze Grey (M03) , czyli coś takiego :

https://www.sovereignhobbies.co.uk/products/colourcoats-us38-m03-us-navy-haze-gray

chociaż jeśli miałbym coś zasugerować dla 1/700 trzeba dawać kolorystykę "lekko jaśniejszą" niż dla np. 1/350 więc bardziej rozcieńczać :szczerbol:

Dzięki M.A.V. 🙂

Zbychu, nie wiejmjak Twój Langlej, ale mój jest z '37-'38, a wtedy nie był jeszcze pomalowany tym ciemnym guanem, a właśnie Haze Gray'em, takze ten. Co do tych nowych wynalazków to nie wiem, nie znam się :haha: Kolor bazowy w moim wypadku jest pojęciem względnym :szczerbol: ale wyjdę z XF-19.

• Thanks 1