Skocz do zawartości

Mikojan MiG-17 Airfix 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że z rozpoczętymi modelami prawie wyszedłem na prostą to rozpoczynam nowy wątek warsztatowy.Jaki jest MiG -17 Airfixa wszyscy wiedzą to nie będę się rozpisywał.Zobaczymy co z tego wyjdzie.

4jW2XWZl.jpgprZZ35Pl.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śrebrno.W kamuflażu będą pozostałe.

Nie wiem czy panowie nie mają zbyt dużych oczekiwań co wykonania tego modelu.:hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, myszaty napisał:

No widzisz jak ciężko wyczuć czym wywołasz burzę na warsztacie.

To ja wywołałem jakąś burzę? Naprawdę nie chciałem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Xmen napisał:

Jaki jest MiG -17 Airfixa wszyscy wiedzą

Nie wiedzą ale chętnie popatrzą. Także jestem i łokciami rozpycham się, żeby zasiąść na przeciwko biurka warsztatowego :mrgreen:

42 minuty temu, Xmen napisał:

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Będzie dwupłat? :haha:

31 minut temu, myszaty napisał:

mam 17 zvezdy, będe podpatrywał...

Informuję cię Rochu, że to zupełnie inna konstrukcja. 17ka Zvezdy do trochę taka sportowa wersja 15ki,  a  Airfix wydał 17F czyli dość mocno posuniętą modyfikację. Na dobrą sprawę powinno się mieć i 17kę i 17F, że o PF lub PFU nie wspomnę. Aż szkoda, że ten Migacz jest tak po macoszemu potraktowany przez odlewaczy plastiku.

A koledze Xmenowi doradzam pochylenie się nad tematem przetłoczenia na panelu przed wiatrochronem - Airfix chyba dość mocno go skopał. A poza tym dobrze by było wyniuchać, czy syryjskie Migi w ogóle to przetłoczenie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, abtb napisał:

A koledze Xmenowi doradzam pochylenie się nad tematem przetłoczenia na panelu przed wiatrochronem - Airfix chyba dość mocno go skopał. A poza tym dobrze by było wyniuchać, czy syryjskie Migi w ogóle to przetłoczenie miały.

Czy Ty ode mnie nie wymagasz za dużo?Ma być lekko i przyjemnie.

 

15 minut temu, abtb napisał:

czy syryjskie Migi

No i spaliłeś niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xmen napisał:

Czy Ty ode mnie nie wymagasz za dużo?

Nie :szczerbol:

 

Podpowiem, że na 98% syryjskie nie miały więc może faktycznie będzie 

11 minut temu, Xmen napisał:

lekko i przyjemnie.

9 minut temu, Xmen napisał:

No i spaliłeś niespodziankę.

No jak spaliłeś, kiedy było oficjalne info o kamo :mrgreen:

 

Godzinę temu, Xmen napisał:

prZZ35Pl.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, abtb napisał:

kiedy było oficjalne info o kamo 

Gdzie, kiedy?Tylko było że śrebrny i pokazałem zestaw kalkomanii.

 

45 minut temu, abtb napisał:

przetłoczenia na panelu przed wiatrochronem -

Do tego jeszcze nie doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xmen napisał:

pokazałem zestaw kalkomanii.

A na kalkomanii to co?  Syria  czy San Escobar :haha:

 

4 minuty temu, Xmen napisał:

Do tego jeszcze nie doszedłem.

Postaram się sprawdzić . Info na PW prześlę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak syriański to w kamo obowiązkowo. Najlepiej jednego z tych mistrzów co to w Izraelu przez pomyłkę wylądowali w 1968. Jest kilka  fotek z tego wydarzenia. Przetłoczenie przed wiatrochronem mają.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na 100% bydzie śrebrny z tego zestawu kalkomanii co pokazałem.W kamuflażu będą pozostałe MigiDalej nie wiem o jakie przetłoczenia chodzi.

Wszystkich zainteresowanych informuje że budowa Miga się opóźni bo znalazłem dwa rozpoczęte modele a te mają pierwszeństwo.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto.Oglądałem zdjęcia stojących w muzeum i tego nie miały.

Dzięki za zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej antena radiodalmierza SRD-1M.

I tu wyjaśnienie :

Podstawowym urządzeniem radiodalmierza był magnetron umieszczony w przednim luku, generującym energię w impulsach, która falowodem doprowadzona do anteny na pokrywie luku wypromieniowywała falę około 10 centymetrową. Jeśli biegnący w przestrzeń impuls fali odbił się od celu, to wracał do dalmierza, który mierzył czas przelotu impulsu od wypromieniowania do momentu powrotu. Zakładając prędkość fali elektromagnetycznej 300.000 km/godz. łatwo wyliczyć odległość samolotu od celu. Urządzenie współpracowało z celownikiem ASP-4NM, w którym doprowadzona automatycznie odległość wyznaczała balistykę wystrzelonego pocisku. Przy odległości 1200 metrów zapala się na celowniku lampka czerwona sygnalizująca moment przechwycenia celu. Natomiast przy zbliżeniu się do celu na odległość 800 metrów zapalała się zielona lampeczka sygnalizująca skuteczną do oddania strzału odległość.

Edytowane przez mcrec1962
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcrec1962 masz jakoś tak dziwnie podobny nick do mojego(rocznik?) i co ciekawe wiesz sporo o podstawach  radiolokacji, ciekawe bo ja kończyłem WOSR i 30 lat pracowałem przy radarach, naprawdę ciekawy zbieg okoliczności.

Co do samego modelu to bardzo jestem ciekawy efektu końcowego bo ten typ jest również moim "ulubienym"😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jako że z  rozpoczętymi modelami wyszedłem prawie na zero(Tylko około 10 sztuk zostało do dokończenia). Postanowiłem trochę odpocząć o drugowojennych tematów i pchnąć budowę Miga trochę do przodu.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

fl8eBFIl.jpgTjWffqxl.jpgVe6E5LXl.jpg

mCNkNXNl.jpg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.