Skocz do zawartości

Polski Abrams 1/35


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwe pytanie powinno brzmieć, który model najlepiej nadaje się na konwersję do SEP V3. Jednak na Abramsy w WP poczekamy jeszcze co najmniej rok, dopiero wtedy dowiemy się co właściwie kupiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, wiadomo że zanim zakupią to jeszcze może być różnie. Mi natomiast chodzi o firmę modelarską np. Revell, Italeri czy jakiś Trumpeter.

Zawsze warto już się rozejrzeć za kupnem jakiegoś modelu.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jmx62 napisał:

Który model Abramsa /35 trzeba będzie zakupić żeby go wymalować w polskich barwach?

 

jak to dobrze że są na świecie tacy optymiści :haha::haha::haha::haha:

nie żebym coś miał - bynajmniej do końca zeszłego roku sam do nich należałem....    prawie kupiłem 2 sztuki szwedzkiego Gotlanda  żeby był bazą do przeróbek na wersję AIP

hehehehe

widząc ten wątek to od razu przypomniały mi się tematy które były 3 lata temu o modele Caracali w których była już nawet jakaś dyskusja jakie będzie malowanie    :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że to również ja otworzyłem wątek o polskich  Caracalach tyle że na niebieskim forum, gdzieś tak około 2015 roku. 

Temat umarł tak szybko jak szybko umarła wizja francuskich śmigłowców w naszej armii 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jmx62 napisał:

Tak się składa że to również ja otworzyłem wątek o polskich  Caracalach tyle że na niebieskim forum, gdzieś tak około 2015 roku. 

Temat umarł tak szybko jak szybko umarła wizja francuskich śmigłowców w naszej armii 😠

... i oby wizja kolejnej odrębnej rodziny MBT w Polsce umarła jeszcze szybciej :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 15.07.2021 o 09:36, jmx62 napisał:

Który model Abramsa /35 trzeba będzie zakupić żeby go wymalować w polskich barwach?

Jak ci się śpieszy to możesz robić takiego:

Zdjęcie

Zdjęcie

(fot. Piotr Chudziński)

Czołg Abrams

8W46YoubAcXF6WYzjsAHohg5uzTe2VwO.jpg?1658225227

vqkOw2P7LEa5ztrKXvUYrNPTruG3GMKj.jpg?1658225225

RpKh15Zf69mc9DbjvRTEx6czeijCeheZ.jpg?1658225226

89T0K8m5IVddujNwmCkvju3fBfP7yw1M.jpg?1658225228

Kupuj M1A2 Abrams OIF Tamiya 35269

1-35-m1a2-abrams-oif-tamiya-35269.jpg

Farba do Rosomaka:

Hataka Hobby HTK-A260 Greyish Green (FS24112)

Hataka HTK-A260 Greyish Green (FS24112) - Plastmodel

Możesz już w środę sklejać jak dziś zamówisz!!!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba raczej nie ta zieleń. Abrams jedzie upaćkany zielenią US army, a farba z naszego nowego kosmuflarzu to nasz polski odcień / patent.

I za cenę modelu Tamiya kupisz RFM, który jest duuuuzoooo lepszym zestawem (mniej uproszczeń, więcej szczegółów, lepszy detal i części w pudle pozwalające wykonać praktycznie każda wersję). 

Tamiya już odbiega znacznie od rynku!

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mandrivecs napisał:

To chyba raczej nie ta zieleń. Abrams jedzie upaćkany zielenią US army, a farba z naszego nowego kosmuflarzu to nasz polski odcień / patent.

I za cenę modelu Tamiya kupisz RFM, który jest duuuuzoooo lepszym zestawem (mniej uproszczeń, więcej szczegółów, lepszy detal i części w pudle pozwalające wykonać praktycznie każda wersję). 

Tamiya już odbiega znacznie od rynku!

Zgadza się, że model RMF FM jest nowszy i lepszy, ale na pierwszego Abramsa wolę jednak samoskładalną Tamiyę. Model RFM  jest dostępny:

https://www.plastmodel.pl/42256-rye-field-model-5029-m1a2-sep-v2-135

co do koloru to nie jest to standardowy NATO GREEN

1.jpg

Raczej Abramsy zostały psiknięte naszą jedynie słuszną zielenią od ROSOMAKA.

Polskie-kolowe-transportery-opancerzone-Rosomak.-Historia-mozliwosci-i-przyszlosc-sprzetu-ze-Slaska-12.jpg

8W46YoubAcXF6WYzjsAHohg5uzTe2VwO.jpg?1658225227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia wydaje mi się oświetlenia. To co jedzie na lawecie było malowane w Niemczech przez Amerykanów i nie jest to nasz greish green. Ten rosomak wiem że zdjęcia też nie jest malowany greish green stąd podobny do Abramsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jsd1968 napisał:

Jak do 250 nowych Abramsów dojdzie 116 sztuk starszych wersji odziedziczonych  po Marines to i ilość modeli, którą można brać pod uwagę do budowy wzrośnie.

 

Docelowo i tak mają być przebudowane do Sepv3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Jak ci się śpieszy to możesz robić takiego:

Zdjęcie

Zdjęcie

(fot. Piotr Chudziński)

Czołg Abrams

8W46YoubAcXF6WYzjsAHohg5uzTe2VwO.jpg?1658225227

vqkOw2P7LEa5ztrKXvUYrNPTruG3GMKj.jpg?1658225225

RpKh15Zf69mc9DbjvRTEx6czeijCeheZ.jpg?1658225226

89T0K8m5IVddujNwmCkvju3fBfP7yw1M.jpg?1658225228

Kupuj M1A2 Abrams OIF Tamiya 35269

1-35-m1a2-abrams-oif-tamiya-35269.jpg

Farba do Rosomaka:

Hataka Hobby HTK-A260 Greyish Green (FS24112)

Hataka HTK-A260 Greyish Green (FS24112) - Plastmodel

Możesz już w środę sklejać jak dziś zamówisz!!!!!

 

 

 

 

Z tego co przeczytałem, to te konkretne Abramsy są wypożyczone do przeszkolenia naszych załóg, a w bliżej nieokreślonym czasie mają być zwrócone Stanom Zjednoczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.