Skocz do zawartości

F-4C Phantom II Tamiya 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

F-4C Phantom II Tamiya 1:32.

Model dobrze znany więc nie wymaga jak myślę szerszego opisu, pozwolę sobie jedynie na stwierdzenie że  w mojej opinii to najbardziej przyjazny model w skali 1:32. Składa się jak klocki lego  a ilość potrzebnej szpachli jest symboliczna. Szkoda że nowy model Phantoma Tamki w skali 1:48 nie zachował tego podziału elementów.

Dość nietypowo dla mnie,  jednak zgodnie z życzeniem zamawiającego model posiada żywiczne dysze silników i jest pomalowany produktami ogólnie dostępnymi w sklepach modelarskich (Hataka)

Wytyczne które otrzymałem do budowy były w zasadzie dwie - Ma to być F-4C ale absolutnie nie z numerem bocznym 829 i ma być "heavily worn out" 

 

Tyle w kwestii opisu, 

 

2yE5sCt.jpg?1agBKo2r.jpg?11XYmvBd.jpg?1MCQdqEB.jpg?1DMclmPP.jpg?1NMimFqG.jpg?1nLjiaq6.jpg?10zJvqeT.jpg?2YdfyQZ7.jpg?2oNY5ejM.jpg?15nlCRgS.jpg?1MZTitjf.jpg?1IDei4gY.jpg?1k66YkM8.jpg?1AIR1ppQ.jpg?2WhxIMUJ.jpg?1oOBUgbs.jpg?1

 

Edytowane przez KRL
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota. Sam lubię potyrać trochę model, choć ten dla mnie jest ciut za mocno. Czy tam był jakiś jaśniejszy filtr zastosowany?

Pięknie zrobione dysze. Miodzio. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kozborn napisał:

 Czy tam był jakiś jaśniejszy filtr zastosowany?

 

Jeżeli masz na myśli filtr nakładany na całość to nie, natomiast miejscami nakładałem kolor tonujący i za każdym razem przecierałem to miejsce papierem P1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KRL napisał:

Jeżeli masz na myśli filtr nakładany na całość to nie, natomiast miejscami nakładałem kolor tonujący i za każdym razem przecierałem to miejsce papierem P1500.

No właśnie takie mam wrażenie, że jest po całości trochę przetarty, jaśniejszy, jakby wykąpany w solance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednak poproszę o jakieś zdjęcie brzuszka jeśli to nie problem 😉 Jakiś zoom na podwozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieranie robiłem tylko miejscowo nie na całości modelu. W materii zdjęć to wszystko co zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyglada, widac ze sporo pracy wlozyles w przod, generalnie az po sam wlot wyglada jak ze zdjec i swietnie oddany klimat tego egzemplarza. Sa miejsca gdzie mniej mi sie to widzi ale to dlatego ze caly wyglada dobrze i to juz rozmowa o detalach, ale calosciowo swietny klimat. 

15 minut temu, kozborn napisał:

No właśnie takie mam wrażenie, że jest po całości trochę przetarty, jaśniejszy, jakby wykąpany w solance :)

Styrany jest jak kazdy Phantom i akurat kierunek podejscia do modelu mi sie podoba, oby wiecej takich prac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Usul napisał:

SUPER!!

Czy robiłeś to z zestawu 60305 ?

Jest tylko jeden zestaw Tamki z wersją C/D. Numery zrobiłem sam bo kalki w zestawie są z numerami które nie odpowiadały zamawiającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.