Skocz do zawartości

XVII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2021 w dniach 20/21 Listopada.


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentujemy Wam podstawowe klasy startowe .
Zapraszamy do zapoznania się z nimi.
Kategorie specjalne będą podane niebawem.
Dodatkowo będą nagrody specjalne od indywidualnych sponsorów.
 
W tym roku oferujemy :
 
Senior 60 kategorii
Junior 26 kategorii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na festiwalu zarejestrowali się już sprzedawcy :
 
46models
drewniane-modele.pl Linard Marcin
GPM G.POMORSKI
Piotr Olczyk Izmod
Tymoteusz Wolanin
Blitz Workshop
Modelwork
Kamil Feliks Sztarbala
BDKM MARIUSZ SZOJA
Karaya - Radoslaw Kemski
Armory Models Group
AWC MODELS
Mirosław Szczepankowski
First To Fight Sp. z o. o.
PANZERART
Rossagraph
ADAMMED Adam Maniszewski
Lantas sp z o.o
Wojtek Styrna
Avax Models.cz + ModelCZ
Stanisław Jabłoński
Exito Dariusz Światłoń
White Stork Miniatures
FPW Model
LP Models
miniaturebases
YAHU
LukGraph
BST CHORZÓW
Księgarnia Bytom
Micro Art Studio
HGWmodels
TECHMOD
MarSStudio
Swordmodels s.r.o.
SQRmodel
Wydawnictwo WAK
M-zone
 
 
Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc handlowych 
Rejestracja stoisk handlowych
Edytowane przez Erni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
6 minut temu, piotrkur napisał:

A dokładniej?

"Szanowni Koledzy modelarze i sympatycy modelarstwa, w imieniu organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Modelarskiego w Bytomiu z przykrością musimy powiadomić , że jego tegoroczna edycja przez wielu wyczekiwana się nie odbędzie. Niestety natura pandemii i nieubłagane przepisy stanęły na przeszkodzie.
Pomimo wsparcia i zaangażowania władz lokalnych w osobach Prezydenta Miasta Bytomia oraz Pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury , wniosek o zaopiniowanie możliwości organizacji imprezy o takiej ilości odwiedzających, skierowany do miejscowego Inspektoratu Sanitarno Epidemiologicznego spotkał się z jego negatywnym stanowiskiem. W okresie przewidywanej według prognoz Ministerstwa Zdrowia czwartej fali zakażeń Sars-Cov2 nie ma możliwości organizacji tak ryzykownej, z punktu widzenia epidemiologicznego imprezy.
Z tym polemizować się nie da, takie są zasady i nakazy. Możemy jedynie mieć nadzieję, że w końcu to wszystko ucichnie i spotkamy się wszyscy razem w Bytomiu."
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sanepid ma być winny? Elektorat wie lepiej, nie szczepi się i nie nosi masek. Praktycznie wszyscy mają gdzieś zasady bezpieczeństwa. W weekend byłem na IPMS Hellas w Atenach. Uczestnicy i widzowie musieli pokazać kwit zaszczepienia, mieli mierzoną temperaturę, przestrzegany był limit osób w hali, wszyscy mieli maski, nie organizowano ogólnej ceremonii końcowej. Nikt się nie buntował, nie sarmacił. Impreza udana. Wyobrażacie to sobie u nas?

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Erni napisał:

Mikolaj75 u nas by to nie przeszło absolutnie. 

 

Czyli decyzja Sanepidu była słuszna. Jak sam organizator nie wierzy w zachowanie standardów to nie ma co robić imprezy…

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio wierzycie w ta ilość zakażeń i zgonów?

Serio jak są okresy grypy czy raczej były to nikt wyssanych z palca restrykcji nie wprowadzał.

Tworzy się posłuszne zastraszone społeczeństwo, które kupi każda bajkę.

  • Like 2
  • Haha 2
  • Confused 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupiś koleś.

Pracuję w szpitalu płucnym w Rzeszowie. Wszystkie oddziały covidowe w okolicy zajęte pod korek, dziś otwierają się nowe, i chyba na tych łóżkach nie leżą lekarze z pielegniarkami.

NIGDY nie było takiej ilości chorych i zgonów z powodu grypy.

Na całym świecie jest to już trzecia przyczyna największej ilości zgonów.

  • Like 6
  • Thanks 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Dmitruk napisał:

Głupiś koleś.

Pracuję w szpitalu płucnym w Rzeszowie. Wszystkie oddziały covidowe w okolicy zajęte pod korek, dziś otwierają się nowe, i chyba na tych łóżkach nie leżą lekarze z pielegniarkami.

NIGDY nie było takiej ilości chorych i zgonów z powodu grypy.

Na całym świecie jest to już trzecia przyczyna największej ilości zgonów.

Żyje w mieście wojewódzkim i jakiś trupów i masowych zgonów nie widzę.

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Dmitruk napisał:

Głupiś koleś.

Pracuję w szpitalu płucnym w Rzeszowie. Wszystkie oddziały covidowe w okolicy zajęte pod korek, dziś otwierają się nowe, i chyba na tych łóżkach nie leżą lekarze z pielegniarkami.

NIGDY nie było takiej ilości chorych i zgonów z powodu grypy.

Na całym świecie jest to już trzecia przyczyna największej ilości zgonów.

 

Piotr i wszyscy inni Koledzy (tudzież Koleżanki) na posterunkach - ogromne dzięki i wielki szacunek za Waszą służbę i ofiarność. Bez niej bylibyśmy już znacznie poniżej dna.

 

Nie karmmy trolla, bo szkoda na takich czasu i energii. Mówię to z perspektywy gościa który na początku roku 2019 był w stanie na nartach przejść po górach w jeden dzień 50 km i chciał przygotowywać się do maratonu, a po infekcji (jesień 2020), dopiero po dwóch miesiącach leżenia (na szczęście nie w szpitalu) był w stanie wyjść z domu, a 100 % zdrowia nie odzyskał do tej pory. Kilka osób z mojego otoczenia pożegnało się ze światem przez COVID, iluś przeszło równie ciężko.

Sorry za off topic, ale będziemy się wszyscy z tym g... wozić do usr... śmierci przez takich właśnie  różnej maści  sceptyków i innych głąbów(edit: niedowiarków, zdroworozsądkowców itd) jak On123. Z księżyca przyleciał czy łże bez mrugnięcia okiem?

 

Edit: Przepraszam za użycie wykreślonego słowa. Było to zdecydowanie niekulturalne.

 

 

Edytowane przez socjo1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja serwisuje sprzęt w szpitalach łacznie z ,,polowymi"...więc  wiem co piszę. 

Bo od mojej pracy zależą np. respiratory, więc mi kitów i propagandy nie wciskajcie.

Wczoaj też byłem...do wymazu ubrana piguła jak z filmu z Hoffmanem, po szpitalu łażą bez maseczek...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, socjo1 napisał:

 

Piotr i wszyscy inni Koledzy (tudzież Koleżanki) na posterunkach - ogromne dzięki i wielki szacunek za Waszą służbę i ofiarność. Bez niej bylibyśmy już znacznie poniżej dna.

 

Nie karmmy trolla, bo szkoda na takich czasu i energii. Mówię to z perspektywy gościa który na początku roku 2019 był w stanie na nartach przejść po górach w jeden dzień 50 km i chciał przygotowywać się do maratonu, a po infekcji (jesień 2020), dopiero po dwóch miesiącach leżenia (na szczęście nie w szpitalu) był w stanie wyjść z domu, a 100 % zdrowia nie odzyskał do tej pory. Kilka osób z mojego otoczenia pożegnało się ze światem przez COVID, iluś przeszło równie ciężko.

Sorry za of topic, ale będziemy się wszyscy z tym g... wozić do usr... śmierci przez takich właśnie  różnej maści  sceptyków i innych głąbów jak On123. Z księżyca przyleciał czy łże bez mrugnięcia okiem?

 

 

 

Dziękuję za jakże kulturalne odniesienie się do mojej osoby. Elokwencja poziom ekspert.

Sam doświadczyłem tego ustrojstwa zwanego Covidem. 

I pomogła mi tylko i wyłącznie hejtowana Amantadyna.

Mój dobry znajomy okaz zdrowia po przyjęciu preparatu zmarł nagle na zawał serca. 

I mam informacje również od medyków ze szpitali jak to wygląda.

I widzę, że zawsze niemal wszędzie po wypowiedzi znajdzie się ktoś kto pracuje w służbie zdrowia akurat na oddziale covidowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

Wczoaj też byłem...do wymazu ubrana piguła jak z filmu z Hoffmanem, po szpitalu łażą bez maseczek...

 

 

Godzinę temu, On123 napisał:

Mój dobry znajomy okaz zdrowia po przyjęciu preparatu zmarł nagle na zawał serca.

... i pozostałe.

Statystycznie, jak zwykle przy teoriach spiskowych: argumenty efektowne, ale zupełnie niezwiązane z tematem. Fajnie, że kilka nieanonimowych w środowisku osób odezwało się tutaj. Źle, gdy rozsądni milczą.

 

Out.

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, socjo1 napisał:

 

Sorry za of topic, ale będziemy się wszyscy z tym g... wozić do usr... śmierci przez takich właśnie  różnej maści  sceptyków i innych głąbów jak On123. Z księżyca przyleciał czy łże bez mrugnięcia okiem?

 

 

 

Czy to, że (domyślam się) jesteś zaszczepiony upoważnia Cię do bycia lepszym i nieśmiertelnym? Czy upoważnia Cię to do obrażania innych?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.