Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz aktualne byłoby pisanie, że Rosjanie wystrzelili 50 rakiet, Ukraińcy strącili 40, pozostałe 10 zniszczyło 18 celów (wg informacji podawanych przez Ukrainę i powielonych w naszych mediach). Ciekaw jestem czy Rosja stosuje rakiety wielogłowicowe, czy inne "dane" są nieprawdziwe. 

Można ewentualnie pisać o irańskiej amunicji krążącej, ale kto by to policzył. 

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakis czas spada  ruski Su-25  lub ukraiński Mi-8 jak ostatni. Ale nie ma zdjęć. Co najwyżej potwierdzenie z pogrzebu załogi. Bardziej dbaja o tajemnicę wojskową. A ogólnie to obecnie wojna  rusko-irańskich dronów i amerykańskich pocisków z wyrzutni HIMARS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mojego posta z 30 września nikt nic nie dorzuci?

Temat jak przysłowiowy Yeti? Każdy słyszał ale nikt nie widział?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jmx62 napisał:

A do mojego posta z 30 września nikt nic nie dorzuci?

Mirosław Wawrzyński w książce "Czerwone gwiazdy - sojusznik czarnych krzyży nad Polską" z 2008 na podstawie różnych źródeł podaje takie przypadki zestrzelenia, wszystkie 17 IX:

  1.  P.11C 113. eskadra ppor. Zatorski zestrzelony w walce nad Rokitnem z I-16 i I-15bis (69IAP?)
  2. R-XIIIF SPR kpr. pchor. Leski, kpr. Koral zestrzelony niedaleko Czortkowa albo przez art. plot., albo przez myśliwce
  3. RWD-8 26. eskadra por. Król, kpr. Talaga, uszkodzony w walce z myśliwcami lądował przymusowo w rejonie Ottyni
  4. Karaś zgłoszony zestrzelony przez 69IAP
  5. RWD-13S 31. eskadra  kpr. Daczko, między Stanisławowem a Kołomyją zaatakowany przez myśliwce, ranny pilot lądował koło wsi Worona, myśliwce miały być niemieckie, ale nie niemieckie dokumenty nie pokazują takiego "sukcesu" i ponoć również ich samoloty nie zapuszczały się tak daleko na wschód, więc w rzeczywistości mogły być sowieckie.

Nie wiem, czy od tamtej pory coś nowego w temacie się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie wygląda na IX'39. Pułk powstał w 1940 a znowu "wyzwalanie Ukrainy Zachodniej" to bardziej kojarzy się z 1944/45 chyba że ja coś źle interpretuję no ale wówczas skąd tam wziął się samolot PSP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wojny to chciałbym wszystkich prześmiewców Rosji i armii uświadomić , że obie strony straciły (zabici i ranni) 100tys. żołnierzy. 100k straciła Ukraina i 100k Rosja. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, p2288 napisał:

Co do wojny to chciałbym wszystkich prześmiewców Rosji i armii uświadomić , że obie strony straciły (zabici i ranni) 100tys. żołnierzy. 100k straciła Ukraina i 100k Rosja. 

 

To są kolejne dane szacunkowe wg. Jankesów a dokładnie jednego pana generała. Rosja... Buahahaha a co to jest ?

Mieć takie możliwości gospodarcze i to sp#erdolić a dodatkowo się ośmieszyć militarnie... członek elitarnego klubu outsiderów Korea Północna, Iran, Rosja.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie te ich możliwości gospodarcze, że  kalesonów dla poborowych nie umieją wyprodukować. Agenci FSB udając Ukraińców biegają po całym świecie, próbując załatwić bieliznę termoaktywną...

Cytat

Co do wojny to chciałbym wszystkich prześmiewców Rosji i armii uświadomić , że obie strony straciły (zabici i ranni) 100tys. żołnierzy. 100k straciła Ukraina i 100k Rosja.

a uświadamiasz nas opierając się na własnych badaniach czy jakimś innym źródle?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hellvis napisał:

takie te ich możliwości gospodarcze, że  kalesonów dla poborowych nie umieją wyprodukować. Agenci FSB udając Ukraińców biegają po całym świecie, próbując załatwić bieliznę termoaktywną...

 

Nie patrz na temat tylko z perspektywy ostatnich miesięcy bo to co jest teraz to właśnie skutek sp*erdolenia szansy gospodarczej jaką mieli po 1991 roku. Przykład ? Też ze wschodu... Chiny 😉

 

Ale OK tu chyba o spadającym sprzęcie lotniczym była mowa 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, p2288 napisał:

100k straciła Ukraina

 

Czy wliczasz w to tysiące cywilów zamordowanych przez rosyjskie wojska?

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, p2288 napisał:

100k straciła Ukraina i 100k Rosja.

100k czyli po rozwinięciu 100 kilo? :glupek:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka odskocznia ale raczej w temacie  https://space24.pl/bezpieczenstwo/technologie-wojskowe/rosja-grozi-usa-zniszczeniem-komercyjnych-satelitow  ,  kilka państw już to przetestowało (linki w tym tekście)  https://en.wikipedia.org/wiki/Kosmos_1408   i mapka live https://satellitemap.space/?norad=49455

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jmx62 napisał:

Tylko to nie wygląda na IX'39. Pułk powstał w 1940 a znowu "wyzwalanie Ukrainy Zachodniej" to bardziej kojarzy się z 1944/45 chyba że ja coś źle interpretuję no ale wówczas skąd tam wziął się samolot PSP?

Przecież w linku, który podajesz jest data powstania 1938, a "operacja specjalna wyzwalanie Ukrainy zachodniej" jest datowana 17-28 września 1939.

1586 eskadra do lipca 1944 latała ze zrzutami w okolice Lwowa, ale żadnych strat tam nie poniosła i nie o tym piszą na stronie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 23:04, em napisał:

https://t.me/ChDambiev/20605  palący się upainski Su-24

A jesteś pewien że to "upainski" :hmmm: Su24. Znając realia  panujące  w drugiej armii świata:haha: oraz poziom  wyszkolenia tej zmobilizowanej masy różnych tam Buriatów , Kałmuków, Tuwińców , Czukczów  i innych  "czernożopnych" jest duże prawdopodobieństwo że huknęli swojego:miecz:. A tak na marginesie za dużo Rosija Tudaj oglądasz że w to wierzysz. Pozdr. A.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, giberes napisał:

^różnych tam Buriatów , Kałmuków, Tuwińców , Czukczów i innych "czernożopnych"^

@Adams M1A1 ten twój wpis świadczy o twojej ogromnej pogardzie do "gorszych" ludzi, którzy moim zdaniem w dużej części sami są ofiarami swoich władz. 

 

Nie ja nie gardzę tymi ludźmi,  zacytowałem tylko jak o swoich współobywatelach "russkiego mira" wyrażają się rodowite białe wielkorusy z Moskwy czy innego Petersburga , to i tylko to było moją intencją. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

A jesteś pewien że to "upainski" :hmmm: Su24. Znając realia  panujące  w drugiej armii świata:haha: oraz poziom  wyszkolenia tej zmobilizowanej masy różnych tam Buriatów , Kałmuków, Tuwińców , Czukczów  i innych  "czernożopnych" jest duże prawdopodobieństwo że huknęli swojego:miecz:. A tak na marginesie za dużo Rosija Tudaj oglądasz że w to wierzysz. Pozdr. A.

Hm, skąd możesz wiedzieć co oglądam? I skąd znasz realia panujące w 2 armii świata? Prawdopodobieństwo jest duże że nie wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.