Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mocny sprzęt... I ładnie nisko idzie. Miejmy nadzieję, że te flary mu pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robertas napisał:

Niedługo, można będzie zbudować ten złom. 😉

 

7245702.jpg.48cfdd27c0ac4f6a33e0b16352b73819.jpg7245703.jpg.93471f61c1e5fb764f18054ab5ced4ee.jpg7245701.thumb.jpg.249000bb73312111523af8ac755d7669.jpg

Złom na zdjęciach ma truzuby na stateczniku, na arkuszach kalkomanii ich nie widzę, więc TEGO złoma nie zrobisz.😇

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Robertas odniósł się do poprzedzajacego postu- w którym jest pokazany ukraiński Su 25 i jest napisane, że jest to mocny sprzęt- pokazując kalkomanie, z których można zrobić rozbite samoloty, m.in. Su 25. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, giberes napisał:

Kolega Robertas odniósł się do poprzedzajacego postu- w którym jest pokazany ukraiński Su 25 i jest napisane, że jest to mocny sprzęt- pokazując kalkomanie, z których można zrobić rozbite samoloty, m.in. Su 25. 

Kolego, ja mialem na misly rosyjski złom. I jestem tego rad, bardzo. Bo to co spada na Ukrainie, nigdy nie pszieliecy do Litwy, czy Polski. 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robertas napisał:

ja mialem na misly

 

Przepraszam, że źle Cię zrozumiałem, ale nie mogę wiedzieć, co masz na myśli, mogę się odnosić tylko do tego co piszesz i w jakim kontekście. Gdyby wpis o kalkach był w odpowiednim temacie, nie byłoby nieporozumienia. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, giberes napisał:

Przepraszam, że źle Cię zrozumiałem, ale nie mogę wiedzieć, co masz na myśli, mogę się odnosić tylko do tego co piszesz i w jakim kontekście. Gdyby wpis o kalkach był w odpowiednim temacie, nie byłoby nieporozumienia. Pozdrawiam. 

Ja tam bardzo dobrze odczytałem przekaz.

Kolega Robertas bardzo  zrozumiale napisał - dał info o złomie, a poniżej kalki do tego złomu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Robertas napisał:

Bo to co spada na Ukrainie, nigdy nie pszieliecy do Litwy, czy Polski. 

I tej wersji się trzymajmy. 👍

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na Mi-8 (śmigło ogonowe z prawej strony) ale głowica zakłócająca Adrion (to ten mały cycek na górze kadłuba za osłoną przekładni głównej) oraz szerokie, trójprowadnicowe belki podwieszeń wskazują że jest to najprawdopodobniej zmodernizowany ukraiński Mi-8 MSB-W.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy faktycznie była taka odwrotka napisu, czy producent walnął babola

7245701.thumb.jpg.249000bb73312111523af8ac755d7669.jpg.113edb41357a51a1d69206e1d2cb6dc0.jpg

 

41 minut temu, M.A.V. napisał:

UA czy RUS...

Śmigłowce ukraińskie mają dwa pasy szybkiej identyfikacji na belce.

Ten na zdjęciu, które wrzuciłeś też takie posiada.

Mi-24.jpg.f86c3024dff2342fc848731b096c7558.jpg

 

3 minuty temu, Endrju napisał:

jest to najprawdopodobniej zmodernizowany ukraiński Mi-8 MSB-W.

:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, M.A.V. napisał:

taki filmik wrzucam

Heheee, też go widziałem.

Najlepsze to kręcące się śmigło ogonowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, M.A.V. napisał:

 

 

jeszcze taki filmik wrzucam bo znalazłem 

 

Z tego filmiku widać że te Rosyjskie Siły  Powietrzno-KOSMICZNE:szczerbol::szczerbol::szczerbol: ,nie mają lekko na niebie nad Ukrainą a gdzie im do Kosmosu:haha:. Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Grzes napisał:

Może tak będzie lepiej widać

6.thumb.jpg.eedb9d933a5ad8b7637ef1a0b19e0f90.thumb.jpg.681a898a0271094986d8035632464221.jpg

Tak jak mówiłem. Sokole Oko. 

 

36 minut temu, Grzes napisał:

Heheee, też go widziałem.

Najlepsze to kręcące się śmigło ogonowe :mrgreen:

W środku siedzi jeszcze ork i napiera na pedały. 🤣

A na poważnie to specjalnie go rozkręcili do filmiku. Kręci się w odwrotną stronę niż powinno.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

P.S. No dobra. Wziąłem lupę modelarską i coś tam zobaczyłem, 😀

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to śmigło robi upiorne wrażenie...

Ja myślę, że to wiatr, ale niesamowite jest to, w jak dobrym stanie wszystkie łożyska i dwie ostatnie przekładnie są mimo tego przyglebienia. W jednym momencie widać końcówkę wału śmigła ogonowego, który oczywiście też się obraca... Mocne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.