Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne dobre ( nie dla wszystkich:mrgreen:)  wiadomości z nieba nad Ukrainą w kategorii co spada :D.  Armia Ukraińska poinformowała o kolejnych 3 zestrzelonych samolotach przeciwnika, tym razem są to myśliwsko-bombowe  Su34, co daje w ostatnich dwóch tygodniach straconych 13 samolotów( w tym AWACS A50) , a co najważniejsze w tej informacji jest to że nie wiadomo co powoduje te naprawdę poważne straty :

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/militaria/tajemnicza-bron-ukrainy-sieje-terror-w-rosyjskim-lotnictwie-znowu-uderzyla/y55j9hw

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

zestrzelony nad Krymem Bóbr czyli ukraiński dron kamikaze UJ-26 Beaver :

71.thumb.jpg.7b48dfda6a6acf11d2d4d1f5940a45ff.jpg

 

przenosi małą głowicę bo tylko 20kg ale za to podstawowa wersja ma zasięg do 1000km

70.jpg.890b6c6cc63d7d3c6ddfdc4db90b7416.jpg

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy przy użyciu dronów strona ukraińska zaatakowała rejon miasta Engels, gdzie znajduje się baza rosyjskich bombowców strategicznych.

Według kanału Shot na Telegramie, mieszkańcy obwodu usłyszeli od dwóch do czterech głośnych eksplozji, od których zatrzęsły się szyby w oknach. W sieci pojawiło się nagranie.

https://t.me/ostorozhno_novosti/24374

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobra wiadomość z dzisiejszej nocy :super:. Ukraińskie ( dla Em upadlińskie) drony zaatakowały lotniska w Engels, Jejsku i Morozowsku ,w tej ostatniej bazie zniszczono 6 samolotów Su 24 i Su 34 :

https://wiadomosci.wp.pl/putin-opoznia-pobor-w-nato-znaja-przyczyny-relacja-na-zywo-7013404303325920l

No a teraz towarzyszu Em możesz zaprzeczać że to nieprawda :szczerbol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

 

No a teraz towarzyszu Em możesz zaprzeczać że to nieprawda 

Em, uważaj co napiszesz, bo jak "zaprzeczysz że to nieprawda", to potwierdzisz, że to prawda........ albo jakoś tak:hmmm::szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki WoW  pisze;

https://www.facebook.com/100081152535725/posts/pfbid02BcQY3D8hf6enXcett3PUZN5tJDxgEijQL9wt8i9iniUhrZdKNZxFaKYtWYyDL886l/?app=fbl

 

Jak to Wolski powiedział. ,, ilość porażonych samolotów na tych dwóch lotniskach ,przez upadlinskie drony, równa się zeru .

Znów ,,sukces,, wywiadu upa.

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, em napisał:

Niejaki WoW  pisze;

https://www.facebook.com/100081152535725/posts/pfbid02BcQY3D8hf6enXcett3PUZN5tJDxgEijQL9wt8i9iniUhrZdKNZxFaKYtWYyDL886l/?app=fbl

 

Jak to Wolski powiedział. ,, ilość porażonych samolotów na tych dwóch lotniskach ,przez upadlinskie drony, równa się zeru .

Znów ,,sukces,, wywiadu upa.

Jest , jest odnalazł się :lol:! Widzę towarzyszu Em  że masz czas reakcji tak jak podziwiana przez ciebie kacapska OPL:szczerbol: ale też i podobny system działania czyli wystrzelić salwę rakiet albo jedną dużą a nuż się coś trafi:lol:. Czy ty w ogóle czytałeś tego posta który podlinkowałeś? Widać że nie , a ja go wnikliwie przeczytałem i Wolski wypowiada się tam że wstrzymuje się z komentarzem na temat ataku na te dwa lotniska z powodu braku dokładnych zdjęć czy filmików i jest lekko sceptyczny, NIGDZIE natomiast nie twierdzi że liczba porażonych samolotów równa się zeru. Rozumiem że wściekłość z powodu braku sukcesów tak podziwianej przez ciebie kacapskiej armii i nienawiść do Ukraińców i Ukrainy odbiera ci zdolność logicznego i krytycznego oglądu sytuacji, widać też wyraźnie widoczne u kacapów myślenie życzeniowe (te ich propagandowe filmiki pokazujące setki jeżeli nie tysiące zniszczonego ukraińskiego sprzętu), ale ten mój post miał i ma jeszcze jedną ważną  konkluzję, nie wiem czy w tym swoim zaślepieniu jesteś w stanie to dostrzec, otóż  Ukraina nabyła umiejętności tzw. dalekiej projekcji siły ogniowej czyli krótko mówiąc ma zdolności atakowania głębokiego zaplecza orków ich lotnisk i innej infrastruktury krytycznej np. rafinerii naftowych których uszkodzenie stanowi ogromny ból głowy dla zbrodniarza Putina , jego generałów i innych rządzących Moskwą bo wyraźnie spada produkcja benzyny w tym nafty lotniczej , a to czy teraz trafili jakieś samoloty czy nie to kwestia drugorzędna ważne jest to że kacapskie lotniska są w zasięgu środków ogniowych Ukrainy, to się liczy, a kacapska armia niczego się nie uczy polegając tylko na sprawdzonej przez setki lat strategii "mięsnych szturmów" która miała sens w epoce karabinu skałkowego, ale w epoce czołgu i wyrzutni MLRS jest całkowicie nieskuteczna powodując tylko  straty wyszkolonych ludzi i sprzętu dla zdobycia kupy gruzów jakiegoś miasteczka czy innej błotnistej rzeczki, których nie ma kim zastąpić to nie te czasy kiedy dało się ciemnego mużyka w łapciach z kory brzozowej wyszkolić w nabijaniu karabinu skałkowego na tempa, wyszkolenie działonowego czołgu T72 trwa ponad pół roku a zgrywanie załogi jeszcze dłużej ale i tak trafiając na front są żółtodziobami bez doświadczenia i giną setkami w bezsensownych atakach. I to by było na tyle towarzyszu Em a teraz możesz dalej zaprzeczać że to nieprawda:lol:.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Wolski powiedział. ,, ilość porażonych samolotów na tych dwóch lotniskach ,przez upadlinskie drony, równa się zeru .

Znów ,,sukces,, wywiadu upa.

 

A w nagłówku,     o fiasku ataku dronami na dwa lotniska

 

Fiasko u  upa?  niemożliwe ,,

 

https://www.facebook.com/100081152535725/posts/423746527007095/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, em napisał:

Jak to Wolski powiedział. ,, ilość porażonych samolotów na tych dwóch lotniskach ,przez upadlinskie drony, równa się zeru .

Znów ,,sukces,, wywiadu upa.

 

A w nagłówku,     o fiasku ataku dronami na dwa lotniska

 

Fiasko u  upa?  niemożliwe ,,

 

https://www.facebook.com/100081152535725/posts/423746527007095/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

 No jakże to ? Ukraińskie drony wlatują w kacapską przestrzeń powietrzną jak w masło?  Niemożliwe :haha:,, . Widać że nic nie przeczytałeś z mojego wpisu :szczerbol:. i dalej idziesz w zaparte podobnie jak kacapska propaganda, tak tak wszyscy wiemy że armia orków od początku "specoperacji" odnosi same sukcesy :miecz:.  Widać że te ruble do czegoś zobowiązują:lol:.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, em napisał:

No nie wiem towariszcz Em. Może ty nam to  maluczkim wytłumaczysz w końcu to tak podziwiana przez ciebie  Несокрушимая и легендарная армия wygrywa tą specoperację w Ukrainie czy może raczej upadlinie , a jak nie wiesz to może zapytaj tego od kogo dostajesz te ruble:szczerbol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak  specjalna operacja dronowa , zakończyła się niczym. Słownie zero zniszczonych samolotów. 

A miejscowi wyznawcy banderyzmu zirytowani.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

No nie wiem towariszcz Em. Może ty nam to  maluczkim wytłumaczysz w końcu to tak podziwiana przez ciebie  Несокрушимая и легендарная армия wygrywa tą specoperację w Ukrainie czy może raczej upadlinie , a jak nie wiesz to może zapytaj tego od kogo dostajesz te ruble:szczerbol:.

Prośba, to link,  aby ze zrozumieniem obejrzeć, posłuchać i może zastosować się:

https://ok.ru/video/6916303424128            ...

I może warto skończyć ze zaśmiecaniem wątku Kolegów Modelarzy Lotniczych i wrócić do relacji z budowy modeli  ?..

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać wątku jak apeluje towariszcz praporszczik (Товарищ прапорщик) odpowiem zbiorczo wszystkim cieplutko myślącym o matuszce Rosiji .

20 godzin temu, em napisał:

Czyli jednak  specjalna operacja dronowa , zakończyła się niczym. Słownie zero zniszczonych samolotów. 

A miejscowi wyznawcy banderyzmu zirytowani.

 Zacznę może od końca te miejscowe wyznawcy banderyzmu to pewnie ja? W ustach  takiego wielkoruskiego  onucoentuzjasty  jak ty to jest po prostu komplement, ale daruj sobie to na mnie nie działa, a teraz do rzeczy  Widać towarzyszu Em że nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem, a szkoda . Widzisz tylko że nie zniszczyli żadnych samolotów, a ja widzę że wykonali projekcję siły ogniowej, czyli mówiąc po prostu zaatakowali te lotniska w odległości 700km od linii frontu to daleko, ale jest jeszcze jedna zła dla kacapów wiadomość, to to że ich OPL kompletnie sobie z tym nie radzi i jeszcze jedna całkiem dla kacapów zła to to że Armia Ukraińska na tyle rozwinęła technologię dronów, że ma możliwości atakowania celów na dystansach do 1200 km czyli wychodzi na to, że drugie lotnisko  bombowców strategicznych obok lotniska Engels czyli  Sewiernyj koło Murmańska jest w zasięgu ich dronów, ja na twoim miejscu bym się tak nie cieszył bo jak im  zaatakują  Sewiernyj to kacapy chyba będą musieli uciekać na Kamczatkę, a  stamtąd do Ukrainy daleko:haha:.

16 godzin temu, chorąży napisał:

Prośba, to link,  aby ze zrozumieniem obejrzeć, posłuchać i może zastosować się:

https://ok.ru/video/6916303424128            ...

I może warto skończyć ze zaśmiecaniem wątku Kolegów Modelarzy Lotniczych i wrócić do relacji z budowy modeli  ?..

 

Товарищ прапорщик nie za bardzo rozumiem co ten link z tym drącym się kacapem ma do mnie, możesz mi to jakoś wytłumaczyć? Osobna sprawa to, to że widać że jak ktoś jest zarażony jest miłością do Sojuza to mu to do śmierci zostaje, a może ty też korzystasz z jakichś rubli, ja choćbym chciał to w życiu bym tego filmiku na jakiejś ruskiej niszowej stronie nie znalazł:szczerbol:. Ja nie zaśmiecam żadnego wątku, zawsze piszę merytorycznie, a to twój towariszcz Em mnie obraża, a  jako zarejestrowany użytkownik tego Forum chyba mogę pisać wszędzie, czy są może jakieś ograniczenia , jakoś ich  nie zauważyłem....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 15:42, em napisał:

 

Czyli nikogo nie obrażający, banderyzm filontrapijny, nic nie sugerujący, wstawki o płatnościach w rublach , to taki pro banderowski żart. I jeszcze to przypisywanie  swoich wad i projekcji innym.

 

A wynik ataku dronami na dwa lotniska ,to nadal zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, em napisał:

Czyli nikogo nie obrażający, banderyzm filontrapijny, nic nie sugerujący, wstawki o płatnościach w rublach , to taki pro banderowski żart. I jeszcze to przypisywanie  swoich wad i projekcji innym.

 

A wynik ataku dronami na dwa lotniska ,to nadal zero.

Towarzyszu Em wy dalej swoje, zacznę może od końca. Dalej nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem , nie chodzi o sam atak na lotniska ale o możliwości techniczne jego przeprowadzenia czy to tak trudno zrozumieć ?  Ja wiem  w  Russiatudej tego nie mówią dlatego jest pewien problem z percepcją.  Nie za bardzo  wiem co ten banderyzm filontrapijny mógłbyś to napisać bardziej po polsku.  A patrząc na twoje zacietrzewienie i zaangażowanie po stronie orków , mogłem domniemywać że robisz to za rubelki, a jeżeli robisz to całkowicie za darmo czyli jesteś ruskim "pożytecznym idiotą"  coś jak pacyfiści w krajach zachodnich NATO  w latach 80-tych , to z góry serdecznie przepraszam za te ruble:mrgreen:... 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 20:31, chorąży napisał:

Prośba, to link,  aby ze zrozumieniem obejrzeć, posłuchać i może zastosować się:

https://ok.ru/video/6916303424128            ...

I może warto skończyć ze zaśmiecaniem wątku Kolegów Modelarzy Lotniczych i wrócić do relacji z budowy modeli  ?..

 

Możesz przybliżyć, na jaki temat on się drze? Ruski to nie mój ojczysty język, i choć zmuszali mnie do jego nauki, nie wiem, dlaczego miałbym się podporządkować temu "pidorasowi"?

A tak a propos "nokautowania" patriotów, trochę bardziej wiarygodne źródło niż wp.pl:

https://www.facebook.com/100006519277758/videos/386077787641493/

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 15:42, em napisał:

Czyli jednak  specjalna operacja dronowa , zakończyła się niczym. Słownie zero zniszczonych samolotów. 

A miejscowi wyznawcy banderyzmu zirytowani.

Tylko nie rozbijaj dziś naczyń w domu.

Zdjęcia satelitarne pokazały prawdę. Rosjanie stracili rzadki samolot (msn.com)

To ten po prawej stronie na zdjęciu z Jejska

IMG_20240408_061721_641.jpg

Edytowane przez Piotr Dmitruk
uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.