Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2024 o 17:18, wprzybylak napisał:

Nie jestem twoim towarzyszem ewentualnie kolegą ale raczej też nie. Jak widac nawyki pozostają w człowieku na długo. Jeśli jak twierdzisz wiesz o czym piszesz to znaczy tylko tyle, że w skrajnie głupi sposób interpretujesz to co było widać na filmiku tylko po to by ośmieszyć Rosjan. Nie twierdzę, że ich organizacja jest świetna, myślę że nawet nie jest dobra, ale czym innym jest pisanie jawnych głupot co ty robisz. Jeśli wiesz jakie są ograniczenia sprzętowe po co piszesz o radarach systemu S200, skoro wiadomo, że w tej sytuacji nie ma to przełożenia na faktyczne możliwości. Teraz piszesz o okrętach, A50 i innych narzędziach, szkoda, że nie pomyślałeś wcześniej. Może mają Gwiazdę Śmierci, ale zapili i przeoczyli te dwie rakiety, kto wie? Dyskutuj o faktach nie swoich wizjach świata.  

Z początku nie bardzo wiedziałem jak zatytułować tego posta ale pomyślałem i wiem że myśląc ciepło o Rosji się nie obrazisz. A zatem :

Уважаемый Господин po raz kolejny zarzucasz  mi że wypisuję głupoty i że w sposób skrajnie głupi opisuję to co widać na filmiku tylko po to aby ośmieszyć Rosjan i chcesz dyskusji o faktach, a fakty są takie że ja wcale nie muszę ośmieszać ich ośmieszać oni ośmieszają się sami już od początku tej wojny a to porzucając kompletny nie uszkodzony kontener z Krasuchą 4 ( wiesz co to ?) czy  nieskutecznie włamując się do sklepu z komórkami, czy utykając z durnymi mordami w windzie czy też kiedy podczas prowadzenia natarcia zagonowi pancernemu skończyło się paliwo, bo nie dowieźli, o traktorach bojowych holujących porzucony wart wiele milionów dolarów sprzęt nie wspominając i wielu, wielu innych przypadkach , faktem jest też że 2 (słownie dwie) rakiety przeleciały bez żadnych problemów nad rozwiniętą baterią służącą do zwalczania tych rakiet, myślę że to wystarczy i żadne tłumaczenia tutaj nie pomogą no nie masz kompletnie żadnych argumentów. Pisząc o radarze P40 "Agata" i radarze PRW9/12 "Zofia" chciałem Ci tylko pokazać że skuteczne wykrywanie obiektów latających na odpowiednim dystansie  było możliwe już w latach 60-tych czyli ponad 60 lat temu  , a teraz przy tych wszystkich możliwościach i kolejnej generacji radarów trójwspółrzędnych przelot rakiet nad tą baterią to czysty absurd i kolejne potwierdzenie tezy że Rosja to stan umysłu. Poza tym już na koniec napisz proszę GDZIE w którym miejscu napisałem o radarach systemu S200 Vega  , nie wiesz nawet o czym piszę a komentujesz , może coś poczytasz na ten temat, uzupełnisz wiedzę a potem się będziesz wypowiadał o faktach, a nie  o swoich wizjach świata ( Русскoгo мирa).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, albo raczej stety, masz rację. Rosjanie się po prostu nie uczą. Pracując od prawie 30 lat w branży na styku przemysł-wojsko, wielokrotnie spotykałem się z opiniami, że tak naprawdę poziom żołnierzy w zwykłych oddziałachw lądowych w różnych armiach może być zbliżony (ja byłem nie raz zszokowany po kontaktach ze zwykłymi żołnierzami US Army), ale natowskie Siły Zbrojne mają o trzy klasy lepszy system szkolenia i logistyki (wzór - amerykańska!). Cały ich (US) system się uczy i adaptuje do nowej sytuacji, a mimo chwilowych niepowodzeń, wyciągają wnioski i stosują nowe rozwiązania. A Rus nie...😁. Pomijam aspekt techniczny i stworzenia z armii systemu, bo to już jest kosmos (nawet w stosunku do reszty NATO).

Z Krasuchą 4 to było trochę inaczej niż piszą - system był wcześnie namierzony i potem przejęty na miejscu przez...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 20:01, giberes napisał:

Czy pojawiły się jakieś konkrety na temat pasażerów zestrzelonego niedawno Ił-76? 

W programie jak poniżej cytują jedną z USA gazet z info, że byli to jeńcy a nie ładunek. Na początku ...

 

https://wolnemedia.net/ostatni-wodz-ukrainy/

 

ps: acha i cytuję za źródłem,  i nie mam zamiaru nikogo przekonywać czy to prawda czy blef. bez komentarzy i nie jestem niczyim "towarzyszem"...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JJ62 napisał:

Niestety, albo raczej stety, masz rację. Rosjanie się po prostu nie uczą. Pracując od prawie 30 lat w branży na styku przemysł-wojsko, wielokrotnie spotykałem się z opiniami, że tak naprawdę poziom żołnierzy w zwykłych oddziałachw lądowych w różnych armiach może być zbliżony (ja byłem nie raz zszokowany po kontaktach ze zwykłymi żołnierzami US Army), ale natowskie Siły Zbrojne mają o trzy klasy lepszy system szkolenia i logistyki (wzór - amerykańska!). Cały ich (US) system się uczy i adaptuje do nowej sytuacji, a mimo chwilowych niepowodzeń, wyciągają wnioski i stosują nowe rozwiązania. A Rus nie...😁. Pomijam aspekt techniczny i stworzenia z armii systemu, bo to już jest kosmos (nawet w stosunku do reszty NATO).

Z Krasuchą 4 to było trochę inaczej niż piszą - system był wcześnie namierzony i potem przejęty na miejscu przez...

Dziwię się że się dziwisz. Próbujesz porównać amerykanska korporacje do post komunistycznej  polskiej firmy rządzonej przez; politycznych nominatów , znajomych królika czy też przysłowiowego Janusza i Grazynke. Po nas potop.

Pomimo wojny nie mogą nic ulepszać w sferze mentalu gdyż boją się obudzić samoświadomość obywateli, a to grozi rewolucja, do czego nie dopuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 01:03, Adams M1A1 napisał:

, kiedyś w czasach używania  systemu  KRUG był to radar P40"Agata" o zasięgu ok. 400km

Przepraszam, rzeczywiście moja pomyłka, ale przy okazji:

  • P-40 - radar wczesnego ostrzegania o zasięgu 175 km / 108 mil (użyty również w zestawach SA-6 i SA-8)
  • Radar kierowania ogniem o zasięgu 128 km / 80 mil
  • Radar pomiaru wysokości o zasięgu 240 km / 148 mi

Także tego...

Poza tym miałem już nic nie odpowiadać, ale jak widać w momencie, kiedy brak tobie argumentów merytorycznych płyniesz w jakies wynurzenia o przesłaniu co do rozwoju myślenia na polu walki i poza nim. Pierwotnie twoja wypowiedź dotyczyła konkretnego przypadku i na jego podstawie chciałeś znaleźć poklask jacy są jedni wspaniali a drudzy wręcz przeciwnie. Tylko wariat popierałby Rosjan w tym konflikcie, ale jeśli pragniesz w ten sposób okazywać swoje emocje, przed wpisem umieść nagłówek "Materiał satyryczny" i wtedy będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie, jeśli są w dyskusji), po tym co się dzisiaj stało, proponuję: powstrzymajmy się od osobistych wycieczek i pisanie jedynie o temacie wątku.

Cześć pamięci A.N.!

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JJ62 napisał:

Panowie (i Panie, jeśli są w dyskusji), po tym co się dzisiaj stało, proponuję: powstrzymajmy się od osobistych wycieczek i pisanie jedynie o temacie wątku.

Cześć pamięci A.N.!

A kim on był ? Kolejna wydmuszka systemu..nic więcej.

 

Oczywiście że nie pisałeś, i oczywiście że zrozumiałem co napisałeś. No chyba że jesteś jednym ze szczęśliwych, uśmiechniętych europejczyków. To co innego , taki przyziemny przykład jest istotnie nie na miejscu.

 

Odnośnie latania, nie nad ukr ,a lotniska Nowe Miasto n/Pilicą...7 dni w tygodniu do trzech C-130 dziennie.... ,,prywatnej,, linii

Edytowane przez em
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiekiem był.

 

Prosiłem, bez wycieczek osobistych, ale jak chcesz to masz: jesteś bezczelny i nic pewnie nie widziałeś w sprawach, o których pisałem. Tylko bla, bla, bla i obrażanie innych. 

Taki forumowy facio z gaśnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braun jako jedyny pokazał o co chodzi. Za prawdę , jak robi lewactwo z ludzmi myślącymi inaczej niż oni, jest wypychany ze świadomości społeczeństwa. starymi komunistycznymi metodami . 

Ale gdzie Cię uraziłem?

 

Nie, był powiązany z nimi, w rosji bez powiązań ze służbami i ich pozwolenia nikt  nie zgromadzi majątku.

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wprzybylak napisał:

Przepraszam, rzeczywiście moja pomyłka, ale przy okazji:

  • P-40 - radar wczesnego ostrzegania o zasięgu 175 km / 108 mil (użyty również w zestawach SA-6 i SA-8)
  • Radar kierowania ogniem o zasięgu 128 km / 80 mil
  • Radar pomiaru wysokości o zasięgu 240 km / 148 mi

Także tego...

Poza tym miałem już nic nie odpowiadać, ale jak widać w momencie, kiedy brak tobie argumentów merytorycznych płyniesz w jakies wynurzenia o przesłaniu co do rozwoju myślenia na polu walki i poza nim. Pierwotnie twoja wypowiedź dotyczyła konkretnego przypadku i na jego podstawie chciałeś znaleźć poklask jacy są jedni wspaniali a drudzy wręcz przeciwnie. Tylko wariat popierałby Rosjan w tym konflikcie, ale jeśli pragniesz w ten sposób okazywać swoje emocje, przed wpisem umieść nagłówek "Materiał satyryczny" i wtedy będzie git.

Благородный Господин. Ja widzę że Twoje musi no musi być na wierzchu chociaż  co wpis to się bardziej pogrążasz, ja wiem rozmaite horyzonty radiolokacyjne i ten nieskrywany podziw dla 2-giej armii świata mogą zaciemniać obraz sytuacji i wpływać na trzeźwość osądu:szczerbol: . Widzę że odrobiłeś lekcję i przeczytałeś małe co nieco w Wikipedii ale jak to zwykle częściowo i  zwykle też  nie sprawdziłeś innych źródeł no i po raz kolejny zostałeś złapany ze spuszczonymi portkami jak z tym zestawem S (C) 200 Vega nt. radaru wczesnego ostrzegania  P40  poczytaj sobie tutaj( też Wikipedia):

https://en.wikipedia.org/wiki/P-40_radar

I tutaj :

https://www.radartutorial.eu/19.kartei/11.ancient/karte052.po.html

Możesz przeczytać o tym jeszcze tutaj:

https://weaponsystems.net/system/591-P-40+Bronya

Widzisz jaki podają zasięg???? Wtedy może dowiesz się więcej. No tak ja nie mam żadnych argumentów merytorycznych, za to Twoje są mocne i przekonujące, tak jak z tą Vegą a zwłaszcza z zasięgiem P40 gdzie nie sprawdziłeś i niedoszacowałeś coś ponad 100%:miecz:, trzeba umieć z wielu źródeł korzystać i wyrobić sobie zdanie a nie polegać na jednym ciekawe dokąd jeździsz jak z takim zrozumieniem czytasz rozkłady jazdy :haha:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.zabytki-techniki.org.pl/index.php/muzeum-polskiej-techniki-wojskowej-w-warszawie-wirtualny/152-radary/936-radiolokacyjna-stacja-wstepnego-poszukiwania-1s12-p-40-agata

 

https://www.polot.net/pl/radary-1970r-1419

 

I można pewnie tak długo. Nie mam zamiaru brnąć w bezsensowną rozmowę z osobą, która bez względu na świat realny musi udowodnić swoją rację. Przy okazji ja przeprosiłem za swoją pomyłkę, czego jak widać nie można się po tobie spodziewać. Podtrzymuję propozycję o wpisie nagłówkowym i skończ się ekscytować. Jeśli twoje samopoczucie zależy tylko od tego czy będziesz mógł zrobić mniej czy bardziej prześmiewczy wpis wolna droga.

Na koniec powiem szczerze, że wstęp jak rozumiem po Rosyjsku - dzięki za wysiłek, choć całkowicie bez sensu i brak mi onucy/skarpetosceptyka, choć być może w twoich kręgach to już nie jest modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wprzybylak napisał:

https://www.zabytki-techniki.org.pl/index.php/muzeum-polskiej-techniki-wojskowej-w-warszawie-wirtualny/152-radary/936-radiolokacyjna-stacja-wstepnego-poszukiwania-1s12-p-40-agata

 

https://www.polot.net/pl/radary-1970r-1419

 

I można pewnie tak długo. Nie mam zamiaru brnąć w bezsensowną rozmowę z osobą, która bez względu na świat realny musi udowodnić swoją rację. Przy okazji ja przeprosiłem za swoją pomyłkę, czego jak widać nie można się po tobie spodziewać. Podtrzymuję propozycję o wpisie nagłówkowym i skończ się ekscytować. Jeśli twoje samopoczucie zależy tylko od tego czy będziesz mógł zrobić mniej czy bardziej prześmiewczy wpis wolna droga.

Na koniec powiem szczerze, że wstęp jak rozumiem po Rosyjsku - dzięki za wysiłek, choć całkowicie bez sensu i brak mi onucy/skarpetosceptyka, choć być może w twoich kręgach to już nie jest modne.

Długo nad tym myślałem jak się do ciebie zwracać, towarzyszu źle, Szanowny Pan i Czcigodny Pan w języku rosyjskim też jakoś nie wzbudził zachwytu, kolegą  być nie chcesz to i  przyjaciel odpada ,więc może tak:

Szanowny wprzybylaku. Po raz kolejny zarzucasz mi że ja muszę  udowodnić swoją rację "bez względu na świat" muszę przyznać że nie za bardzo wiem jak mam się do tego świata odnieść, czy możesz to jakoś rozwinąć czy to tylko taka poetycka przenośnia? Ja się absolutnie niczym nie ekscytuję ale za pomocą analizy dostępnych danych stawiam tezy i wyciągam wnioski z którymi można się zgodzić lub nie, ale jeżeli się nie zgadzasz przedstaw swoje argumenty na poparcie Twoich tez z którymi można by polemizować, a jedyne Twoje argumenty są natury nazwijmy to emocjonalnej tak bo Ty tak to odczuwasz. Widzę ponadto że nie masz za grosz zmysłu technicznego , z analizą dostępnych danych i wyciąganiem wniosków też słabo, myślę że czytanie ze zrozumieniem też kiepsko (ach te rozkłady jazdy , ja bym wcale o tym nie pomyślał a Ty skoro o tym piszesz widać że stanowi to spore wyzwanie) . Wytłumaczę Ci to na przykładzie strony którą sam zamieściłeś na poparcie swojej tezy. Wrzuciłeś dane z Wikipedii dotyczące sprzętu radarowego systemu 2K11 Krug i niby wszystko się  tam zgadza :

Radar wczesnego ostrzegania P40 Agata o zasięgu 175 km 

Radar kierowania ogniem o zasięgu   128 km ( bez podania typu)

Radar pomiaru wysokości o zasięgu 240km  (też bez podania typu)

Dodatkowo zamieszczony tam jest kompletny humbug :

Dwa pierwsze radary montowane są na osobnych pojazdach gąsienicowych, zaś trzeci najczęściej jest ręcznie rozstawiany i wożony jest na ciężarówce Ural-375D, którą transportowane są również akumulatory i zapasowe rakiety[1].

Pisała to osoba która najwidoczniej nie wie jak wygląda taki radar pomiaru wysokości ( PRW9 Zofia była zabudowana na samochodzie ciężarowym KrAZ 255) czy zapasowe rakiety do których  przewozu, sprawdzania napełniania paliwem itp.  służył cały park samochodowy wyposażony min. w ZiŁ-y 157 z naczepami 9T28 . Ale do rzeczy. Niby wszystko się zgadza i jest OK ale tylko pozornie. Aby namierzyć obiekt latający trzeba  najpierw wykryć z jakiego kierunku i z jaką prędkością nadlatuje i  do tego służy radar wczesnego ostrzegania P40 Agata który potem przekazuje dane do radaru pomiaru wysokości czyli PRW9 Zofia aby ten precyzyjnie określił wysokość ( to technologia lampowa z lat 60-70-tych:mrgreen:) czyli musi mieć zasięg o wiele większy niż radar pomiaru wysokości aby móc przekazać mu koordynaty obiektu w celu precyzyjnego ustawienia kierunku , więc jak ma to zrobić, jeżeli podany zasięg radaru P40 jest krótszy od  zasięgu radaru PRW9 o 65km? To kompletnie mija się z celem. A teraz wniosek bardziej prawdopodobne jest to że radar wczesnego ostrzegania P40  ma zasięg 370-375km,  tak jak podają te artykuły które zamieściłem, aby móc wykryć obiekt a następnie mieć odpowiednio dużo czasu ( technologia lampowa)  aby dane przekazać do radaru pomiaru wysokości a po precyzyjnym namierzeniu celu dane do strzału przekazać do radaru kierowania ogniem baterii, który z nich wszystkich ma najkrótszy zasięg. Widzisz tak właśnie wygląda analiza dostępnych danych i wyciąganie wniosków. Co do tych onuc to nie za bardzo wiem i nie interesuje mnie czy je masz czy też nie, ale skarpetosceptykiem można co najwyżej być:haha:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kopernik napisał:

1zes.jpg

A nad moją wsią przeleciał meteoryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xmen napisał:

A nad moją wsią przeleciał meteoryt.

 Kolega trafił nawet na okładkę 😁 

 

1gwi_Fotor.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kopernik napisał:

 Kolega trafił nawet na okładkę 😁 

 

1gwi_Fotor.jpg

To nie meteoryt tylko kometa.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su-35 oficjalnie potwierdzone

 

pilot się katapultował i przeżył tylko dlatego że spadł na tereny pod kontrolą wojsk ruskich.

Jest nawet "pamiątkowa" fotka z oddziałem który odnalazł i śmigłowcem ewakuował na tyły

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to się kwalifikuje pod wątek ale wrzucam bo ma skrzydła i lata   :szczerbol:

 

Filmik z anihilacji sowieckiego składu amunicyjnego za pomocą GLSDB

 

szczątki znalezione na miejscu potwierdzają że była to bomba szybująca wystrzeliwana z HIMARSa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z trzech:

 

 

Satelita Cospas-Sarsat wylapal 4 sygnaly SOS w tym rejonie, potwierdza to ze spadly 3:

 

duGbqUF.png

 

Edytowane przez dante
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M.A.V. napisał:

 

pilot się katapultował i przeżył tylko dlatego że spadł na tereny pod kontrolą wojsk ruskich.

 

Wnioskuję z powyższego, że gdyby spadł na tereny pod kontrolą ukraińską, to by nie przeżył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dante - ciekawa sprawa bo to 80-100km od linii frontu...    :hmmm:   ruscy wczoraj wieczorem gadali że dwa samoloty spadły po "friendly fire" - skoro tak by było, to chyba obsługa wyrzutni plot musiała być ostro nawalona

 

@giberes- różnie by mogło być....   jak Mi-24 spadł w okolicy Kreminny to pilota który przeżył wywaliło na minach jak przedzierał się do swoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.