Skocz do zawartości

[W] Challenger 2 - Tamiya i inne - 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.

 

Czołg czeka prawie gotowy, czas dopasować go do podstawki. 

 

Sama podstawka styropianowa została pokryta gipsem żeby wyrównać teren i nadać trochę struktury. Żby nie było za łatwo to miejscami dodałem też chusteczki z wikolem, żeby związać to wszystko z bokami.

Na to przyszedł drobny piasek, tak aby czołg stał całym ciężarem na powierzchni a nie lewitował. Miejscami musiałem podsypać 2-3 milimetry żeby się ładnie wszystko zgrało.

 

Ponieważ pierwszy raz będę używał produktów Modellers to najpierw spróbowałem pod czołgiem, tam gdzie ewentualnie nie bedzie widać błędów. Mocowany na Sand and Gravel glue. 

Widać też miejsca na beczki:IMG_7244.thumb.jpg.b9094ac86abdb56c60bd225ddbad4312.jpg

 

 


Po wyschnięciu, piasek trochę zmienił kolor i ściemniał, to raczej wina kleju, ale ładnie się wszystko trzyma, kolor mi odpowiada, struktura też. Dodatkowo, trochę tego piachu przesiałem przez drobne sitko i posypałem delikatnie z wierzchu zróżnicowało to trochę kolor.

Chyba jest ok. Dojdą jeszcze ze 2-3 skrzynie, wczoraj zaprojektowałem i wydrukowałem. Do tego trochę amunicji, może jakis kaktus albo inny krzak i to chyba wszystko. 

IMG_7267.thumb.jpg.cb0bba233cc9756ac602ce15c41d09da.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie mam jakoś pomysłu jak skończyć ten model. Podłubałem jeszcze przy podstawce i dodałem skrzynki na amunicję

image.thumb.jpeg.54ebe8c712b47abb887f9641cc29ba55.jpeg

 

 

Mam też jeszcze troch gratów z poprzedniego Challengera, moze coś dodam. Częśc już pomalowana:

image.thumb.jpeg.300cb1c207e7699b1e782e6fa3e958c2.jpeg

 

 

 

A część surówka (zaznaczone to te już pomalowane)

image.thumb.jpeg.663f78ad75b1434d807f197a9115a693.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, makinen napisał:

A to się camo zmieniło przez 10 lat? 😜😜😜

W sumie to nic - tak jak leżały pomalowane przez 10 lat to tak nadal leżą. 

Ale nie chce mi sie ich malować na nowo, po prostu ich nie dam. Za gorąco żeby myśleć co by to zmienić, dodać...

Zostawię chyba jak jest - i tak na żadne konkursy nie będzie jeździł a ja jestem zadowolony z efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.