Skocz do zawartości

Cichy kompresor modelarski poszukiwany


rzagorski

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu poszukuję cichego kompresora. Cichego czyli takiego który nie będzie zagłuszać muzyki w słuchawkach. Do tej pory używałem taniego z allegro bez zbiornika, który chodził cały czas i ciężko było z nim wytrzymać. Jakiś czas temu miałem okazję słuchać jak pracuje https://sklep.modelwork.pl/olejowy/4625-p4625-silentair-pompa-modelarska-72l.html ale niestety wtedy nie miałem budżetu a teraz sklep zamknięty i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiednika.

Szukałem po różnych forach i YT różnych modeli, ciężko mi się odnieść z głośnością bo ilość db niewiele mi praktycznie mówi. Widziałem modele Sparmax z głośnością ok 55db czy dosyć drogi Harder & Steenbeck który jest poniżej 50db.

Możecie polecić jakieś modele albo może ktoś wie gdzie znaleźć pompę SilentAir z linka? Budżet mam dosyć elastyczny ale 3k za IWATA to już za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 45dB to już dość cicho. Ale naprawdę ciche są małe olejowe sprężarki jak Sil Air lub pokrewne:

https://elementgames.co.uk/aero-pro-htc-20a-black-compressor?d=22

https://www.silair.it/sil-air-products/sil-air-15

 

Niedawno był taki używany do kupienia na OLX:

One mają głośność poniżej 40db. W zasadzie słychać jedynie brzęczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką pompę możesz sobie zrobić. Chyba najtrudniejszą rzeczą będzie pozyskanie fajnego stelażu, bo elementy z którego się składa sie cały kompresor są do kupienia lub pozyskania.

Sprężarki lodówkowej nie warto kupować nowej, lepiej kupić używaną lub pozyskać ze szrotu. Ja mam taki sprzęt od dwudziestu lat. W tym roku miałem pierwszą awarię. Zepsuł mi się zawór zwrotny. Wydaje się skomplikowane , ale to jest do zrobienia jeśli masz czas.

Kompresor stoi pod stołem i jest tak cichy, że głośniej syczy powietrze wylatujące z aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Napisz do Pana @Adamek1003

Wykonywał tu na forum kompresory lodówkowce. Sam kupiłem jeden i jestem bardzo zadowolony.

Jest tak cichy, że słychać jak mrówka idzie po dywanie, a jak będziesz miał słuchawki na uszach to go nie usłyszysz.

Może ma coś na sprzedaż.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • jawkers changed the title to Cichy kompresor modelarski poszukiwany
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.