Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Xmen napisał:

Krzysztof wątpię.Teraz w Polsce wszystko co pochodzi z Rosji/ZSRR jest be.

To chyba nie chodzi o to, że sowieckie jest be. Mają Jaka-1 i znają wyniki sprzedaży. Mogą porównać do swoich najmocniejszych "lokomotyw". Nie jest winą AH, że sowieckie nie są zbyt popularne. Po co robić Jaka-9, gdy taki Oscar pojedzie kontenerami do Japonii i pewnie zwróci się momentalnie? Pewnie Ki-44 będzie w ich planach szybciej, niż cokolwiek z czerwoną gwiazdą. Szczególnie gdy Oscar będzie sukcesem na japońskim rynku.  Racjonalne i uzasadnione troską o firmę.  Każdy z nas by tak robił, nie mając bogatego sponsora. Chociaż losy Wingnut Wings, gdzie był taki sponsor pokazują, że nawet to nie gwarantuje przetrwania. 

Poza tym Jak-9 to trudny temat. Są cały czas lepsze, z lepszą dokumentacją. Zresztą kto by nie wolał P-38, zamiast Jaka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mieszajcie wersji ,bo to dwa różne samoloty ,znacznie się różniące od siebie.

Fujimi  i nieuchwytny Fine Molds to wersja ,,Ki -43 I''

Hasegawa  ,SH i ,,straszny'' AML to ,,Ki-43II'' - i tu Arma nie będzie miała żadnej konkurencji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zatras napisał:

Panowie nie mieszajcie wersji ,bo to dwa różne samoloty ,znacznie się różniące od siebie.

Fujimi  i nieuchwytny Fine Molds to wersja ,,Ki -43 I''

Hasegawa  ,SH i ,,straszny'' AML to ,,Ki-43II'' - i tu Arma nie będzie miała żadnej konkurencji !

A jest gdzieś dostępny ten model FM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w działaniach Army podoba się jedna rzecz. Mianowicie to, że mając dokumentację korzystają z niej i po modelach w 72 przychodzi czas na 48! Tak było z P.11, Hurricane i P-39. Teraz czas na Jaka i Hurriego Mk.I! Konkurencja w Japończykach w 48 chyba jednak większa…

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Xmen napisał:

Ten Ki-43 Fine Molds był w ogóle dostępny u nas w sprzedaży?Bo chyba przegapiłem

Ja nie mam Oscara z FM. Nawet nie wiedziałem, że się 5 lat temu pojawił. Na japońskim rynku FM był pewnie łatwiej dostępny. Domyślam się, że decyzja o wyborze wersji przez AH mogła być motywowana bardziej tamtejszymi warunkami. Polski rynek waży za mało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie kolejny poligon doświadczalny, tym razem w 1/72, współpracy z nową narzędziownią, co z tego wyniknie to zobaczymy.

Oczywiście będzie to najlepszy model Ki-43II na rynku, ale na wodotryski raczej nie ma co liczyć jeszcze. Będą zapewne jakieś wpadki, a jeśli cena przy tak małym modeliku przekroczy 100 cebulionów to nadal AH będzie  przodownikiem w ustalaniu "przyjaznych" cen  😄

No i teraz proszę o hejcik, jaki to ze mnie taki a taki.. 😁 

 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, martinello napisał:

Hejt, nie.

Badanie rynku -tak.

Ceny z modelhobby.

Hasegawa ok. 60 pln,

AML i SH około 70 pln

FUJIMI OK. 100 pln

Jeśli Arma ma być lepsza ( oby ) od Fujimi tak jak Fujimi jest lepsze od Hasegawy to można sobie z proporcji policzyć cenę.

Ja sobie wyliczyłem ją na 166 pln.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przy tych dyskusjach i cenie być może zapominacie i jednym - że rynek zachodni lub, w tym przypadku japoński jest dużo bardziej perspektywiczny biznesowo niż polski. Więc cena dla rynku zagranicznego może być wciąż bardzo atrakcyjna, jednocześnie zbyt dużo większy niż w Polsce, a co za tym idzie zysk. Koncentrowanie się tylko na rynku polskim jest samobójstwem biznesowym i wiele firm - nie tylko modelarskich - tak właśnie rozumuje. Liczy się ekspansja na zachód, zdobywanie nowych, dużo bardziej chłonnych i zasobnych w kapitał rynków - i to decyduje o rozwoju firmy. A to że polski rynek będzie narzekał na te 100 zł i czy polscy nabywcy będą chcieli tą stówę po wielu narzekaniach wyskrobać - z czasem i w miarę z ekspansją firmy powoli będzie miało coraz mniejsze znaczenie 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, i po tych wszystkich utyskiwaniach kilku "nienormalnych" krzykaczy na forach, firma AH, która widzi piniądz na zachodzie szuka na gwałt pomysłu jakby tu obniżyć ceny 🙂

Raczej sami doszli do wniosku, że windowanie tak absurdalnych cen raczej im się nie opłaca...

Choć dziwne bo kiedyś jaczek 1 im się opłacał za nieco ponad 40zł, a teraz ten jaczek kosztuje prawie 90..  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, arhtus napisał:

Tak dokładnie, i po tych wszystkich utyskiwaniach kilku "nienormalnych" krzykaczy na forach, firma AH, która widzi piniądz na zachodzie szuka na gwałt pomysłu jakby tu obniżyć ceny 🙂

Raczej sami doszli do wniosku, że windowanie tak absurdalnych cen raczej im się nie opłaca...

Choć dziwne bo kiedyś jaczek 1 im się opłacał za nieco ponad 40zł, a teraz ten jaczek kosztuje prawie 90..  

To smutne co napisze ale to jest geopolityka.prosta, masz kasę wykupujesz po kolei dostawców i sklepy.

I zostajesz sam a wtedy ty dyktujesz zasady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ki-43 z Hasegawy na półce obok Zero i z zielonymi plamami fajnie się prezentuje. Także nowy model od AH jak najbardziej. Pewnie za 20 lat go skleje jak wygrzebie się z innych Ki i M i D :) Choć patrząc na wielkość modeli i ilośc detali widocznych z odległości 5 metrów to powoli zastanawiam się nad 48 :) . W każdym razie ruch z Ki -43 daje nadzieje na Ki -44.

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arhtus napisał:

Tak dokładnie, i po tych wszystkich utyskiwaniach kilku "nienormalnych" krzykaczy na forach, firma AH, która widzi piniądz na zachodzie szuka na gwałt pomysłu jakby tu obniżyć ceny 🙂

Raczej sami doszli do wniosku, że windowanie tak absurdalnych cen raczej im się nie opłaca...

Choć dziwne bo kiedyś jaczek 1 im się opłacał za nieco ponad 40zł, a teraz ten jaczek kosztuje prawie 90..  

Optymalizacja kosztów jest jednym z podstawowych działań i strategii każdej firmy i zawsze to będzie robione.  Więc raczej nie robią tego z powodu Twoich wiecznych narzekań 😉 kiedyś benzyna była po 4 zł za litr, teraz jest po 6, nie zauważyłeś jak zmieniają się ceny w tym kraju? To szczęśliwy człowiek jesteś 😄 ale w takim razie czemu tak narzekasz na ceny AH, skoro onych kosztów życia i prowadzenia działalności nie zauważasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czemu do diaska AH kombinuje jakby tu obniżyć znacząco ceny?

Przecież jakbyś miał rację w tych wywodach, to AH powinna wydać kolejny model na poziomie Hurka za 200 cebulionów i powinna być bajka 😄 więc czemu tego nie robi 🤔

Tak wiem, bo jestem taki i taki... spoko, ale to, jaką strategię przyjmuje teraz sama AH te wasze komentarze sprowadza do...

Tyle w temacie

pozdro 😁

Edytowane przez arhtus
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.