Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, BRAVO112 napisał:

Panowie, po co te klotnie tutaj?

Bo niektórzy piszą dla samego pisania, jeszcze inni bo ich racja musi być na pierwszym miejscu.

Zauważ że najwięcej do powiedzenia mają Ci co niewiele lub zupełnie nic nie pokazują na forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xmen napisał:

Ci co niewiele lub zupełnie nic nie pokazują na forum.

Bo forumowa hołota nie jest godna zerkać na ich modele, które są "best of galactica ever "  :haha:

A poza tym krawędź spływu musi być jak żyleta - w przeciwnym wypadku nie da się wystartować z dywanowego lotniska by następnie pomknąć lotem koszącym przez  kuchnię  i wylądować gładko na HMS "Balkon" :wink:

No ale kto w Arma Hobby jest wstanie zrozumieć takie potrzeby "dorosłych" modelarzy :hmmm:

P.s  Wczoraj nabyłem armowego Hurka  Mk I w Banzai - za całe 45 zeta. Na chwilę obecną jest jeszcze pięć sztuk do wyszarpania :wink:

 

https://www.banzaisf.ig.pl/promocje?func=productPage&wid=7438&pid=8102&cid=&prid=

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, abtb napisał:

P.s  Wczoraj nabyłem armowego Hurka  Mk I w Banzai - za całe 45 zeta. Na chwilę obecną jest jeszcze pięć sztuk do wyszarpania :wink:

 

https://www.banzaisf.ig.pl/promocje?func=productPage&wid=7438&pid=8102&cid=&prid=

 

 

 

Tak drogo? Skandal!

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, socjo1 napisał:

Tak drogo?

No ba - toż to nie byle firma :haha:

Jak bym miał "warszawskie" zarobki to bym "szarpnął" ze dwie sztuki. A tak to bieda :wink:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Luljan napisał:

Czyli nie, rozumiem, to mi wystarczy jako odpowiedź. Swoją drogą to ciekawe są te forumowe rozmowy. Pytasz o jedno dostajesz drugie.

A może umówmy się tak. Mam model lub chce go kupić, to pytam i dopytuje.

Jak nie mam modelu I nie chce go kupic, to nic nie pisze. Bo po co ? Ja nie widzę sensu pisania o czymś, co mnie nie interesuje. Nigdy naprzyklad nie narzekałem na to, że niemieckie samochody w skali 1;1 są złe lub dobre. Nie interesują mnie...

Ja mam tę przewagę, że z firmą Arma zawarłem umowę kupna sprzedaży i teraz prawo pozwala mi na wiele, np jeśli model nie będzie spełniał moich oczekiwań to go zwrócę, uprzednio oczerniwszy ich wszędzie. 

Na koniec. Podejmę próbę, wyjmę model z pawlacza, odetnę i obrobię płaty a potem to samo zrobię że spitem i wildcatem Eduarda oraz codronem z dory (czyli że wszystkimi modelami w 1:48 które egzystują na moim pawlaczu). Wyniki próby przedstawię tutaj. Postaram się być maksymalnie obiektywny, bo jak napisałem wcześniej stawka są MOJE pieniądze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramki z niewyciętymi elementami łatwiej będzie odsprzedać w przyszłości za większe piniądze, wiec przemyśl to jeszcze 😄

Zaraz pojawią się testy, recenzje i wszystko będzie jasne co to za gagatek 😁 a ja idę rozbebeszać paczkę 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, martinello napisał:

A może umówmy się tak. Mam model lub chce go kupić, to pytam i dopytuje.

Jak nie mam modelu I nie chce go kupic, to nic nie pisze. Bo po co ? Ja nie widzę sensu pisania o czymś, co mnie nie interesuje. Nigdy naprzyklad nie narzekałem na to, że niemieckie samochody w skali 1;1 są złe lub dobre. Nie interesują mnie...

Ja mam tę przewagę, że z firmą Arma zawarłem umowę kupna sprzedaży i teraz prawo pozwala mi na wiele, np jeśli model nie będzie spełniał moich oczekiwań to go zwrócę, uprzednio oczerniwszy ich wszędzie. 

Na koniec. Podejmę próbę, wyjmę model z pawlacza, odetnę i obrobię płaty a potem to samo zrobię że spitem i wildcatem Eduarda oraz codronem z dory (czyli że wszystkimi modelami w 1:48 które egzystują na moim pawlaczu). Wyniki próby przedstawię tutaj. Postaram się być maksymalnie obiektywny, bo jak napisałem wcześniej stawka są MOJE pieniądze.

Jeszcze potnij skrzydło  na plasterki 😉

Edytowane przez Qz9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, z wyraźnym wskazaniem na jednego z Was.

Właśnie dokonałem wieisekcji modelu Hurricane z army w 1/48 i porównałem go z modelem F4F-3 Eduarda w aspekcie grubaśnosci krawędzi spływu.

Wnioski organoleptyczne oraz pomiar suwmiarką wskazują na porównywalne jesli nie takie same wyniki.

Ograniczyłem się tylko do modelu Wildcata z uwagi na taki sam pod,ial technologiczny płata wzdłuż jego cięciwy.  Nota bene Eduard górą bo ma osobne lotki...

Arthus, spokojnie znakomita większość moich jeszcze nie sklejonych modeli jest powycinana z ramek, a nawet (o zgrozo) pogrupowana w zespoły funkcjonalne w woreczkach strunowych  😀

 

Czy możemy skończyć temat grubości płata i dla odmiany zająć się innymi wadami modelu, albo nawet o zgrozo jego zaletami ?

Edytowane przez martinello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wyjąłem mój z paczkomatu i otworzyłem pudełko.

Mogę tylko powtórzyć, że Marcin Ciepierski jest geniuszem i żaden z ponad 400 modeli w 48 jakie mam w składziku nawet nie zbliża się do Hurriego w kategorii „pierwsze wrażenie po tym jak wyjąłem skrzydlo z woreczka.” :D

Co do grubości krawędzi spływu i zmian geometrii to tak luljan ma rację, jest ogromny problem. Jak się ktoś uprze żeby odchudzić, to będą mu w tym przeszkadzać kołki stabilizujące ( właściwie to takie kropeczki stabilizujące), bo nie da się  tak zeszlifować, żeby ich nie usunąć. A jak wiadomo wszem i wobec, model bez kołków jest niemożliwy do zmontowania. 
w związku z tym, mamy jaskrawy przykład tego jak bardzo AH. oszukała wspołmodelarzy i musi pęknąć, żeby luljan mógł kupić 😉

a na poważnie to z dokładnością do 1/10 mm krawędź spływu wygląda jak na zdjęciu GrzeMa. Dodatkowo warto zauważyć, ze akurat na krawędzi jest skrzydło i klapa, wiec są dwie podwójne grubości za żeberkami, hurricane nie ma cienkich krawędzi spływu. 
ps: do pomiaru nie trzeba nic wycinać z ramki, skrzydła są ustawione spływami na zewnątrz :) 

Edytowane przez Qz9
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje, uspokoiliście mnie zatem, nabędę ów produkt zaraz po tym jak spadnie do rozsądnej ceny, albo nigdy. Taaaak wiem ani Army ani was to nie rusza. Spokojnie, doskonale to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Qz9 napisał:

Co do grubości krawędzi spływu i zmian geometrii to tak luljan ma rację, jest ogromny problem. Jak się ktoś uprze żeby odchudzić, to będą mu w tym przeszkadzać kołki stabilizujące ( właściwie to takie kropeczki stabilizujące), bo nie da się  tak zeszlifować, żeby ich nie usunąć. A jak wiadomo wszem i wobec, model bez kołków jest niemożliwy do zmontowania. 
w związku z tym, mamy jaskrawy przykład tego jak bardzo AH. oszukała wspołmodelarzy i musi pęknąć, żeby luljan mógł kupić 😉

:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka recenzja Hurricane'a od AH 😁

Powierzchnia skrzydeł i kadłuba wygląda naprawdę imponująco😱

Gorąca krawędź spływu skrzydeł ogólnie bardzo cienka i jakby składała się z jednego elementu to by było idealnie, no ale, że składa się z dwóch części no to wiadomo, żyletka + żyletka daje już dwie żyletki 😁  a to już grubo 😁 

Jak ktoś będzie chciał to sobie zeszlifuje trochę i będzie jedna żyletka, tylko nie wiem, czy taka kanapka nie pofaluje się/rozpuści od kleju..

Na minus wg mnie lotki, a właściwie imitacja ich oddzielenia od skrzydła na górnej powierzchni. Nie rozumiem czemu AH nie zdecydowała się na ich zaprojektowanie jako oddzielne.. 

Reszta drobnicy jak dla mnie to +/- obecny standard, efektu WOW na mnie nie zrobiło, taki Eduard miejscami lepszy, miejscami gorszy, choć super kółka 😀

Generalnie będzie co dokupić do pudła, np. lufy działek raczej nie przystają do skrzydeł 🤨 

Cóż, teraz będzie trochę awantur na forach, a potem każdy wrzuci swojego Hurasia do szafy i się rozejdziemy do domów, czekając na kolejną nowość AH i to zbliżające się uczucie nadchodzącej awantury 😁

PS

Taka refleksja jeszcze.

Z detali to chyba odstają właśnie działka, wydechy no i siłą rzeczy fotel (brak pasów)

Kto kupił w preorderze to wygrał. Szkoda że AH nie daje tych dodatków w tej cenie w standardzie, bo patrząc na wspomnianą fakturę powierzchni to, aż głupio nie podnieść jakości tych "odstających" detali.

No i konkluzja końcowa jest taka, że teraz w standardzie to drogi model jest 😁   

 

 

Edytowane przez arhtus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drobnicy się nie zgodzę do końca. Kratownica kadłuba i tablica przyrządów zdecydowanie na plus w stosunku do tego co zazwyczaj można znaleźć w pudełkach. Mam źywiczne wydruki w pudełku ale działka jednak z mastera wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Hurri Mk.IIc to przede wszystkim działka robią robotę 😀 i przykuwają uwagę. Jakoś sobie nie wyobrażam, że ktoś się połakomi na te super powierzenie na modelu i odpuści lufy. Te żywiczne nie są idealne, ale zdecydowanie lepsze niż te plastikowe i uważam, że powinny być w standardzie w tym pudełku przy tej cenie. W Mk.I już problemu nie będzie. 

Też mam Mastera i jest bezkonkurencyjny, ale to obecnie 40 zł, do tego jakieś pasy do szoferki i ten Hurri staje się naprawdę kosztownym projektem jak na tej wielkości model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, letalin said:

nikt tego jeszcze nie napisał, ale lufy Mastera pasują od strzału. 

No chwała Bogu, że pasują. Bo jakby nie to co wtedy? No ale pasują, od strzału. Chyba w portfel.

 

Dzięki Arhtus za opis i potwierdzenie tego co przewidywałem odnośnie spływów, niektórzy tutaj spece to poprawią……….od strzału. Ja tam mimo tych detali i jakże wspaniałej unikalnej oferty dodatków drukowanych nie kupiłem i nie specjalnie mam poczucie bycia przegranym. 45 jurków to jest absurd kompletny.  
 

@Soris, tak dobrze widzisz, będzie kolejny preorder z dodatkami taki wiesz, dla wygranych. 

Edytowane przez Luljan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, letalin napisał:

nikt tego jeszcze nie napisał, ale lufy Mastera pasują od strzału. 

Rozumiem, że są geometrycznie takie same - średnica, głębokość osadzenia etc ? Brawa dla Projektantów, że nie wyważali otwartych drzwi. Mam nadzieję, że fototrawione pasy innych producentów też pasują :)

 

A propos luf działek - u mnie przyszły z połamaną jedną lufą (siedem jest dobrych !!!). Dla siebie dokupię mastera, więc jak ktoś chce te moje lufy - odstąpię po kosztach przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, martinello napisał:

Rozumiem, że są geometrycznie takie same - średnica, głębokość osadzenia etc ? 

Tak właśnie. Jeśli ktoś próbował osadzić metalowe lufy w skrzydle 1/72, wywiercić otwór w odpowiednim miejscu i ustawić lufę z odpowiednimi kątami, ten doceni to rozwiązanie w 1/48. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, abtb napisał:

Na chwilę obecną jest jeszcze pięć sztuk do wyszarpania

No ładnie żeście zadziałali - ostatnia sztuka została (czyżby dla Luliana? :hmmm:)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.