Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jostein napisał:

A, to tym razem przestudiowali coś więcej niż tomik TBiU?

Na pewno u Revella nie przestudiowali, ale w temacie kółeczka jesteś dobry. Mógłbyś im podrzucić to zdjęcie i napisać, że byłoby fajnie, gdyby boxart zgadzał się z tym co na fotografii. 

kolo.jpg

boxart.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, letalin napisał:

Na pewno u Revella nie przestudiowali, ale w temacie kółeczka jesteś dobry. Mógłbyś im podrzucić to zdjęcie i napisać, że byłoby fajnie, gdyby boxart zgadzał się z tym co na fotografii. 

kolo.jpg

boxart.jpg

Dla modnej wśród fanboyów Army "proporcjonalności" powinieneś pokazać, jak "poprawnie" Hurricane'a IIC z 3 sqdn zrobiła Arma i na rysunku, i w plastyku. Na razie w meczu Arma vs. Revell jest jeden sambójczy gol po stronie Revella i dwa u Army.
A jak zrobi Revell w wypraskach, czas pokaże. Wolałbym mieć zresztą pudełko z błędem na rysunku a poprawnie w plastyku, niż na odwrót.

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jostein napisał:

 powinieneś pokazać, jak "poprawnie" Hurricane'a IIC z 3 sqdn zrobiła Arma i na rysunku, i w plastyku.

A co jest nie tak z tym z 3 Sqn? Tam kółeczko jest jak trzeba. 

kolo.jpg

big_70036-profile-2-ok.jpg

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, problem z kółeczkiem jest w pierwszym zestawie Mk.IIc, gdzie jedno z czterech malowań, maszyny z 1 Sqn,  powinno mieć inne kółko ogonowe. Nie miałem wtedy nic wspólnego z AH. W zasadzie od tego kółeczka zaczęła się moja współpraca z ludźmi z tej firmy.  Nie zrobiłem im awantury, a zaproponowałem, że przypilnuję, żeby nie robili takich pomyłek i od 3 lat udaje mi się mieć  wpływ na to jak wyglądają opracowania sporej części wydanych od tej pory Hurricane i czasem innych. Właśnie od zestawu z maszyną BD868 z 3 Sqn. Cóż, mogłem robić jak Ty. Szukać i piętnować błędy w dość niewybredny sposób. Mogłem zrobić coś innego i wiesz, sądzę, że dobrze zrobiłem. W sumie jesteśmy podobni. Wredni i upierdliwi ( wiesz, że broniłem Ciebie przed banem na blogu AH, bo dobrze Cię rozumiem i masz rację, że błąd jest zawsze błędem) , ale z mojego nerwa jest jakiś pożytek, a Ty się spalasz zostawiając tylko dym i swąd. Mam nadzieję, że Hurri w 1/48 zmieni Twoje podejście do wysiłku ludzi z AH. Nie będzie doskonały,  ale naprawdę świetny.  

Edytowane przez letalin
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Airacobra miała być świetna, a jest wręcz najeżona błędami i brakami detali, które być w zestawie powinny. Po prostu projektanci nie wiedzieli zbyt wiele o samolocie. To samo było przy FM-2. I przy Hurricane, bo to, że na Mk.IIC stosowano dwa typy kółka ogonowego nie było wiedzą tajemną. Szanse na choćby poprawny model są więc i tym razem bardzo nikłe.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii ceny i tego jak to modele AH się nie sprzedają zostawię tutaj coś takiego:
image.thumb.png.b67d47815fef191c25afa518210732b7.png

 

Wiem, że może to być losowo generowana liczba, ale w sumie odpowiada to moim przypuszczeniom, na temat tego, że zestaw mimo wszystko się sprzeda.

Po drugie, zauważyliście, że Hayate Expert Set się wyprzedało?

Po trzecie, w sklepie osiedlowym też narzekacie, że za drogo? Z kasjerką w Biedronce targujecie się o cenę masła czy mleka?
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

w sklepie osiedlowym też narzekacie, że za drogo? Z kasjerką w Biedronce targujecie się o cenę masła czy mleka?

Ja nie.:mrgreen:

Normalna krucjata frustrata.

Napisano już wiele razy że nasze kochane hobby nie jest tanie i nie będzie niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak szybko sprzedał się zestaw Hurricane de Lux z malowaniami z Dieppe. Ledwo sam się załapałem:) 

 

 

30 minut temu, Jostein napisał:

 Airacobra miała być świetna, a jest wręcz najeżona błędami i brakami detali, które być w zestawie powinny.

 Błędy są. Największy to ten symetryczny trymer, żebra na sterach i jedna linia w okolicach kabiny. Nie czynią te błędy zestawu lepszym, ale nie są to na szczęście problemy nie do ogarnięcia. To jest cały czas najlepsza Kobra w 1/72.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Roland_Sebastian napisał:

Tak w kwestii ceny i tego jak to modele AH się nie sprzedają zostawię tutaj coś takiego:
image.thumb.png.b67d47815fef191c25afa518210732b7.png

 

Wiem, że może to być losowo generowana liczba, ale w sumie odpowiada to moim przypuszczeniom, na temat tego, że zestaw mimo wszystko się sprzeda.

Po drugie, zauważyliście, że Hayate Expert Set się wyprzedało?

Po trzecie, w sklepie osiedlowym też narzekacie, że za drogo? Z kasjerką w Biedronce targujecie się o cenę masła czy mleka?
 

Ja troszkę zacząłem ten temat - dlatego teraz się potłumaczę :)

Przypominam, że tak naprawdę nie odnosiłem się do wysokich (niestety) cen jako takich - a raczej do porównania dwóch podobnie wyposażonych zestawów - "starego" dwupaka hurricane za poniżej 200 pln i "nowego" dwupaka airacobra / wildcat za ok. 250 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, letalin napisał:

A jak szybko sprzedał się zestaw Hurricane de Lux z malowaniami z Dieppe. Ledwo sam się załapałem:) 

 

 

 Błędy są. Największy to ten symetryczny trymer, żebra na sterach i jedna linia w okolicach kabiny. Nie czynią te błędy zestawu lepszym, ale nie są to na szczęście problemy nie do ogarnięcia. To jest cały czas najlepsza Kobra w 1/72.   

Ten symetryczy trymer,  żebra i linia,  o których  pan napisał to mięta z bubrem. Dodać naeży brak szyby pancernej, brak płyty pancernej, zły kształt wylotów luf kadłubowych wukaemów, braki wzierników na kadłubie, zły kształt innych wzierników, istnienie wzierników, których nie było na żadnej wersji Airacobry... a to i tak tylko wierzchołek góry lodowej.

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też śledzę ten wątek https://www.tapatalk.com/groups/72nd_aircraft/p-39-late-versions-n-q-from-ah-if-you-are-not-goin-t12710.html

Bardzo dobry.

Nadal nie jest to jakaś przerażająca liczba błędów. Hurricane ma więcej:)  Kwestia jak głęboko chcesz się zanurzyć w detale i co jest dla Ciebie ważne.  Dla jednych ważniejsza jest prostota montażu, dla drugich niewidoczne dla 97% detale. 

Dobrze, że MarCo robi swoją kobrę na tamtym forum, będzie pomocne dla zainteresowanych poprawianiem. Chociaż jak pewnie się zgodzisz: Większość po prostu sklei sobie ładny samolocik i pokoloruje farbkami, mając przy tym dużo zabawy i przyjemności. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, martinello napisał:

Ja troszkę zacząłem ten temat - dlatego teraz się potłumaczę :)

Przypominam, że tak naprawdę nie odnosiłem się do wysokich (niestety) cen jako takich - a raczej do porównania dwóch podobnie wyposażonych zestawów - "starego" dwupaka hurricane za poniżej 200 pln i "nowego" dwupaka airacobra / wildcat za ok. 250 pln

A ja nie przeczę, cena jest zaskakująca i wywołuje pewien opór. Jednocześnie od jakiegoś czasu jestem tak niemile zaskakiwany na każdym kroku. Gdy idę do sklepu, kina czy restauracji. Niestety w takich czasach żyjemy, ale mam wrażenie, że nie wszyscy to dostrzegają.

 

Ciekaw jestem ile będą kosztować nowe Eduardy, zwłaszcza, że inflacja w Czechach osiągnęła prawie 20%. Stare zestawy można sprzedawać taniej, one już pewnie zarobiły na formy, nowe pudełka muszą  za to zwrócić większe koszty...

Edytowane przez Roland_Sebastian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roland_Sebastian napisał:

Niestety w takich czasach żyjemy, ale mam wrażenie, że nie wszyscy to dostrzegają.

O to to...i należy mieć nadzieję że przetrwamy te perturbacje - my klienci  i firmy producenci.

A na razie cieszmy się że nowe zestawy się tworzy i byśmy nie wpadli w zaklęty krąg 40 letnich przepaków.

A dla super szczególarzy już jest wyjście: cena +/- 10 zestawów army...drukarka 3D 😀.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jostein Muszę jednak przyznać, że masz dużo racji. Oczywiście uważam, że sposób w jaki jedziesz po Armie jest  poniżej pasa, ale jak się popatrzy na zdjęcia z błędem  kształtu przy kabinie to fiu fiu. Jeżeli to nie jest poważny błąd to co nim jest? Rozumiem brak linii, jakieś złe klapki pierdoły, można to wytłumaczyć błędami w planach na podstawie których model  robiony. Ale to? Całe szczęście, że 72 , ale na Hurka, który mnie interesuje popatrzę wnikliwiej i raczej poczekam na oceny. Ładne linie i spasowanie to niestety nie wszystko jak bryła ma takie byki.  Dziwne bo to się powtarza w każdym niemal modelu. I w sumie to żaden hejt tylko bardzo ostro formułowana krytyka. Problem największy w tym, że chyba nie działa, to dziwne,  bo jednak jest zasadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, letalin napisał:

Jostein, obawiam się, że problem z kółkiem ogonowym jest czymś, czego Revell nie załata niczym. Model złożony do fotografii na boki pudełka jest wyposażony w złe kółko. https://hyperscale.com/2022/galleries/hurricaneiib32dw_1.htm 

 

Dla wersji Mk.IIB?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, martinello said:

A można prosić o więcej informacji ?

Wejdź w link pare postów wyżej i tam jest to opisane w herbacianym, ale są ryciny wiec jasno i wyraźnie widać w czym problem. Żeby było jasne, nie będę darł szat. Ale błąd jest. Dla jednych duży dla innych nieistotny. Można poprawiać. Mnie zastanawia jaka filozofia przyświeca projektantowi? Są dostępne fotki, żadna tajemna wiedza, a mimo to cyfrowy model jest błędny? Dzisiaj?  Klapki, różne venty, dziurki ok,  ale bryła? Why Arma why 😃?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Luljan napisał:

Wejdź w link pare postów wyżej i tam jest to opisane w herbacianym, ale są ryciny wiec jasno i wyraźnie widać w czym problem. Żeby było jasne, nie będę darł szat. Ale błąd jest. Dla jednych duży dla innych nieistotny. Można poprawiać. Mnie zastanawia jaka filozofia przyświeca projektantowi? Są dostępne fotki, żadna tajemna wiedza, a mimo to cyfrowy model jest błędny? Dzisiaj?  Klapki, różne venty, dziurki ok,  ale bryła? Why Arma why 😃?

Poprawienie tego wymaga pewnej zręczności. Ciekawe, czy starsze modele Kobry miały ten fragment prawidłowo? 

P-39Q-15-BE_72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BRAVO112 napisał:

a robiles juz kiedykolwiek jakis projekt w 3D? Catia, Creo, Solidworks i inne....

Nie będę miał dzisiaj czasu, Meksyk i te rzeczy, ale przyglądnę się temu detalowi dokładnie, zrobię fotki wyprasek i porównam ze zdjęciami.  Na pierwszy rzut oka nie wygląda to tak, żeby projektant pominął ten detal.  Kto ma wypraski pod ręką niech sam popatrzy. Dyskusja i sąd nad tym detalem otwarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.