Skocz do zawartości

P-39Q Airacobra Arma Hobby 1/72 Połynin


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, myszaty napisał:

To są jakieś klapki - prawdopodobnie  otwierane/ uchylane.

Niekoniecznie tam musi być idealnie. Pamiętaj że te samoloty miały ciężką służbę i wojenne materiały 😀. To nie Embraer dla vipów. 😉

Dwa trzy milimetry ok ale kilka centymetrów to już przesada:benc:1mm x 72:piwo:

Edytowane przez Adamo722
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jakbysmy chcieli tak liczyc, to linie podzialu blach mialyby po 3 centymetry

To tak nie działa,  W modelarstwie nie ma stałych wartości minimalnych odstępstw od wzorca. Linie przyjmujemy jako element podnoszący realizm prezentacji, ale w ogólnym planie. To, że godzimy się na te 3 cm nie oznacza, że godzimy się na nie zawsze. Te same linie, gdyby rozjechały się na łączeniach o pół grubości, albo nie były proste, tylko pofalowane z amplitudą też nieprzekraczającą pół ich grubości,  stanowiłyby powód ciężkiej krytyki wobec producenta. I słusznie, bo byłoby to zakłócenie akceptowalnej harmonii. Nie wielkość fizyczna błędu ma znaczenie, tylko czy ten błąd stanowi zgrzyt w zbożnym celu przekonania patrzącego, że ma do czynienia z pomniejszonym samolotem, a nie plastikowym modelem. Bywa, że celowo robi się większe fizycznie błędy, aby podkreślić wrażenie szczegółowości i precyzji. I odwrotnie, mniejsze mogą nadmiernie rzucać się w oczy.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greatgonzo napisał:

Nie wielkość fizyczna błędu ma znaczenie, tylko czy ten błąd stanowi zgrzyt w zbożnym celu przekonania patrzącego, że ma do czynienia z pomniejszonym samolotem, a nie plastikowym modelem.

Znaczy się tak...nikt już oprócz Was ( szanownego grona forumowiczów) oraz mnie, gospodyni domowej mówiącej oj tam, oj tam -  tego modelu tak dokładnie oglądać nie będzie. 😀

Co więcej gdyby nie tak powiększone zdjęcie i zwrócenie uwagi   - sam tego nie zauważyłem z lupą na czaszce i też bez niej kompletnie nic nie widać.

Sama grubość  tego detalu musiałaby mieć w realu ze 60mm

Kto w samolotach używa takiej blachy?!? 

Ale dzięki za zainteresowanie i zwrócenie uwagi - ostatnio mam problem wytrzymać w lupie ze szkłem x 6 dłużej niż kilkanaście minut i to czasem generuje pośpiech = babolki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

Znaczy się tak...nikt już oprócz Was ( szanownego grona forumowiczów) oraz mnie, gospodyni domowej mówiącej oj tam, oj tam -  tego modelu tak dokładnie oglądać nie będzie. 😀

Z takimi deklaracjami to mógłbyś się wstrzymać  do czasu zakończenia prac.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xmen napisał:

Z takimi deklaracjami to mógłbyś się wstrzymać  do czasu zakończenia prac.

Dlaczego @Xmenie?

Model powędruję na półeczkę i będzie cieszył oko  przez szybkę 😉 😀 z dala od niecierpliwych rączek.

Zanim jakiś model zdecyduje się poddać ocenie konkursowej to jeszcze sporo farby narozlewam na biurku 😀.

O ile wogóle to się stanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, myszaty napisał:

Dlaczego @Xmenie?

Dlatego drogi panie że jeszcze nie wiesz jaki będzie efekt końcowy.

 

1 minutę temu, myszaty napisał:

Zanim jakiś model zdecyduje się poddać ocenie konkursowej to jeszcze sporo farby narozlewam na biurku 😀.

O ile wogóle to się stanie...

 

Do odważnych świat należy.:lajkonik:

Ja też jakoś specjalnie dobrze nie robię modeli ale od czasu do czasu na jakiś konkurs jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xmen napisał:

Do odważnych świat należy.:lajkonik:

Ja też jakoś specjalnie dobrze nie robię modeli ale od czasu do czasu na jakiś konkurs jadę.

To jeszcze nie jest ,,ten" model 🙂

jeżeli kiedyś uczynię ten krok to będzie to coś co oprócz warsztatu  będzię musiało mieć dla mnie jakąś wartość dodaną...no tak mam.

Przy takich historiach muszę czuć że to jest to.

i  na pewno będzie to szmatopłat 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pora wrzucić kilka fotek bo ajrakorba już tuż, tuż....

W sumie teraz gloss i kalki.

Trochę ciężko go tak prysnąć by był połysk - ten mat zabija wszystko, jakaś satyna wychodzi ale do gładkiego to daleko.

Może proconem - on równo psika na niskim ciśnieniu, może uda się położyć warstwę na ,, mokro" , adler potrzebuje ,, ognia" to i gloss szybko schnie.

20221116_191837.thumb.jpg.bb5e6336a3c319df9920107fdbf9a399.jpg

 

20221116_191823.thumb.jpg.d42c4d092e019831a2e93cb025145302.jpg

 

20221116_191852.thumb.jpg.a33de89eab7731c1cd1dd0afe963f82c.jpg

 

20221116_191921.thumb.jpg.eaaf6f0f27a1bae3c5bc519696e37572.jpg

 

@abtb - miał Wuj recht... trzeba dociążać - :szczerbol: niby stoi na przednim ale wystarczy go lekko tyrpnąć i siada na zad. 😀

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

miał Wuj recht... trzeba dociążać

Miałem nosa, od samego początku trąciło mi to jakąś słabizną "wagową". W łykend omacam gotowy model to się zorientuję jak jest z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.