Skocz do zawartości

Jakowlew Jak 11 WAKU 1/72


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, kopernik napisał:

Podpowiedz, jakiego sposobu ( przyrządziku ) użyłeś do ustawienia geometrii skrzydeł względem kadłuba .

Bez przyrządu - praktycznie tylko ręcyma i palcyma :szczerbol: - siadło nawet  równo tylko trzeba było trochę podpiłować kadłub by zagłębić ciut płat.

Oczywiście szpachla i wypełnienie na łączenie bo szpary były.

Jak na pierwszy raz z wacusiem to już wiem jak ważne jest zdarcie na grubościby otrzymać jako taki przekrój skrzydła.

Ja zdarłem za mało i ma grubość betonowej płyty...ale po sklejeniu już nie do poprawki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, myszaty napisał:

Praktycznie zbliżamsię do końca zabawy w detale: została antena ,,ramowa"  na grzbiecie, dwie anteny pod spodem, łata przy maszcie, linki, znaczniki na lotkach...i kalki.

 

image.png.8f14bc9a14895c0540a1917e49c6c198.png

 

Wiele z tego już nie ukręcisz...

 

Zestaw ma prawie czterdzieści lat i to widać. Miałem kiedyś w rękach P-39 vacu, chyba tego samego producenta - kiepska technologia, sam model od niej nie odstaje.


Już wolałbym chyba Mikromira rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

Też doceniam wysiłek włożony w ten kiepski zestaw.

Niestety, nowa osłona vacu jest tutaj za wąska i widać wyraźny schodek między burtami kadłuba a ramą osłony. To nie jest wina modelarza, bo nie da się nic z tym zrobić na aktualnym etapie. Zapewne wygląda to lepiej niż użycie zestawowej osłony, ale dla mnie, jest jednak dużym kompromisem. Ale tak to już jest ze słabymi zestawami. Albo daleko idące ingerencję w zestaw, albo równie daleko idące kompromisy.

Edytowane przez HKK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, myszaty napisał:

16701963384755538007877269144688.jpg

 

 

Kto kiedykolwiek próbował chleba z tego pieca, wie jak dobrze Ci ten wypiek  wyszedł :super:

 

 

Edytowane przez Grzes
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HKK napisał:

To nie jest wina modelarza, bo nie da się nic z tym zrobić na aktualnym etapie.

Dokładnie, ten schodek to wynik tego że owiewkę taurusa montowałem dopiero gdy  zestawowa nie dała  rady.

Ale jest nauka na przyszłość.

Sporo się nauczyłem - do Jaka17 podejdziemy bardziej poważnie 😀.

Dzięki za dobre słowo.

2 godziny temu, HK1885 napisał:

Wiele z tego już nie ukręcisz...

Czułem to już od początku, ale bagaż doświadczeń nieoceniony - największą przyjemność mam z samego  faktu dłubania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, myszaty napisał:

bagaż doświadczeń nieoceniony

Skoro tak, to proponuję połączyć ostatnio nabyte doświadczenia modelarskie i zrobić 2 w 1, czyli Kobrę vacu :szczerbol:

Arma_Airacobra_inbox_064.jpg.29432f0aa7932609a59da3ec6024e812.jpg 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

Ajrakorbe już mam z AH...

Jaka 17 będę  jeszcze robił - może z nitowaniem jak znajdę schemat.

Sprawdź skrzynkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

Jaka 17 będę  jeszcze robił

Jeśli z A-modelu to proszszszę

 

a jeżeli z vacu to nie zazdroszczę. Sam zrobiłem wieki temu i jakoś nie żałuję że wywaliłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, myszaty napisał:

.w sumie wydałem całe 12zł,

Cytując Dyrektora "Polpimu"

"To była błędna decyzja gospodarcza"

ale ja tam nie będę marudził na co kto wydaje ciężko zarobione pieniądze :haha:

Swego czasu miałem zrobić polskiego "29" więc może mnie zdopingujesz tym warsztatem. Ale ja to będę robił z mydła a nie z g...a, przepraszam vacu :wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jakiem 17 od Amodelu to się sam zastanawiam czy nie zrobić warsztatu, ale założenie miałem, żeby tym razem bez stresu sam dla siebie zrobić. Tym bardziej, że składanie go samo w sobie to już niezłe wyzwanie i nie wiem czy podołałbym presji wymagającej widowni. Chociaż jak widać vacu też można ładnie złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vieh_san napisał:

nie wiem czy podołałbym presji wymagającej widowni

Chcemy Igrzysk!!! 

:wpier::wpier::wpier:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak-17 z vaku robiłem bardzo dawno temu. To było pierwsze i jak na razie ostatnie podejście do waku. Z dużej odległości nawet przypominało to samolot, gorzej z bliska.

Bardzo dobrze wyszedł ten Jak-11. Szacunek, że Ci się chce dłubać takie badziewie jak jest dostępny model wtryskowy, który też wymaga nakładu pracy. Ale zdecydowanie mniejszego. 

1 minutę temu, Grzes napisał:

Chcemy Igrzysk!!! 

:wpier::wpier::wpier:

Widzę, że już zaczęło się przekonywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.