Skocz do zawartości

Halberstadt C.V, Ardpol, 1/72


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

W Nowym Roku modelarskim, postanowiłem zaprezentować model Halberstadta C.V w polskich barwach z 2 Esk. Wlkp.

Co do budowy nie będę się rozpisywał, gdyż z żywicą zawsze  wychodzą mi jakieś problemy, więc nie będę przynudzał. Do malowania użyłem farbek Valleyo/ AK a lozenga, to produkt HGW.

Miłego oglądania🙂

HallberstadtCV_01.jpg

HallberstadtCV_02.jpg

HallberstadtCV_03.jpg

HallberstadtCV_04.jpg

HallberstadtCV_05.jpg

HallberstadtCV_06.jpg

HallberstadtCV_07.jpg

HallberstadtCV_08.jpg

  • Like 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny szmatopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sianko napisał:

Co do budowy (...) nie będę przynudzał. 

Ja chętnie wysłucham przynudzania o robieniu odciągów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model. Podoba się. Czy ten kamuflaż w ciapki to jest malowany czy to może taka duża kalkomania? 

Pytam bo nigdy nie interesowałem się tym okresem lotnictwa pod kątem wykonania modelu i nie mam pojęcia jak się takie cuda robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny "szmciak z lineczkami" :super:

Jednego lajka dostałeś pod postem, drugiego tutaj, od rodowitego wielkopolanina z barwy 2 Esk. Wielkopolskiej :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Endrju napisał:

Czy ten kamuflaż w ciapki to jest malowany czy to może taka duża kalkomania?

 

Kalkomania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota! Przyznam, że przy odciągach opadła mi szczęka - nie daj się prosić i napisz o nich coś więcej (materiał, technika,...).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo, a i z krytyką też się zapoznam🧐

W dniu 6.01.2023 o 17:12, myszaty napisał:

On jest PIĘKNY! CUDOWNY i WSPANIAŁY.

( jak każdy szmaciak 😀 )

Stripsy na lozendze robiłeś sam czy były w zestawie HGW?

Stripsy w zasadzie same wyszły, bo kalkomania jest transparentna, czyli jak coś pod spodem "wyrzeźbię", to coś tam na wierzchu będzie widać.

 

W dniu 6.01.2023 o 21:05, Kon_Bar napisał:

Piękna robota! Przyznam, że przy odciągach opadła mi szczęka - nie daj się prosić i napisz o nich coś więcej (materiał, technika,...).

 

Naciągi od lat robię z żyłki, którą przez jeden płat przeciągam( trzeba sobie ponawiercać otworków) i zaklejam klejem CA. Na końcu te miejsca szlifuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sianko napisał:

 Naciągi od lat robię z żyłki, którą przez jeden płat przeciągam( trzeba sobie ponawiercać otworków) i zaklejam klejem CA. Na końcu te miejsca szlifuję.

 

Czy dobrze rozumiem, że zakładasz naciągi przed malowaniem? Czy dopiero po nim, a miejsca po szlifowaniu malujesz raz jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zaruk napisał:

 

Czy dobrze rozumiem, że zakładasz naciągi przed malowaniem? Czy dopiero po nim, a miejsca po szlifowaniu malujesz raz jeszcze?

Naciągi zaczynam od dolnego płata, którego górna powierzchnia jest zazwyczaj pomalowana. Po przyklejeniu górnego płata, przeciągam przez niego naciągi przy okazji korygując geometrię płatów ( jeśli jest taka potrzeba) , zaklejam, szlifuję, poleruję, maskuję obrzeże płatów, kładę podkład i na końcu malowanko. Mam nadzieję, że trochę rozjaśnipem moje kombinacje😉. Ale żeby iść z duchem czasu próbowałem z linką termokurczliwą- w cholerę z tym, zostaję przy żyłce, albo cienkim splocie wędkarskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kon_Bar napisał:

No i co z zakończeniami imitującymi śruby - tylko nie mów, że to jakieś rurki :)

 

Chciałbym, ale takich maleństw nie umiem robić, dlatego korzystam z blaszki Parta - controls coś tam💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sianko napisał:

próbowałem z linką termokurczliwą- w cholerę z tym, zostaję przy żyłce, albo cienkim splocie wędkarskim

 

Ciekawe. Ja nigdy nie używałem niczego innego niż linki Uschi. Ale jak widać można (i można było przed erą gumowych linek). W Camelu będę próbował wykorzystać nitkę od pończochy. Jest grubsza,bo gumki wydają mi się za cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.