Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po paru testach zauważyłem pewną niedogodność. Maluję model powiedzmy od przodu, tyłu i boki. Ale są elementy do których farba nie dotrze. Chyba wiecie co mam na myśli. Więc trzeba z dodatkowej strony psiknąć na ten element. Ale wtedy w okolicach tej części może pojawić się nadmiar farby. Jak sobie z tym radzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie. a jeszcze jedno pytanie niech ktoś mi powie jak mamy rozmiar dyszy 0,3mm czyli taka kreskę możemy narysować najcieńsza czy o co chodzi?

Dokładnie o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru testach zauważyłem pewną niedogodność. Maluję model powiedzmy od przodu, tyłu i boki. Ale są elementy do których farba nie dotrze. Chyba wiecie co mam na myśli. Więc trzeba z dodatkowej strony psiknąć na ten element. Ale wtedy w okolicach tej części może pojawić się nadmiar farby. Jak sobie z tym radzić?

Jeżeli malujesz aero to jest na to prosty sposób. Najpierw pokrycie modelu podkładem z farby czarnej, która zakryje wszystko, następnie bazowa. Poprawki nanoś po wyschnięciu pierwszej warstwy to unikniesz zalania farbą no i natryskuj ją poruszając aerograf, a nie trzymając go w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj TG-180 sie skonczyl i wyladowal w koszu na smieci , bez zbednego gadania , chcialbym zakupic juz cos lepszego , markowego zebym nie mial problemow przy robieniu cienkich linki albo cos - po prostu w pelnie plynie ma to wszystko pracowac i w ogole ma byc fajnie i cumshot na biurko jak zaczne tym tryskac. Podoba mi sie produkt Gunze , ale ten za 450zl nie jest nigdzie opisany , jak juz to platynowy za 599,99....

Tak do 450 chcialbym sie zmiescic. Widzialem na stronie evolution za 370 , ale dobrze jakby ktos doradzil , kto mial i wie na czym rzecz polega. I zebym sie nie meczyl przy czyszczeniu tego ,szybkie przeplukanie i jade inny kolor , rozkrecam raz w roku ;) Takie super latywy opisal kolo po uzywaniu procona gunze tego platynium za 599,99.

sory za metlik w poscie , ale mam nadzieje ze ogarniecie i rzeczowo napiszecie co zamowic ;) Pozdro szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

co sądzicie o tym aerografie, jestem aktualnie na kupnie, rozważam ten:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=420244&kateg=306076

lub ew 770, który polecacie? koledzy doradźcie coś, skłaniam się na tego pashe, może ktoś go miał? pilne bo modele mam rozgrzebane:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Zdecydowanie odradzam! Ktoś kto się już zna na rzeczy potrzebuje czegoś konkretnego - tym zestawem się z pewnością rozczaruje. Poza tym każdy aerograf ce:bip:e się kilkoma rzeczami, więc warto znać wcześniej oczekiwania przyszłego użytkownika niż kupować coś, co mu się później nie przyda.... Skarpetki lub krawat można tak kupować ale nie buty, aerograf etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi nie chce sikac aero , stwierdzam na pewno ,ze wina lezy po ostatnim szybki "czyszczeniu" Pewnie farba zachnieta zalega w srodku i w ogole sie dusi , wlalem cleanuxa do pojemnika i wrzucilem aero rozkreconego z tymi uszczelkami orignami itp - rozumiem , ze szlak ich nie trafi , bo zmywacz sido nie jest jakis mega mocnym specyfikiem. Pod wieczor bede juz mogl normalnie uzywac czy poczekac ? I jakis patent na czyszczenie tych cienkich kanalikow gdzie leci farba ? Aero Mar model 550......

Dzieki za szybko odp

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy taki kompresor

 

250 PSI 12V 18 BAR

dddddddj.jpg w400.png

 

gggggggr.jpg w400.png

 

bedzie dobry do tego aerografu??

 

https://ssl.allegro.pl/item799535143_profesjonalny_aerograf_tg_130_0_3mm_sklep_lodz.html

 

wiem, bede musial przerobic wejscie, zeby mozna bylo podlaczyc do gniazdka, ale nie o to mi sie rozchodzi;) czy cisnienie bedzie dobre i te sprawy, czekam na szybko odpowiedz;)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, bede musial przerobic wejscie, zeby mozna bylo podlaczyc do gniazdka,

Mam nadzieję, że wiesz że samo przerobienie wtyczki nie wystarczy i potrzebujesz zasilacza który da 12 V i 10 A.

Kompresory te są głośne, grzeją się i szybko psują. Ale da się.

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=15662&highlight=kompresor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to raczej dobry temat na to:

 

Mam pytanie do raczej starszych modelarzy:

Kto i kiedy produkował takie aerografy? :

 

aero003.jpg

aero004.jpg

aero002.jpg

 

Znalazłem to u znajomego w piwnicy, po gruntownym czyszczeniu i polerowaniu udało mi się przywrócić go do działania, to jakiś wczesny model dwufunkcyjnego...

I tak ciekaw jestem ile lat temu mogło to powstać... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

siczus ja kiedyś nimi malowałem ale długo nie wytrzymywały jakoś. Przerzuciłem się na aerograf Tamiyi i nie żałuję pieniędzy na niego wydanych.

 

Stroju, jaką to ma dyszę??? :P Na pierwszym zdjęciu wygląda jak z klocków Lego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.