Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Ja chciałem wam polecić taki o to sprzęt:) niedawno go nabyłem i jestem bardzo zadowolony. Śmiga super i jest naaaprawde cichutki

http://cgi.ebay.de/AIRBRUSH-KOMPRESSOR-m-3L-TANK-DRUCKLUFTREGLER-MANOMETER-/300461131391?pt=Modellbauwerkzeuge

75cc514cb811bcb7.jpg

 

Można wylicytować za całkiem przyzwoita cenę:)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie. Czy ten areograf jest godny uwagi? Jeśli nie to co polecicie do kwoty powiedzmy 150zl ?

Powiem tak - w tej cenie niczego lepszego nie kupisz.

Kompresor to tak jak kolega napisał a ja dodam jeszcze Marowskiego MA3000 lub też MA2000 ale te to już raczej kupisz używane. Ten wskazany przez kolegę różni się od Mara tym, że posiada dodatkowy zbiornik retencyjny i z tego co widzę jest przez to droższy.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w tej cenie niczego lepszego nie kupisz.

To już lepiej kupuj tu. Prawie to samo i taniej, bo kosztł całkowity to ok. 60PLN:

http://cgi.ebay.pl/DUAL-ACTION-AIRBRUSH-KIT-Air-Brush-Model-Craft-Nail-A83-/300437507142?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item45f3788c46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj cena fajna. Pozostaje czekać do końca miesiąca, żeby zobaczyć jak finanse będą się miały i prawdopodobnie dokonać zakupu.

 

Teraz trochę z innej beczki. Do czego możecie porównać dźwięk kompresora. Ja głownie kleje po nocach i boje się, że będzie to przeszkadzało żonie i dziecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz zamknięte pomieszczenie, to Żona i Dziecko nie powinny wiele usłyszeć

Gorzej, że mogą poczuć, jak tylko otworzysz drzwi, chyba, że masz dobry wyciąg oparów, albo robisz przy otwartym oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to takie tanie?

Bo nie obciążone marżą polskiego sprzedawcy? Tanie w sumie nie jest bo gośc ewidentnie naciąga na wysyłce, ale łącznie daje to 60PLN a i trafiają się tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) planuję zakup aerografu, tak na dobry początek. Moje pytanie brzmi który aerograf jest lepszy

http://allegro.pl/bd-203-aerograf-0-2-0-3-waz-szy-nastepca-tg-180-i1215481908.html

czy

http://allegro.pl/item1196351430_aerograf_tg_180_0_2mm_0_3mm.html

cena jast ta sama, czy może sądzicie że lepiej kupić coś tańszego o podobnych parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził TG-180, to jest to samo (ohh zbiorniczek tyć inny) a jeżeli nie zależy ci na wężyku z bajerancką niewątpliwie niezbędną do jakichkolwiek prac szybkozłączką to masz 6 dych taniej (akurat na wężyk self-made + dobry płyn do mycia Tamyi czy Gunze + coś jeszcze powinno zostać...)

 

kurcze... ile jeszcze będzie tych mutacji EW770 ? one już się różnią takimi szczegółami że się doszukiwać trzeba przecież to się praktycznie tylko zbiorniczkiem różni a sprzedawcy biją kase że "nowość"... tyle fajnie że te "starsze" zaczynają chodzić za śmieszne pieniądze ot taka myśl mi się nasunęła oglądając te aukcje...

 

pozdrawiam i życzę satysfakcji z udanego zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to życzę wielu miłych chwil przy malowaniu szczerze radzę zakupić dobry płyn do mycia (Tamyia/Gunze, no i do wstępnego płukania zmywacz wamodu do akryli i benzyne ekstrakcyjną - do olejnych) i BARDZO delikatnie i dokładnie myć, a dysze odkręcać i przykręcać TYLKO PALCAMI, żadnym kluczykiem, wystarczająco jest już pourywanych gwintów dysz na tym forum

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko;) co do czyszczenia i rozkładania "aero" to uważam, malowałem parę rzeczy do samochodów i jeden pistolet załatwiłem;) wiec teraz z tym obchodzę się jak z dzieckiem....Napewno w przyszłym tygodniu wstawie do warsztatu zdjęcia z moich pierwszych zabaw z "aero" na Jagdpanther:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w modelarskim i tak z ciekawości zapytałem się o kompresor ma3000 i areo. Za kompresor powiedzieli 390 zł, a areo (nie pamiętam dokładnie chyba było to coś o nr 1001) za 120 zł. Ceny dość kosmiczne. Więc te z allegro o wiele tańsze.

 

http://magma.sklep.pl/pl/kompresor-z-butla-aerograf-tg138-zestaw-do-malowania.html

 

Czy ten kompresor to właśnie ma3000? bo cena jest interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kompresorek to coś więcej, to jakby mar3000 z dołożoną butlą na sprężone powietrze, więc lepiej aerograf jaki do niego dają to nie jest jakieś oszałamiające urządzenie ale dobre na początek żeby się podstaw nauczyć (a jak już się na wypaśniejszy przesiądziesz to i tak go sobie zostawisz do nakładania sidoluxu, surfacera, bezbarwnych itd bo jest trywialny w obsłudze, banalny w konserwacji i ciężko go uszkodzić, maluje przyzwoicie a po paru latach jak przyjdzie wymieniać uszczelki to pasują od zapalniczki - powaga, sam ostatnio wymieniałem).

 

pozdrawiam!

 

p.s. jeżeli aerograf który ci zaproponowano to AB-1001 to jest to niemal to samo co ten dołączany do kompresora (różni się kolorem - jest niebieski ), no 120zł za taki sprzęcik to faktycznie grube przegięcie... za 50-60zł można już dostać EW550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link nr 1 - w sumie dobra cena za taki zestaw (tyle co sam aerograf) ja nie polecam takiego "kopmresorka" - daje małe ciśnienie...

link nr 2 - MAR3000 doczekał się odmiany "licencyjnej" typowy kompresorek do aerografu, sporo ludzi tu takim maluje i z tego co słyszałem to jest wart polecenia, aerograf prosty ale dobry na początek.

link nr 3 - Pari, klasyka, w działaniu podobnie do tego z linku nr 1, nie miałem okazji takim malować ale max ciśnienie 1.3bar mnie przynajmniej nie zachęca...

 

ogólnie co do Pari i Pari-podobnych tak sobie myślę iż one są chyba gł dla osób malujących wzory np od szablonów (auta motocykle itd), słowem większe powierzchnie (ale jednak za małe i zbyt delikatne wzory na pistolet lakierniczy), mam mieszane odczucia jak by się to sprawowało w przypadku malowania drobiazgów z ręki, ot choćby plamek na 109tce w 1/72 gdzie bykiem by było widać ewentualne plucie kropkami z racji stosunkowo niskiego ciśnienia, ale jeżeli się mylę to chętnie wysłucham opinii osób używających i chwalących je.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru kupować tych "tanich" byłem tylko ciekaw opinii o nich. Na jednym z for kompresor Pari nazwali "inhalatorem" [;

 

Co będzie lepsze?

 

Ten bez butli: http://allegro.pl/kompresor-mini-aerograf-tg138-zestaw-do-malowania-i1219549401.html

 

Czy ten z butlą: http://magma.sklep.pl/pl/kompresor-z-butla-aerograf-tg138-zestaw-do-malowania.html

 

Bo areo w obu zestawach to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja jeszcze raz porusze kwestie kompresora. Jeśli dobrze zrozumiałem to standardowy ma3000 nie posiada butli, piszą że funkcję zbiornika wyrównującego pełni filtr, więc w gruncie rzeczy kompresor będzie pracowal cały czas? Ta wersja z butla 3,5 litra zapewnia ten komfort, że pompa będzie załączać się tylko aby dobić cisnienie? No i na koniec. Do czego możecie porównać odgłos pracującego ma3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.