Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Planuję zakup areografu do malowania modeli plastikowych głównie w skali 1:35, pancerka. Po długim zastanowieniu wybrałem dwa modele, który z tych byście wybrali? Badger 360-CS Aerograf 360 Universal - zestaw CS czy Mr. Procon Boy WA Platinum (0.3 mm) Dziekuję i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

interesuje mnie kompresora , i teraz pytanie który wziąść z butlą czy bez - czym one się różnią i czy warto brac któregoś z tych czy może coś innego doradzicie? do tego kompresora chcia

 

wybrałem tego:

 

http://www.allegro.pl/item734496008_mini_kompresor_do_aerografu_4bar_aerograf_sklep.html

 

lub tego:

 

http://www.allegro.pl/item729244017_mini_kompresor_butla_aerograf_zestaw_do_malowania.html

 

Ps. Czy aerograf TG180 to dobry wybór czy tez wybrać coś innego?

http://www.allegro.pl/item728820543_aerograf_tg180_0_25_z_regulacja_cisnienia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam łukowiaka od 7 lat ,nie narzekam ,pewnie że nie światowa klasa ,ale i cena nie światowa.Mogę podać telefon ,wtedy aktualny ,no i bardzo uczynny Gość:

0-25 798 23 70- Zakład Mechaniki Precyzyjnej

21-400 ŁUKÓW ul. Siedlecka 20

Dysza 0,3-żadnych problemów typu: ukręcona dysza, zerwany gwint, rdzewiejący zbiorniczek,bardzo łatwy w rozkręcaniu,myciu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo jest bardzo wygodne. Wpisz nazwę zakładu -wyskakuje w googlach bez problemu.Nie sugeruj sie opisem odnosnie zbiorniczka ze strzykawki-aerografy mają bardzo solidne metalowe chromowane zbiorniczki. I przede wszystkim nie ma problemu z częściami zapasowymi

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakład mechaniki precyzyjnej łuków

Po wpisaniu w google w/w słów -patrz pozycja 3 od góry-chyba nawet telefon się nie zmienił- można zadzwonić i zapytać.Chyba że mamy różne Google ?

Otwiera się lista z aerografami ,sprawdż dokładnie ,na pewno jest łukowiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wypróbowałem zakupiony aerograf. Parametry malowania:

ciśnienie - około 2 bary

farba - gunze

rozcieńczenie - 1:2 z lekką przewagą rozcieńczalnika

 

Przesadziłem z rozcieńczaniem brązowej to na pewno. Do ćwiczenia wykorzystałem transporter 6x6 Fuchs, skala 1/72. Kamuflaż wykonany jako ćwiczenie, bardziej fikcyjny.

Oto efekty:

 

img0225ob.jpg

img0229xh.jpg

img0224b.jpg

img0226on.jpg

img0228v.jpg

img0227uu.jpg

 

Jakieś uwagi, wskazówki? Przypominam, że to tylko model do ćwiczenia malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem, z tego co moje oko widzi to, że czarna zbyt gęsta, mało rozcieńczona zaś brązowa jak bazowa za bardzo rozcieńczona dlatego są przebicia miejscami :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.