Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

w najblizszym czasie planuje kupic swoj pierwszy aero... badzo prosilbym o rade. Wacham sie pomiedzy dwoma tanimi modelami:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=911649074

 

ten model byl juz polecany w tym watku zaleta jest chyba fakt posiadania tylnej regulacji, choc do konca nie wiem co ona daje - postaram sie zglebic to na forum ;)

 

http://www.allegro.pl/item911517245_aerograf_mar_pol_ew_440b_0_3mm_z_tylna_regulacja.html

 

to bardzo podobny model - kusi mnie bardziej z racji posiadania bocznego zbiorniczka, a czytalem ze jest to duza zaleta z racji tego ze nie zaslania on wtedy malowanego elemntu. Z drugiej strony po zdjeciach wyglada to tak jakby nie mial tylnej regulacji

 

doradźcie mi proszę, co z waszego doświadczenia jest ważniejsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj to byloby najlepsze rozwiazanie, ale fundusze mnei ograniczaja :PPP wiec pytanie wciaz dotyczy dwoch wymienionych przeze mnie aero... zastanawiam sie czy ten z bocznym zbiornikiem nie bedzie mial problemow z dostaniem malej ilosci farbki jak sie go przechylia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucky_sz kup ten pierwszy.

Po pierwsze, ma regulację położenia igły (wpływa to na dawkowanie farby, a co za tym idzie szerokość malowania).

Po drugie łatwiej jest czyścić aerograf ze zbiorniczkiem u góry niż z boku. Mam obydwa typy aero, więc wiem to z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ja z takim pytaniem(jakich tutaj durzo ) jaki wybrać aerograf dla początkującego modelarza żeby malować modele w skali 1:24 (żeby miał w miarę małą cenę a był dobry)

 

 

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim jak wszyscy i ja chcę kupić swój aerograf, cena hmm wolał bym tańszy, ale może być do max 150 zeta oczywiście jeśli pieniądze nie będą wydane na darmo :P:P Drugie pytanko, co muszę do niego jeszcze dokupić ?? Chcę mieć pewność że kupie wszystko i będę mógł się zabrać od razu za malowanie

 

Z góry Dzięki za wszystkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się naczytałem zdrowo hehehe Mam dwa aerografy do wyboru które to bym chciał zakupić specjalnie dużej różnicy nie ma w nich ale który byście polecili bardziej

 

pierwszy

http://www.allegro.pl/item934246305_aerograf_tg_180_0_2mm_0_3mm_waz_1_8m_szybkozlacz.html

 

drugi

http://www.allegro.pl/item937097333_bd_203_aerograf_0_2mm_0_3mm_waz_1_8m_szybkozlacz.html

 

Do tego już wybrałem sobie kompresor :P

http://www.allegro.pl/item942197656_kompresor_do_aerografu_4bar_aerograf_kompresory.html

 

oraz stojak na aerograf

http://www.allegro.pl/item932925374_stojak_do_aerografow_wysoka_jakosc_wykon_aerograf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam chcę zakupić zestaw: aerograf i kompresor.To będzie mój pierwszy aerograf . Znalazłem na allegro taki oto zestaw

http://www.allegro.pl/item1016294668_aerograf_tg180_mini_kompresor_4bar_nowy_vat.html

oraz

http://www.mojehobby.pl/mar-24-urzadzenie-do-malowania-natryskowego-mini-ma-3000-p-9-1493536.html

 

1.Który z nich wybrać ? Czy macie inne propozycje ?(muszę się zmieścić w 400zł )

2.Jak i czym czyścić taki aerograf ?

3.Jakie farby są najlepsze?

4.Czy coś muszę jeszcze do niego dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zadam kilka pytań

 

Jaka jest różnica pomiędzy aerografami:

BD-203

EW-770

AD-7790

Poza tym, że ten ostatni ma wymienne zbiorniczki

770-tką miałem okazje malować kilka razy, ale pozostałymi niestety nie. Wszystkie są podobne, zbliżone właściwości, cena rozbieżna . . .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EW-770 malowałem jakiś czas temu teraz mam AD7790 (tylko zestawik bez dodatkowej iglicy). Maluje się nimi dosłownie tak samo, czyści tak samo i posiadają dokładnie te same funkcje. AD ma dodatkowo zbiorniczki z czego jeden jest zamykany co dosyć mocno ułatwia niekiedy operowanie samym aero. BD nie malowałem ale z tego co widzę to jest odpowiednik dwóch pozostałych. EW-770 służył mi długo i służy dalej jednak w innych rękach, chciałem kupić drugi ale akurat wtedy gdy mnie "przycisło" w martoli z tej samej półki był tylko AD no i nie narzekam . Generalnie to jest to samo, a różnica polega na dodatkach jakie są dołączone.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru Aero Ci nie doradzę, ale drugiej połówce wytłumacz że kompresor ekonomiczniej wychodzi. U mnie poskutkowało i dostałem green light

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

 

Szybkie pytanko: planuje kupno i naukę pracy z aerografem ale myślałem o czymś hmmm dla początkujących na start

 

czy to w ogóle ma sens?:

http://www.paasche.pl/paasche-ez-starter-aerograf-ez-w-zestawie-modelarskim-p-9-306175.html

 

a jeśli nie to ( wiem że temat polecajek był wałkowany...) co możecie polecić za rozsądną cenę z założeniem że ma to być pod puszki z gazem ( nie mam miejsca na kompresor no i cenowo nie wytłumaczę tego lepszej połowie:))

 

z góry dzięki

Nie znam tego modelu aerografu więc się na jego temat nie wypowiem.

W temacie kompresora to ... może przedstaw lepszej połówce kosztorys zakupu pojemników na np najbliższy rok w zestawieniu z ceną kompresora Kompresorki do modelarstwa nie są zbyt wielkie i myślę, że jednak znalazłby się jakiś przytulny kącik dla takiego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, wytłumaczyć ekonomicznie może by się dało:) ale problem w tym że nie mam pojęcia co kupić...

 

a nigdy nie miałem w ręku aerografu stąd pomysł na to ustrojstwo...

 

jak ktoś ma jakiś pomysł to będę zobowiązany:)

Jeśli tak wolisz to możesz spróbować na początek zasilania z pojemnika i jak Ci się spodoba to wtedy rozważyć zakup kompresora. Wielu jednak doradzi Ci od razu zakup kompresorka

 

Praca z aero nie jest aż taka trudna i nie należy się jej bać. Nauka malowania wymaga co prawda trochę czasu i wielu eksperymentów ale się to opłaca Ja sam też jeszcze ćwiczę i próbuję i nie za każdym razem malowanie wychodzi tak jakbym chciał. Nie wyobrażam sobie jednak malowania pewnych rzeczy innymi technikami

 

Sam nigdy pojemników ze sprężonym powietrzem nie używałem ale z tego co się zorientowałem to użycie takiego pojemnika niesie za sobą jednak pewne problemy, których nie ma przy używaniu kompresora.

1. Niestabilne ciśnienie - na początku duże a wraz z upływem czasu maleje. To ma oczywiście wpływ na komfort pracy i efekty końcowe malowania.

2. Powietrze podczas rozprężania chłodzi się i jednocześnie powoduje skraplanie pary wodnej, która może zanieczyścić strumień farby.

 

W kwestii wyboru kompresora to tu na forum już były takie tematy poruszane i powinieneś znaleźć coś dla siebie.

Niestety nie mogę Ci polecić modelu, którego sam używam ... bo nie widziałem go już od bardzo dawna na rynku - taki modelarski prawie zabytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zabawy z aero nadają się pIwaty (opisane bardzo dokładnie na tym Forum), czyli EW-770, TG-180, BD-203, AD-7790, ceny wahają się od 100 do 165 pln na Naszym rodzimym portalu aukcyjnym (sam kupiłem kilka dni temu TG-180), są to solidne zabawki i jeśli się o nie odpowiednio zadba posłużą przez lata.

 

Co do gazu z puszki . . . w życiu kupiłem tylko jedną i nigdy więcej.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie

co do kompresora pewnie na tym stanie..

chciałbym spróbować póki co z puszki i sprawdzić "czym to się je"

 

a co do aerografu coś możesz polecić?

Nie miałem styczności z tym modelem aero, który pokazałeś więc nie wiem jak się sprawuje.

Ja używam model wyglądający jak EW-770.

Sprzęt, o którym napisał lexxer_monster_machine jest do siebie bardzo podobny funkcjonalnie i z wyglądu. Czasem nawet nie do odróżnienia.

Dlatego sam nie wiem jaki model mam bo po prostu nie pamiętam co kupowałem rok czy dwa temu

Dość długo go nie używałem (z braku czasu na hobby) a intensywniej zacząłem jakieś pół roku temu.

Ten model co mam sprawuje się bez większych zarzutów i ogólnie pracuje mi się nim przyjemnie. Spust chodzi delikatnie i precyzyjnie.

Jedyne co jest trochę męczące to czyszczenie.

Gdy chcę solidnie wymyć resztki farby to muszę kilka części delikatnie rozkręcić a potem złożyć wszystko w działającą całość.

Udało mi się nim malować linie szerokości około 2 mm i myślę, że da się jeszcze z niego wycisnąć cieńsze przy większej wprawie.

Efekty pracy nim możesz podejrzeć w moim warsztacie z PZL P.24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu kupiłem MA3000, a jak wiadomo Mar dorzuca ten mały, śmieszny aerografik. Postanowiłem wykorzystać go do nakładania różnej maści lakierów coby już nie tyrać piwaty. Generalnie po każdym malowaniu zawsze go czyściłem jednak teraz wymaga gruntownego czyszczenia. Tutaj mam pytanie: Czy jeśli wrzucę go do nitro żeby go dobrze przeżarło to nic mu się nie stanie? Ta psikawka nie nadaje się do nakładania niczego innego niż lakiery jednak odciąża mi piwatę której nie muszę często rozkręcać kiedy kładę np kilka warstw sidoluxu no i ma spory zbiornik co np. w przypadku tego specyfiku to spora zaleta przy większych powierzchniach.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na co musisz baczyć to wszelakiej maści uszczelki i Oringi, aby ich nitro nie zeżarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, wymontuj dysze i wylot powietrza, pozdejmuj o-ringi i będzie git (w moim - a jeszcze sie u mnie uchował, od takiego zaczynałem - ostatnio wymieniłem o-ringi, źródłem była zużyta zapalniczka - wszystkie świetnie pasowały) no i chyba nie trzeba mówić żeby nitro nie miało kontaktu z plastikowym korpusem.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.