Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki kupić aerograf w cenie do 100zł?

Pseudo Iwatę, od groma na portalu aukcyjnym.

Np: TG130 - 69 zł, albo DU-31 - 90 zł.

Właśnie w TG-130 urwał mi się gwint w dyszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemank

Mam pytanie planuje kupic aerka i to bedzie moj pierwszy(nigdy wczesniej nie mialem stycznosci z tym sprzetem).Napalilem sie na Revell MASTER CLASS FLEXIBLE no i nie wiem czy to dobry sprzet czy nie. wiem ze dla poczatkujacego jak ja to moze za dobry...no ale chce miec porzadny sprzecik.Doradzcie mi cos prosze.

Z gory dziekowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

Sam coprawda niemam tego sprzętu ale kolega jakiś czas temu zaopatrzył się dokładnie w ten model. Powiem tak: po rozmowie z nim odczułem, że chłopak jest bardzo zadowolony, a jemu akurat wierzę bo ma spore doświadczenie w malowaniu różnego rodzaju aerkami. Dałem się namówić na "jazdę testową" i podzielam tą opinie. Jest oczywiście pewne "ale". Dokładnie to samo wyciągam ze wyklej piwaty czy nawet zwykłego "ruska". Cena oczywiście nie porównywalna. Więc pytanie brzmi czy warto zapłacić tyle na sam początek ? Mojemu ojcu rusek służy już 20 lat i maluje nim bez żadnego problemu nawet najcińsze kreski, kropki i czego jeszcze dusza zapragnie. Mawia że nawet pędzel Da Vinci w rękach beztaleńcia niewiele pomoże (oczywiście absolutnie to niema nic wspólnego z Twoimi umiejętnościami) i ja się z tym zgadzam. Za tą kasę możesz mieć EW-770 i jeszcze kilka fajnych modeli, a zapewniam, że będzie Ci długo służył. Grunt to też dobry kompresorek a to też kosztuje.

Konkluzja - Fajny sprzęt ale szkoda moim zdaniem teraz na to kasy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje, mimo wszystko juz zaopatrzylem sie w ten wlasnie sprzet, teraz czeka mnie kupno kompresora, zastanawialem sie namodelem revell'a ale jest drogi, jednakze znalazlem gdzies na necie o polowe tanszy kompresor aztec'a mini, no i treaz nie wiem czy bedzie kompatybilny z tym aerografem niby zlacze adaptora jest takie samo tzn, maja oznaczenia 1/4 czy cos takiego wiec chyba nie powinno byc problemu?

 

wielkie dzieki za odpowiedz z pewnoscia masz racje jesli chodzi o inne modele duzo tansze ale mysle ze zaplacilem za swoj niewiele wiecej od iwaty ktora wiekszosc modelarzy uzywa na co dzien, kupilem go za ok 250 pln wiec chyba to nie jest tak zle,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piter pewnie miał na myśli tzw. pIwate czyli aerograf wzorowany na japońskiej Iwacie. Jest to bardzo popularny i przy rozsądnym traktowaniu dość trwały sprzęt. Takich aero na allegro bez liku w cenach rozpoczynających się od ok. 80zł. Oryginalną Iwate raczej ciężko będzie kupić nawet za 250zł.

 

Oznaczenie 1/4 to jest przekrój 1/4cala i jest standardowym wyjściem na większości kompresorach. Natomiast na ogół przy aerografach występuje gwint 1/8. Będziesz musiał prawdopodobnie zorganizować sobie redukcje z 1/4 na 1/8.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy ten aerograf daje radę? Akurat mam tyle kasy, że mogę sobie na niego pozwolić:)

http://allegro.pl/item700658549_mar_aerograf_airbrush_ab_1001_0_3mm_poradnik.html

 

Jak już wcześniej pisałem w TG-130 urwał się gwint i chciałem coś kupić i ten model mi się spodobał (szczególnie wymienne zbiorniczki). Czy on jest 2-funkcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślę nad tym modelem: http://www.allegro.pl/item700670446_mar_aerograf_ew6000b_0_2mm_z_dolnym_zbiornikiem.html

 

Dolny zbiornik wcale mnie nie zraża, wręcz przeciwnie- jest duży i można go szybko wymienić. Ktoś z Was posiada może ten aerograf? Jak się spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam inhalatorka PARI, niestety okazało sie ze razem z moim AB1001 nie daje rady. czy jesli kupie TG-130 (zbiorniczek grawitacyjny)to bede mógł korzystać z tego PARI? do tego kompresorka dorobiłem ez zbiorniczek wyrównawczy z 5litrowej butelki po wodzie mineralnej. czy nie będzie za duży duży do takiego kompresorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam takie pytanie odnośnie tego aerografu bo zastanawiam się nad jego kupnem w niedługim czasie. Jak widzę po jego budowie nie ma on żadnego zbiornika przez co będzie działał przez cały czas...nie lepiej gdyby miał dodatkowy zbiornik? Nie jest to mniejsze obciążenie dla urządzenia, nie będzie się za bardzo grzało? Może ktoś z Was go używa i myślał nad tym żeby dorobic zbiornik? Jest to możliwe?

I jeszcze jedno pytanie co do głośności, nie jest po prostu głośny na tyle że uciążliwe będzie używanie go w domu w nocy np. ? Widac że ma gumowe nóżki ale to chyba nie za wiele daje, myślicie że byłaby możliwośc włożenia go do szafki np. żeby było troche ciszej?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pseudo iwatach występują końcówki 1/8 cala ? Czyli w każdym budowlanym znajdzie się reduktor na np. wentyl samochodowy albo rowerowy?:) Bo mam kompresorek (a raczej pompke) która do 4 atmosfer może pompować (powinno chyba starczyć) i najlepiej gdyby ktoś poradził gdzie znaleźć reduktor bo jestem ciekaw czy da rade pompka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pseudoiwaty, te dwufunkcyjne z metalowym korpusem mają męski gwint na 1/8 cala. W budowlanych (pokroju Castorama, Praktiker, Leroy-Merlin) ciężko coś znaleźć - mają same szybkozłączki większych gabarytów i redukcje pokroju 1/2 cala na 3/4 i takie tam. Przynajmniej tak jest w Gdańsku i Olsztynie. Lepiej rozejrzeć się za hasłami takimi jak "pneumatyka i hydraulika" - tam powinni mieć wszystko co potrzebne. Ale nie wiem jak z wentylami rowerowymi/samochodowymi jest - pewnie koniec końców będziesz musiał kupić króciec na jakiś wężyk który podepniesz pod aerograf (wężyki igelitowe (bez wzmocnienia) z marketów budowlanych wytrzymują spokojnie 4 atmosfery bez puchnięcia, wzmocnione siatką z włókna 10, a akwarystyczne po 3 zaczynają z czasem puchnąć) i odpowiednio obrobić jakiś zaworek samochodowy czy rowerowy wyrwany ze starej dętki. Nie wiem o jaki kompresorek Ci dokładnie chodzi (czyżby o tą pompkę do kół na 12V?) ale może da od niego odkręcić przewody i wszystko pociągnąć ładnie na pneumatyce kupionej w sklepie bez tym wentyli samochodowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość starej daty pompka, głośna dosyć ale wytrzymała (20 minut bez zatarcia podobno chodzi). Można z niej odkręcić kabelki, końcówke przy wyjściu ma właśnie wielkości wentyla samochodowego (męska końcówka) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie

 

Mam pIwate i ukręciłem dyszę a następną będę miał najwcześniej dzień przed kilkudniowym wyjazdem w przyszłym tygodniu to się namaluję...

 

I mam pytanie, jak wezmę o zakleję to taśmą ma to szanse wytrzymać chwilę malowania na niższym ciśnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie o kompresorkach firmy MAR? Zwłaszcza MA-1000 - bo mam wybór, używany 4letni MA-1000 (podobno bardzo dobrze chodzi...) za połowę ceny MA-3000, albo MA-3000 (tylko gdybym wybrał MA-3000, to bym kasy na model i farbki nie miał :/). Podobno kompresorki membranowe długo nie pożyją. No i do sedna, czy ten MA-1000 jeszcze długo pożyje?

 

Tutaj link na licytacje:

http://www.allegro.pl/item731409267_idealny_tani_kompresor_ma_1000_pod_aerograf_3bary.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ obiło mi się o ucho że istnieje polska firma produkująca aerografy, stąd rodzi się moje pytanie 1. Jak ta firma się nazywa? 2. Mają może stronę internetową( jeśli tak to poproszę link).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.