Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

Kabina samoróbka, pokaż. Tez mi sie w głowie rodzi pomysł na kabinę do malowania po ostatnich przygodach z malowaniem, podjąłem decyzje ze coś muszę zbudować , jak narazie czasu brak lecz w głowie pomysł kiełkuje coraz bardziej

Jak będę w domu mogę zrobić lepsze no i z bliska.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

7c8fc09326f627d5b6b1ac9d14151896.jpge67e19b507cbe4885505674ba0de2bea.jpg

 

Te dwa ostatnie zdjęcia to starsze. W międzyczasie podlączyłm do transformatora po starym fritzboksie o napięciu 12v. Dziś jeszcze na czysto przymocuję przewody no i oczywiście o izolacji nie zapomnę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szeregowiec Mio. Nadzoruje wylot smrodu. Kapitan Filipka nadzoruje szeregowca Miona z drugiej strony pokoju by ten nie zwiał z warty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, trochę wielka ale wyglada kozacko, co widzę, dwa pudła z Ikea, dwa wentylatory? I co to jest to niebieskie które rozdziela pudła, zasilacz byle jaki z kompa. Światło dajesz z zewnątrz czy masz tam jakiś pasek ledów? Cirka koszt jaki cię wyszedł, strzelę 50 dych plus 2 piwa... Podoba mi sie bardzo moja miała byc z pudła kartonowego z trochę odkrytą góra i do tego ściany wyłożone gąbka tapicerska 0,5 czy 1 cm, co by sie mgła kleiła do ścian, ogólnie bardzo pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Są to 2 pudła. Te największe to 58cm * 38,5cm * 2 cm (60 litrów) te mniejsze to 37cm * 25,5cm * 17cm (12 litrów). ~ 10 € ( 40 pln )

- 2 wentylatory o średnicy 120mm ( http://www.lc-power.com/en/product/case-fans/lc-cf-120/ ). 10 € ( 40 pln )

- Kanał wentylacyjny 100 mm ( 100mm) ~ 30 pln

- 2 * uchwyt okrągły ~ 12 pln

- z 20 łaczników kabli

- ścierki jako filtr ( https://image.windeln.de/windeln-media/94/a8/f5/e4/55c25958e4b09205e4f5a894.1000x1000.jpg )

- Zasilacz ( np. 201606031_saqrnhp.jpg )

 

 

W dużym pudle są dwa otwory na wentylatory (podłoga). Na nich oczywiście wentylatory na uszczelce ( taśma ). Na tym jest mniejsze pudło przymocowane za pomoca łączników kabli. Jest mały otwór na kable i duży ( chyba 100mm ) na kanał wentylacyjny który jest zamontowany na okrągłym uchwycie. To niebiesike to jest ścierka.

Na początku wentylatory równierz byly podłączone do zasilacza komputerowego, jednak było mi to za bardzo upierdliwe, wiec poszukałem i znalazłem stary zasilacz jak na zdjęciu i podłączyłem ( 201606031_saqrnsq.jpg )

Na Koniec górna częsć będzie izolowana, by wciągało powietrze glównie przez otwór wentylacyjny tam gdzie się maluje.

Jak coś to chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 6 baniek, za Procona czy Hg brush to o jakość sie nie obawiam, lecz nawet mercedes potrafi sie spieprzyć, a ceny części sa kosmiczne. Ostatnio na alledrogo były dwa Procony wysrawione 0,2 i 0,3 wersja za pół ceny, i tak chodziłem jak pies wokół jeża

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja z Japonii ściągnąłem gunze PS-289 z niecałe 420 zł, w tym przesyłka i polski podatek na poczcie płacony, pełny legal. Kupowałem na amiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, może ktoś z Was wie w jakim polskim (najchętniej) sklepie można znaleźć największy wybór akcesoriów Iwaty?

Chodzi mi konkretnie o stojak do aerografów, ale nie tylko.

Z góry dziękuję jeśli ktoś podzieli się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam przede wszystkim szukałem, ale nie mają.

Chyba muszę kupić Adlera, zdaje się że to jedyny taki stojak/wieszak na aero dostępny w Polsce.

Do tej pory aero parkowałem w cleaning pocie, ale nie raz go strąciłem z biurka razem z aerografem, zaczepiając ręką o wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ma też SATA zrobię ci fotkę jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sate w Polsce sprzedaje firma FAMA

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamke i gunziaka dostaniesz chyba w kazdym dobrym sklepei internetowym, plus dla gunziaka bo ma wiekasza metalowa tacke i stojak jest przylepiony na magnes a cena tylko 10pln wiecej niz tamka, a tamka jest jako odlew plastikowy plus dwa sloiki mozna wsadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nieporozumień, ja szukam czegoś takiego, przykręcanego do stołu:

 

25094-1001-2ww-m.jpg

 

Wszelkie inne wynalazki, typu pot cleaner (poniżej) mam i właśnie to tak często zrzucałem niechcący ze stołu.

Dlatego szukam czegoś stabilnego, czego łatwo nie strącę z blatu.

 

1061_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MojeHobby jest Adlera na przyssawkach. Ja mam na zbyciu taki - przykręcany.

stojak_zps4hrvg4lf.jpg

Używany ze 2 razy, leży w szafie od kilku lat, więc mocno zakurzony. Sam używam, takiego jak Tobie nie pasuje.

Cena 40 zł + przesyłka ok. 8 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawac kase przestaw cos w lewo cos w prawo, mi chwile czasu zajelo dobre ulozenie biurka, tak by mi sie wygodnie kleilo, malowało. I wyszlo na to ze co mi nie potrzebne

lub żadko mam po lewej np. Farby, co uzywam zawsze np. Narzedzia podstawowe mam ma wprost w koszyku na wprost, a po prawej nic bom praworeczny, aero odsuniete w prawy róg bo mi przewod przeszkadzał zawsze, biore maluje odkladam aero, a stojak mam wsówke z gunze na magnesie z tacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.