Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tam to nie ma czego czyścić.

Gdyby takie coś wlazło do dyszy, to by było przydatne, do czyszczenia kanału w którym pracuje iglica to jest w moim przypadku nieprzydatne - on się tam po prostu nie brudzi podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić drugą dyszę (wierz mi - prędzej czy później się przyda zapas). W zachwalanych H&S dysze też się zużywają najczęściej od uderzeń igły.

 

Tak dla ścisłości, to dysze nie rozkalibrowują się, a rozkalibrowuje je użytkownik nieprawidłowo składając/użytkując aerograf. Uderzenie igły to właśnie efekt takiej sytuacji. Zapewne w praktyce jednak dość częstej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy modelarze. Chyba nadszedł czas na zakup porządnego aerografu. Do tej pory jechałem na aerografach AD ale coś mi mówi że trzeba zainwestować i wydać tak do 300 pln i na pewno z górnym zbiorniczkiem. Co byście polecali? A może pozostać brzy AD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy modelarze. Chyba nadszedł czas na zakup porządnego aerografu. Do tej pory jechałem na aerografach AD ale coś mi mówi że trzeba zainwestować i wydać tak do 300 pln i na pewno z górnym zbiorniczkiem. Co byście polecali? A może pozostać brzy AD

 

W tej cenie zdecydowanie polecam H&S Ultra.

Sprzęt kapitalny, jakość bezdyskusyjna, obsługa bardzo wygodna i sprzęt praktycznie nie do zajechania.

Niczego lepszego w tej cenie raczej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy modelarze. Chyba nadszedł czas na zakup porządnego aerografu. Do tej pory jechałem na aerografach AD ale coś mi mówi że trzeba zainwestować i wydać tak do 300 pln i na pewno z górnym zbiorniczkiem. Co byście polecali? A może pozostać brzy AD

Mam od paru dni Ultrę, jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę.

 

Planuję zakup nowego aerografu, chcę na to przeznaczyć ok 500 zł, będę nim malował pancerkę 1/35 i samoloty 1/72.

 

I tu pojawia się pytanie, czy lepiej kupić ten z dyszą 0.3:

http://hlj.com/product/GNZPS-289

 

czy ten z dyszą 0.2:

http://hlj.com/product/GNZPS-270

 

Nie mogę też znaleźć części do tych aerografów (albo jestem ślepy ). Wiem że ten sprzęt się raczej prędko nie popsuje ale wolałbym w razie awarii nie wymieniać całego sprzętu.

 

Na allegro jest jeszcze:

http://allegro.pl/aerograf-harder-steenbeck-infinity-cr-2w1-i6436842890.html

Ale to nie wiem czy nie za "poważny" sprzęt dla moich zastosowań, no i jest powyżej budżetu.

 

A może macie jakieś inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić H&S EVOLUTION?

Super sprzęt za rozsądne pieniądze. Mam go w warsztacie - bardzo dobry, bezproblemowy sprzęt.

 

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-evolution-silverline-solo.html

 

Prawie w budżecie, części powszechnie dostępne, nowy, z gwarancją.

 

Używkę bałbym się kupować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity to topowy sprzęt wart każdych pieniędzy.

Jeśli Cię stać to się nie zastanawiaj, on jest idealny także dla początkujących.

Jeśli chcesz trzymać się budżetu to kup H&S Evolution Silverline Solo, u dystrybutora za 515 zł.

Znakomity sprzęt, taka odrobinę uboższa wersja Infinity.

Co byś z tych dwóch nie wybrał, będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet napiszę szczerze że na codzień do pracy wolę Evolution Silverline Solo ale to tylko i wyłącznie moja ocena i absolutnie nie chcę napisać że Invinity to zły sprzęt jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Proconach podoba mi się regulacja ciśnienia - nie trzeba schylać się do kompresora jeżeli trzeba coś wyregulować/zmienić (ale czy to aż tak potrzebne ?) no i podobno produkowane są przez Iwate, a zamawiając je przez HLJ wychodzą też najtaniej.

 

Za Evolution przemawia dostępność części, akcesoriów i bezproblemowa gwarancja.

 

Co do tego Infinitty to poprosiłem o więcej zdjęć i informacji, zobaczę jaka będzie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu poleca to co zna a że H&S to przyzwoitty sprzęt to nabywca powinien być zadowolony a to że jest wiele innych marek to zupełnie inna sprawa.

Z drugiej strony dobrze że Solo poleca to co zna I czym pracuje znam wiele osób które polecają sprzęt którego w życiu nie widziały na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Proconach podoba mi się regulacja ciśnienia - nie trzeba schylać się do kompresora jeżeli trzeba coś wyregulować/zmienić (ale czy to aż tak potrzebne ?)...

To nie jest regulacja ciśnienia tylko przepływu. Według mnie bardzo przydatna regulacja, niektórzy piszą, że im wystarcza tylko regulacja ciśnienia na kompresorze. To tak jak z mocą prądu. Można mieć regulator napięcia lub natężenia - albo oba regulatory równocześnie. Jeszcze inaczej, regulacja przepływu to zmiana wielkości otworu przez które powietrze przepływa. Regulacja ciśnienia to zmiana prędkości wypływającego powietrza.

Ja, mimo wszystko, optuję za sprzętem bardziej popularnym. Do evolution dokupiłem zawór regulacji przepływu. Oryginalny dość drogi, ale teraz pojawiły się allegro bardzo tanie takie zawory, jak również dodatkowe odwadniacze na aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marak - dzięki za poprawienie mnie i wyjaśnienia, sporo mi rozjaśniły sytuację.

 

Czytam ten wątek już od dłuższego czasu i zauważyłem że mała wojna między wyższością św. Wielkanocnych nad św. Bożego Narodzenia trwa w najlepsze. Zgadzam się z tym co pisze KRL, Solo zachwala to co zna najlepiej i tak powinno być, gorzej zacznie się robić jak zaczniemy sobie polecać sprzęt którego nie znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ktoś cokolwiek sprawdzonego w praktyce ale innego niż H&S poleca to go Sole sekuje "udowadniając" jedyną słuszną tezę.

 

Jedyna słuszna praktyka to Jego praktyka.

 

On poprostu wszystko ma najlepsze nawet LAMPĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że kupując dajmy na to mercedesa chciałbym usłyszeć opinie o nim od kogoś kto zna dany model, może to być ktoś kto nim jeździ ale może to być również mechanik który mercedesy naprawia, a nie jakiś gość który się tylko naczytał albo nasłuchał znajomych, a sam nawet w tym samochodzie nie siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecać można sprzęt którego się samemu nie używa, a który ma łatwo mierzalne parametry.

Aerografy to zdecydowanie sprzęt który można oceniać na zasadzie "fajny/niefajny", bo nie posiadają one parametrów które można w prosty sposób określić i porównać.

Dlatego opinia oparta o własne doświadczenie jest tutaj tak cenna i wartościowa.

 

Bierz pan tego Infinity, będziesz pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak piszemy o sprzęcie, który znamy to wspomnę o Sparmaxie, o którego pytałem jakiś czas temu. Przed paroma dniami doszła paczka z modelem s-35 i jestem po pierwszych testach zapoznawczych. Wcześniej używałem chińczyków, także nie mogę porównać do H&S czy Iwaty ale w stosunku do piwaty spora odmiana na plus. Aero sprawia solidne wrażenie, wszystko ładnie spasowane, spust płynny i ogólnie maluje się przyjemnie i bezstresowo. Myślę, że za cenę 250 zł ciekawa alternatywa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak piszemy o sprzęcie, który znamy to wspomnę o Sparmaxie, o którego pytałem jakiś czas temu. Przed paroma dniami doszła paczka z modelem s-35 i jestem po pierwszych testach zapoznawczych. Wcześniej używałem chińczyków, także nie mogę porównać do H&S czy Iwaty ale w stosunku do piwaty spora odmiana na plus. Aero sprawia solidne wrażenie, wszystko ładnie spasowane, spust płynny i ogólnie maluje się przyjemnie i bezstresowo. Myślę, że za cenę 250 zł ciekawa alternatywa.

Za 300zł jest H&S lub Tamyia także po co się męczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.