Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale do czego? BTW sprytny sposób jak obejść giełdę. :-D

Koledzy nie nabijajcie się ze mnie ja chciałem dobrze (ale wyszło jak zwykle).

Szukam dyszy do takiego aerografu http://allegro.pl/aerograf-hs-39-dysza-0-2-super-precyzyjny-i6050033482.html

ale myślę że znalazłem na alledrogo to co chciałem jeśli się nie mylę to taka powinna być dobra ?

http://allegro.pl/dysza-2szt-wewnetrzna-i-zew-do-aerografow-0-20-m-i6042585263.html

A może kupić w zestawie ?

http://allegro.pl/dysza-z-iglica-0-2-0-3-0-5-do-aerografu-tg-130-180-i5163831909.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

planuje zastapic "aerograf" typu http://www.ebay.de/itm/Airbrushpistole-Spritzpistole-Druckluft-Typ-118-Double-Action-Funktion-Dusen-/371049947534?hash=item56644ce18e:g:W5oAAOSw0e9Uz2xe. Obecnie posiadam kompresor marki Revell Gamma i chcialbym sie dowiedziec, jaki aerograf byscie mogli mi polecic do (~300 pln ) lub 70~80€. Szukajac trafilem na aerograf marki H&S Ultra https://www.amazon.de/Airbrush-Harder-Steenbeck-125503-Pistole/dp/B003Z86QCK/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1464544058&sr=8-1-fkmr1&keywords=H%26S+ultra+airbrush, sa jakies alternatywy czy moge spokojnie zamowic?

 

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny z zakupami aerografów na Ebay. Kopii jest 10x więcej niż oryginałów.

 

Zawsze można kupić z HLJ. Ceny jak na Ebay. Tamiya, Procon...

 

Myślę, że jak kupisz z Japonii problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze znowu pytam, ale widze ze przy H&S´ie jest maly pojemniczek na farby. Znaczy to ze ten pierwszy pistolet ktory juz posiadam, bede mogl wykorzystywac na "wieksza skale" tz. lakierowac wieksze powieszchnie a ten drugi byl by do bardziej filigranowych spraw?

 

No i druga sprawa

 

Co do revella gamma - powinienem dokupic oto taki filtr ? http://www.ebay.de/itm/Mini-Druckluft-Filter-Luftfilter-Wasserabscheider-Abscheider-1-4-/380398723973?hash=item589187e385:g:eAoAAOSwrklU3HTo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu modelarzy tak robi, jeden, ten trochę gorszy, aerograf używa do podkładu, a drugi do malowania.

Co do Ultry, to pamiętaj że możesz do niego kupić duży pojemniczek 5 ml - ja tak zrobiłem i kładę nim teraz głównie podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od 'chinola' za 50zł ale w końcu dojrzałem do Ultry. A nawet dwóch - druga to była tzw 2w1, gdzie dostałem zbiorniczek 5ml i dyszę z iglicą 0,4mm, która doskonale sprawdza się do podkłądów i dużych powierzchni.

Łatwość czyszczenia Ultry "wymiata" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie Ultrę i Tamiya.

Czyszczenie jednego i drugiego to taka sama "komplikacja".

 

Jaką masz Tamke i jak sie sprawuje, były jakies problemy po drodze?? Tu wszyscy do okoła latają na piwata lub H&S widzę, a z Gunze Proconem lub HG Tamki jakoś sie nie spotkałem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 6 baniek, za Procona czy Hg brush to o jakość sie nie obawiam, lecz nawet mercedes potrafi sie spieprzyć, a ceny części sa kosmiczne. Ostatnio na alledrogo były dwa Procony wysrawione 0,2 i 0,3 wersja za pół ceny, i tak chodziłem jak pies wokół jeża

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka Spray-work HG II (teraz sprzedają HG III z ulepszonym spustem) sprawuje się bardzo dobrze i nic nie wskazuje żebym miał z niej zrezygnować na rzecz H&S Ultra, który specjalnie zakupiłem żeby poczuć moc najlepszego na świecie aerografu (choć nie używali innych).

Części do Tamiya są bezproblemowo dostępne i w podobnych pieniądzach (igła to około 30 zł - TU masz ceny) więc nie wiem o co Ci TreS z tymi cenami chodzi

Nic się nie zepsuło przez rok, wszystko działa jak dbasz.

 

Za ok 350 zł kupujesz w Japonii firmowy aerograf z funkcjami jakie ma H&S Evolution (regulacja szerokości kreski).

Zaletą Ultry jest, że z czasem można go sobie (niestety wychodzi drożej) rozbudować do standardu Evolution poprzez zainstalowanie blokady spustu.

 

Jakbym miał kupować jeszcze raz to z 3 aerografów, które mam miałem (Paasche V, Tamiya Spray-work HG II, H&S Ultra) wybrałbym znowu Tamiya.

Sprawia na mnie najlepsze wrażenie i najlepiej leży w ręce.

Jak byśmy byli sąsiadami to bez problemu bym Ci go wypożyczył na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byśmy byli sąsiadami to bez problemu bym Ci go wypożyczył na testy.

 

Przekonałeś mnie choc sąsiadami nie jesteśmy, a no z tymi cenami to tak mi juz chyba zostało bo najpierw se trochę ponarzekam a potem i tak wydaje kasę na narzędzia od Tamki, ojjjj jak płakałem hehe gdy płaciłem za small side cutter cążki, ale jakość wykonania a co najważniejsze dokładność tych cążek, i jakość ciecia jest warta każdej wydanej złotówy. Z Japoni mówisz by kupić?, kupowałeś na HLJ czy gdzieś tam coś,szybko tanio i wygodnie?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu modelarzy tak robi, jeden, ten trochę gorszy, aerograf używa do podkładu, a drugi do malowania.

Co do Ultry, to pamiętaj że możesz do niego kupić duży pojemniczek 5 ml - ja tak zrobiłem i kładę nim teraz głównie podkład.

Opłaca się kupić h&s'a w zestawie z większym pojemniczkiem i dyszą 0.4 za niecałe 100 euro? Czy jest już jakaś inna alternatywa w tej cenie?

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce sam Ultra z małym zbiorniczkiem kosztuje nieco poniżej 300 zł.

Duży zbiorniczek i zestaw 0,4 mm (bo do dyszy potrzebujesz jeszcze iglicę i air-cap 0,4 mm), kosztuje (najtaniej) 37,50 zł i 130 zł, czyli razem ok. 170 zł.

Razem z Ultra kosztowałoby to około 465 zł.

100 euro to ok. 440 zł, więc jeśli w tej cenie masz aero, zbiorniczek i samą dysze, to musisz dokupić iglicę i air-cap, więc się raczej nie opłaca.

Jeśli jednak to co piszesz zawiera cały zestaw 0,4 mm, to jak najbardziej warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie no to zamawiam, dziękuję za pomoc. :-) Dziś nareszcie ukończyłem pracę nad małą kabiną do lakierowania i nie mogę się doczekać.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina samoróbka, pokaż. Tez mi sie w głowie rodzi pomysł na kabinę do malowania po ostatnich przygodach z malowaniem, podjąłem decyzje ze coś muszę zbudować , jak narazie czasu brak lecz w głowie pomysł kiełkuje coraz bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.