Skocz do zawartości

Wizyta w ZTS Plastyk Pruszków, reportaż


Kciuki

Rekomendowane odpowiedzi

18 hours ago, wuwumaster said:

uszkodzenie żłobkowana na górze płata też z tego co wiem było od zawsze

Jak mi się będzie chciało, to odgrzebie stare pudła w piwnicy i znajdę "białego kruka" P.11c z ZPW bez wypłaszczeń na skrzydłach. Mam jednego. To była jakaś wczesna seria próbna. Można było poznać po tym, że w woreczkach płat był wrzucony osobno (był odpadnięty od ramek). Ale nie mam pojęcia gdzie go mam zakopanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2023 o 12:49, tom_tom_bb napisał:

znajdę "białego kruka" P.11c z ZPW bez wypłaszczeń na skrzydłach. Mam jednego.

też mam takowego jedynego z całym żłobkowaniem płata. Co ciekawe z Mistercrafta :!: Kupiłem od "sąsiada" 5 lat temu, a kupiłem bo zobaczyłem pierwszy raz płat bez wypłaszczeń na skrzydłach. Przesunięcie formy na jednej z lotek jest nadal, czyli jakby ktoś coś naprawił w formie :hmmm:Od kiedy pamiętam zawsze trafiały mi się zanikowe egzemplarze. Raz kiedyś kolega na ZPT sklejał takiego P-11c który miał cały płat żłobkowany, ale to był bodaj 1989 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, BRAVO112 napisał:

a jak wyglada prawa gora tego jasniejszego skrzydla, bo to wlasnie tam jest uszkodzona forma

P11.jpg

 

Najpierw sklejony Mistercraft a następnie zabytek.

IMG_20230619_221556054.jpg

IMG_20230619_222349042.jpg

IMG_20230619_222358416.jpg

Edytowane przez pezetinz
Brak treści postu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ temat dosyć ciekawy, pozwoliłem sobie nagrać krótki filmik. na początku jest pokazany model z początku lat 90, na płacie którego widać już duże wypłaszczenia, zarówno na górnej, jak i na dolnej powierzchni. Później wyjmuję skrzydło z zestawu z samego początku produkcji (ok. 1988 r.), (prawdopodobnie jeszcze próbne wtryski), na którym jest pięknie odwzorowana blacha rowkowana na całym płacie (niestety na filmie nie widać dokładnie drobnych rowków, pojawia się refleks świetlny, ale tam naprawdę nie ma żadnego wypłaszczenia). Co do współczesnych zestawów  Mistercrafta, słyszałem, że zregenerowano formę (tą jak i kilka innych). W ogóle mister Craft przejmuje temat, ZTS Plastyk definitywnie kończy swoją działalność...

 

Edytowane przez tom_tom_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/18/2023 at 9:56 PM, wuwumaster said:

Poszukajcie panowie, pokażcie, bo zapewne nieliczni na tym świecie widzieli nieuszkodzony płat 11stki z PZW, sam jestem ogromnie ciekaw 🙂

znalezione, masz powyżej foty i film.

btw, pewnie gdyby było zainteresowanie, wykonałbym formę i skopiowałbym taki dziewiczy płat. jednak to już chyba tak niszowy temat, że nie ma sensu... szczególnie, że dzisiaj gdy ktoś chce wybudować P.11, ma do dyspozycji piękne modele wydane przez IBG i Arma Hobby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tom_tom_bb napisał:

W ogóle mister Craft przejmuje temat, ZTS Plastyk definitywnie kończy swoją działalność...

 

Pewne info? 

Czyli Mistercraft przejmie nie sprzedane zestawy, które zalegają nadal w magazynie ZTSu?

 

 

Kończy się pewna epoka modelarstwa w Polsce...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Kolekcjoner WP said:

Pewne info ? 

Tak, pewne, informacja z pierwszej ręki (wcześniej dowiedziałem się o tym w kilku sklepach modelarskich, ostatecznie potwierdziłem u źródła, podczas rozmowy telefonicznej). Jeszcze produkują, ale to już ostatnie tygodnie / miesiące. Formy są już przekazane innej firmie (zapewne chodzi o Mistercrafta), więcej szczegółów nie znam niestety.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/19/2023 at 8:13 AM, Artek82 said:

też mam takowego jedynego z całym żłobkowaniem płata. Co ciekawe z Mistercrafta :!: (...) Raz kiedyś kolega na ZPT sklejał takiego P-11c który miał cały płat żłobkowany, ale to był bodaj 1989 rok.

Tak jak napisałem w poprzednim poście, tylko  egzemplarze z pierwszych wypustów miały oryginalne, nienaruszone żłobkowanie. Dowiedziałem się kiedyś od modelarza z Siedlec, że to była jakaś seria próbna, która wyszła i została skierowana do sprzedaży, a zaraz potem coś się stało i uszkodzili formę, i tak to klepali przez 30 lat. Natomiast w ostatnim czasie ktoś  musiał zregenerować formę, bo rzeczywiście niektóre nowsze wypusty były lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tom_tom_bb napisał:

Tak, pewne, informacja z pierwszej ręki (wcześniej dowiedziałem się o tym w kilku sklepach modelarskich, ostatecznie potwierdziłem u źródła, podczas rozmowy telefonicznej). Jeszcze produkują, ale to już ostatnie tygodnie / miesiące. Formy są już przekazane innej firmie (zapewne chodzi o Mistercrafta), więcej szczegółów nie znam niestety.

 

Na prawdę szkoda, że już kończą działalność... Od ich modeli zacząłem swoją przygodę z modelarstwem...

 

Ale tyle dobrze, że formy ktoś przejął. Wydaje mi się, że to był Big Model, bo w ich ofercie pojawił się P.11C z Ruchu, którego formu miał ZTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co znalazłem:

Ktoś wie może czego to przepak? W 2005 był na stronie ZTSu (link)

 

h6.jpg.a0c7fbd24ba6c26d6821e655c8315bfb.jpg

 

http://web.archive.org/web/20050409104750/http://www.modelarstwo.net.pl/smiglowce1.html

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wygrzebałem takiego u znajomego w garażu w złomowisku. Rety przy okazji jeszcze pół reklamówki innych destruktów. Ten śmiglak akurat był w woreczku, niestety bez kilku drobnych pierdółek (jakieś antenki itp) i kalkomanii. Instrukcja była, nie pamietam dokładnie jak wyglądała ale coś mi się kojarzy że "zalatała" Monogramem.

Ale to tylko takie moje majaczenie z otchłani czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kolekcjoner WP said:

tyle dobrze, że formy ktoś przejął. Wydaje mi się, że to był Big Model, bo w ich ofercie pojawił się P.11C z Ruchu, którego formu miał ZTS

napisałem na priv, bo błąd jest również na Scalemates. Modele  P.11 ze starych form Ruchu (które teraz pakuje Big Model, bardzo marne) a modele z form używanych przez PZW (które pakuje Mistercraft) to dwa różne modele. Nie wiem jak to zmienić na Scalemates.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Wydaje mi się, że to był Big Model, bo w ich ofercie pojawił się P.11C z Ruchu, którego formu miał ZTS

A także: Iskra, Hunter, Su-22, Javelin, Karaś Ruchu, MiG-15 Ruchu, MiG-17PF, MiG-19, MiG-21, Czapla, Mustang, śmigłowce Mi-2, Cobra i Lynx, Thunderjet, FW-190 A i D, Bf-109, Ił-2m3.

Zabrakło RWD-5, 6 i 8, Jaka-1m i Łosia w ofercie BigModel.

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artek82 napisał:

A także: Iskra, Hunter, Su-22, Javelin, Karaś Ruchu, MiG-15 Ruchu, MiG-17PF, MiG-19, MiG-21, Czapla, Mustang, śmigłowce Mi-2, Cobra i Lynx, Thunderjet, FW-190 A i D, Bf-109, Ił-2m3.

Zabrakło RWD-5, 6 i 8, Jaka-1m i Łosia w ofercie BigModel.

 

RWD-5, 6, 8, Jaka-1 i Łosia przejął już wcześniej Mistercraft. Nawet na ich stronie od chyba dwóch lat wisi boxart RWD-6, ale nadal go nie wypuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.