Skocz do zawartości

Bf-110E 1:72 Eduard


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Na odbiór kształtu litery R kąt zrobienia zdjęcia nie ma najmniejszego wpływu, brzuszek powinien być ,nazwijmy to, "wypłaszczony". Litera N przy tym ujęciu powinna wydawać się węższa, jest szersza.

Nie wiem jak jest w kalkomaniach, ale chodzi o wysokość poziomej części boku krzyża w stosunku do wysokości liter kodowych.914321304_Messerschmitt-Bf-110E2-Zerstorer-1.(Z)JG77-LNLR-Felix-Maria-Brandis-WNr-3759.thumb.jpg.482bac27bb13d6bba1732ea5a8e80cfd.jpg

PS Te czerwone strzałki są tutaj zbędne, chodzi o żółte linie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Soris napisał:

Nie wiem jak jest w kalkomaniach, ale chodzi o wysokość poziomej części boku krzyża w stosunku do wysokości liter kodowych.

Tutaj wszystko pasuje, litery są tej samej wysokości co krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 09:17, Roland_Sebastian napisał:

Namalowanie tego tak żeby było bez zacieków, odpowiedniej wielkości i jeszcze w 100% zgodne ze zdjęciem jest dla mnie nieosiągalne.

No, do tego trzeba by być wiekowym, japońskim mistrzem, pochodzącym z rodu, który od pokoleń poświęca życie na studiowanie malowania plamek kamuflażu aerografem na modelu Me-110.

 

Ale jeżeli nie mówimy o 100% , to jest tylko kwestia Twojej decyzji. Bo umiejętności pozwoliły Ci namalować plamki wyraźnie mniejsze niż to wynika z przeliczenia skali.

Być może pokazujesz to, co chcieli osiągnąć niemieccy malarze, ale ich umiejętności i sprzęt na to nie pozwoliły ;).

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, greatgonzo napisał:

Bo umiejętności pozwoliły Ci namalować plamki wyraźnie mniejsze niż to wynika z przeliczenia skali.

Czy ja wiem? Część ciemnych plam, zwłaszcza za stanowiskiem strzelca jest rzeczywiście większa, ale np. te przy literach kodowych czy bliżej nosa są chyba nawet mniejsze niż to co namalowałem. Druga opcja jest taka, że niczym stereotypowy facet widzę niektóre rzeczy większe niż w rzeczywistości. :) 

 

35 minut temu, greatgonzo napisał:

No, do tego trzeba by być wiekowym, japońskim mistrzem, pochodzącym z rodu, który od pokoleń poświęca życie na studiowanie malowania plamek kamuflażu aerografem na modelu Me-110.

Ehh, pakuję plecak i kupuję bilet do Tokio. Może znajdę mistrza, który będzie chciał mnie szkolić, przynajmniej brodę już mam. 😁 
Tymczasem do momentu aż nie opanuję umiejętności malowania z zasłoniętymi oczami biorę się tylko za jednokolorowe kamuflaże! :)

A na serio, miało być dobrze a wyszło jak zwykle. Brak trzymania się ustalonego planu i wrodzone roztrzepanie sprawiło, że im dalej z budową tym bardziej model rozjeżdża się z oryginałem i cóż, biorę to na klatę. 😉 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Juffre napisał:

Ale Ci to pięknie wychodzi :) Poezja, czekam na więcej!

 

No właśnie przestało. Zabrałem się dzisiaj za kalki i chyba miałem kiepski dzień bo rozwaliłem jedna z oznaczeniami kodowymi. Pomyślałem że nic straconego bo tylko jedna litera do wymiany, "N", a w zestawie są jeszcze dwie pary do innych schematów. Ku mojej konsternacji okazało się, że pozostałe eNki są innych rozmiarów. Niby niewielka różnica, ale nie daje mi spokoju. Odłożyłem model na półkę i myślę nad planami ratunkowymi. Zastanawiam się czy nie ściągnąć tej felernej kalki więc: 

1. Napisałem do Eduarda zapytanie czy dałoby radę dostać te oznaczenia od nich lub jakoś dokupić. 

2. Jeśli opcja 1 nie wypali to kupić drugi zestaw i mieć dwie 110:)

3. Ewentualnie może ktoś z was ma resztki kalek z tego zestawu z literami kodowymi do tego malowania

4. Ostatnia opcja, najtrudniejsza w realizacji, to namalowanie brakującej litery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek K napisał:

Zamiast pisać do eduarda lepiej zleć wykonanie szablonów do malowania.


Ta opcja najmniej mi się podoba. :) Serio, ogarniam kładzenie kalkomanii, a to był wypadek przy pracy wynikający ze zmęczenia i braku zastosowania odpowiedniego BHP. 😛
Co do Twojej propozycji to:

Po pierwsze musiałbym zdjąć wszystkie litery kodowe, a nie tylko tę jedną dosztukowaną "N" co wiąże się z ryzykiem uszkodzenia obu krzyży, czyli wypadałoby zamówić komplet szablonów łącznie z oznaczeniami.

Po drugie nie jestem na tyle ogarnięty w programach graficznych, żeby przygotować wzór takiego szablonu.

 

Poza tym nie uśmiecha mi się tyle inwestować w ten model na tym etapie. Zwłaszcza, że ma już sporo potknięć merytorycznych więc co z tego, że R będzie miało idealny kształt skoro widać inne różnice w malowaniu modelu, które bardziej rzucają się w oczy. W takim wypadku jedna decyzja ciągnie za sobą drugą, ta następną itd. Bo jeśli poprawiłem litery kodowe i krzyże na kadłubie, to wypada też namalować i te na skrzydłach. Skoro włożyłem tyle wysiłku w poprawę oznaczeń to logiczne byłoby poprawienie przebiegu plam kamuflażu na kadłubie i skrzydłach. W takim przypadku sensowne byłoby również przemalowanie wnętrza na RLM 66... itd.

Podczas modelowania staram się stosować pewną konsekwencję i logikę działania. Jeśli w trakcie budowy wyjdzie coś co da się poprawić bez strat na modelu to wdrażam poprawki. Jestem otwarty na sugestie, chociaż czasem moja powierzchowność może temu zaprzeczać. :) Zmiana kształtu liter kodowych jest dla mnie na tyle poważną ingerencją w model, że nielogiczne byłoby pozostawienie pozostałych nieścisłości. Wiem, że w końcu nie dałoby mi to spokoju i skończyłoby się na wdrożeniu tych wszystkich poprawek. Przy czym jestem świadom, że pochłonęłoby to ogrom mojej pracy i wysiłku - musiałbym choćby poprawiać jeszcze raz większość nitowania, które pewnie zniknęłoby pod kolejnymi warstwami farby.
 

23 minuty temu, BRAVO112 napisał:

ta " enka" jest przeciez prosta, moze po rostu wydrukowac na papierze do kalek?

To już chyba łatwiej będzie ją namalować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę w stanie koledze pomóc.

Mam takie kalkomanie z literami lodowymi Luftwaffe.W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na priv.To jest zdjęcie przykładowe bo wymiary mam od 4 do 14 mm.

IMG20230811114601.jpg

Edytowane przez Xmen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jakość zdjęć, ale robione tym co miałem pod ręką. Postanowiłem jednak namalować te literę. Zrobiłem to na dwa razy, za każdym razem malując belki, najpierw nogi, potem poprzeczkę. Z efektu jestem w miarę zadowolony. Oczywiście jedno naprawiłem, to popsułem drugie, na szczęście łatwo będzie wyretuszować uszkodzony krzyż. :)IMG_20230814_194309.thumb.jpg.076a673eaa90814174fabaa58713e28f.jpg

 

IMG_20230814_194351.thumb.jpg.d5bbf8566cbafb307519be3a84e2234c.jpg

 

IMG_20230814_194407.thumb.jpg.93f41309ece99e824b586df32a8e2bd1.jpg

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaruk napisał:

ta lewa chyba była malowana jako druga bo wręcz nie do odróżnienia od oryginału.

 
Lewa to akurat jest oryginalna, wrzuciłem dla porównania. Na szczęście tylko jedną literkę popsułem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.