Jump to content

P-39N Airacobra, Arma Hobby 1/72

panDespota
 Share

Recommended Posts

Na warsztat wrzuciłem kolejny model. Obecny stan to oczekiwanie na podkład. Jest przenitowany, dorobiłem też lufy km-ów w nosie. Mam jeszcze kilka rzeczy do dorobienia poprawienia, ale potrzebuje w tym temacie pomocy 🙂
1. Przyjąłem, że samolot nie ma karabinów w skrzydłach- otwory zaślepione. Czy te na spodzie skrzydeł też powinny być zaślepione?
2. Jakie powinno być działko w nosie? Akurat zdjęcie jest tak niefartownie obcięte.

Obrazek

3. Czy mocowanie zbiornika/bomby powinno wyglądać jak poniżej? Na zdjęciu oryginału można się tam chyba dopatrzeć tych drutów. Co tam w ogóle może być podwieszone? Jakaś rosyjska bomba? Zlewa się chyba z klapą podwozia.

Obrazek

Model planuję wykonać jak dla mnie w jedynym prawilnym dla niego malowaniu- rosyjskim 😃 O ile dobrze przetłumaczyłem to z 273 Dywizjonu Myśliwskiego, 30 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Gwardii z napisem "Śmierć faszyzmowi!"

Obrazek

Obrazek

Poniżej kilka fot z budowy. Niestety zwaliłem montaż pasów. Powinny przechodzić nad metalowym profilem nad siedzeniem. Spostrzegłem to jak przykleiłem już owiewkę. I jak tu teraz żyć 🙄

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

• Like 10

14 minut temu, Xmen napisał:

Szyby pancernej za fotelem nie było?

Jest. Przezroczysta. Musisz się dobrze przypatrzeć 😆 A tak na serio w zestawie nie ma. Myślałem żeby dorobić, ale w sumie jest w miejscu za grubą ramą oszklenia i nie będzie się rzucał jej brak jak np. w Jaku. Wiem, leń ze mnie francowaty 🙃

4 godziny temu, panDespota napisał:

Jakie powinno być działko w nosie? Akurat zdjęcie jest tak niefartownie obcięte

Oczywiście to "krótsze" i "grubsze". 

• Like 1

Airacobra dostała kolorki. Będę chciał jeszcze wykonać ślady zamalowanych znaków Amerykańskich. Pytanie, jakie znaki na niej mogły się znajdować. Sam okrąg z gwiazdą czy jeszcze do tego pozioma biała belka? Znaki na kadłubie po obydwu stronach a jak ze skrzydłami? Bedę wdzięczny za pomoc.
I zdjęcia z obecnego etapu plus niespodzianka na jaką trafiłem podczas wizyty w Muzeum Lotnictwa w Krakowie 🙂

Obrazek

Obrazek

Obrazek

• Like 8

W dniu 31.07.2023 o 17:32, Xmen napisał:

Szyby pancernej za fotelem nie było?

A widzisz ją na fotce oryginału?  Jeśli tak to gratuluję oka.  Ja jej nie widzę choć trudno jest zobaczyć coś przezroczystego ... 8-)   Podobnie jak nie widzę radiostacji na fotce oryginału a w modelu już tak . Ciekawe.

• Like 1

14 godzin temu, panDespota napisał:

niespodzianka na jaką trafiłem podczas wizyty w Muzeum Lotnictwa w Krakowie 🙂

Próbowałeś to ruszyć? Ja się nie powstrzymałem, bo byłem strasznie ciekawy ile może ważyć takie skrzydło :).

• Haha 1

5 minut temu, zegeye napisał:

A widzisz ją na fotce oryginału?  Jeśli tak to gratuluję oka.  Ja jej nie widzę choć trudno jest zobaczyć coś przezroczystego ... 8-)   Podobnie jak nie widzę radiostacji na fotce oryginału a w modelu już tak . Ciekawe.

A to już spytać nie wolno?

• Like 2

29 minut temu, zegeye napisał:

Podobnie jak nie widzę radiostacji na fotce oryginału a w modelu już tak . Ciekawe.

Kurczę dobry jesteś. Tyle się gapiłem na to zdjęcie żeby znaleźć jakieś różnice z modelem do ewentualnego przerobienia i nie zauważyłem 🙄

28 minut temu, greatgonzo napisał:

Próbowałeś to ruszyć? Ja się nie powstrzymałem, bo byłem strasznie ciekawy ile może ważyć takie skrzydło :).

Panie daj Pan spokój 😄 Takie rzeczy mi do głowy już nie przychodziły po tym jak dostałem zjebę za to że za blisko podszedłem do Spitfirea 😅

Nie wiem czy te polubienia przez @zegeye i @socjo1 znaczą że można pytać czy też to że nie można.

Już nie zaśmiecam koledze wątku.

Teraz będę sobie obserwował relację bez zbędnego pisania.

Edited by Xmen

7 godzin temu, Xmen napisał:

Nie wiem czy te polubienia przez @zegeye i @socjo1 znaczą że można pytać czy też to że nie można.

Już nie zaśmiecam koledze wątku.

Teraz będę sobie obserwował relację bez zbędnego pisania.

Znaczą, że  Zbyszek mógłby nieco przemyśleć czasem formę swojej wypowiedzi na Forum, bo może być uznany za opryskliwego, a to jest naprawdę dobry, wrażliwy i pomocny Człowiek. Serdecznie pozdrawiam:piwo: i sorry za offtopic w spektakularnym i ciekawym wątku. Obserwuję!

Edited by socjo1
  • Like 1

• 4 weeks later...

Tymczasem poczta w końcu przetrawiła list z kalkami i mogłem przejść do dalszej pracy nad Airacobrą. Model dostał lakier błyszczący, kalki i łosza. Gwiazdy z Techmodu. Nr i napis "Śmierć faszyzmowi!" z Foxbot. Szczególne podziękowania dla @mh76 za te ostatnie. Pod insygniami państwowymi naniesiona imitacja zamalowanych gwiazd amerykańskich. To samo na ogonie z numerem seryjnym.

Obrazek

Obrazek

Edited by panDespota
  • Like 17
  • Sad 1

• 3 weeks later...

Dziękuję! Aircobra zrobiona w ostatniej chwilę przed Jaworznem. W sobotę przed wyjazdem doklejałem jeszcze podwozie 🙂 Dostała wyróżnienie. Galerię niedługo postaram się zrobić. Podziękowania dla organizatorów za bardzo fajną imprezę!

Obrazek

Edited by panDespota
  • Like 16