Skocz do zawartości

Art of Trans - modele drukowane


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Pires napisał:

Jeżeli masz na myśli wtryskowe dokonania Broplanu, to wolałbym już chyba te modele wykonać od podstaw, niż tracić czas na ich poprawianie.

Zadam pytanie prowokacyjne - czy któryś z tych modeli wykonałeś od podstaw? :chytry:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w latach 80-tych zrobiłem w technice vacu Kanię w 1/48, a teraz kończę tę samą Kanię w 1/144. Do Żurawia czy Junaka się przymierzam, ale w swojej naiwności nadal czekam na dobry model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kopernik napisał:

1ArtofTrans_PZL38_Wilk_001.jpg

Zdecydowanie bardziej pasuje mi taki podział technologiczny niż to co w Sokole zrobił Answer, czyli podział każdej małej pierdółki na dziesiątki jeszcze mniejszych pierdółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kopernik napisał:

Recenzent stara się pisać pozytywnie a zdjęcia pokazują  fakty. Na dzień dobry linie nitów z czapy nijak się mające do podziału poszycia,  przedziwny kształt gondoli silnikowych itp. Nawiasem mówiąc największym problemem jest to co bardzo bilo po oczach w Bytomiu w wystawionych tam modelach z tej stajni. Bryły nie przenikają się płynnie w oczy rzucają się załamania. Widać to zreszta swietnie w modelu Kobuza w wykonaniu recenzenta. Pospiech ewidentnie szkodzi jakosci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Qz9 said:

Na dzień dobry linie nitów z czapy nijak się mające do podziału poszycia,

 

Te nity wygladaja tragicznie, zrobione na szybko od prostokatnego szablonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
19 godzin temu, jmx62 napisał:

Jakiś cennik tych produktów istnieje?

Oczywiście, wszystkie modele w skalach 72;48;32 są drukowane po złożeniu zamówienia ( niestety, terminy są ok 5-6 tygodni). Ofertę z cenami można otrzymać po wysłaniu prośby o takową do Art ... za pośrednictwem ich FB oraz ( już wklejałem ! ) :

1wal.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qz9 napisał:

Recenzent stara się pisać pozytywnie a zdjęcia pokazują  fakty. Na dzień dobry linie nitów z czapy nijak się mające do podziału poszycia,  przedziwny kształt gondoli silnikowych itp. Nawiasem mówiąc największym problemem jest to co bardzo bilo po oczach w Bytomiu w wystawionych tam modelach z tej stajni. Bryły nie przenikają się płynnie w oczy rzucają się załamania. Widać to zreszta swietnie w modelu Kobuza w wykonaniu recenzenta. Pospiech ewidentnie szkodzi jakosci.

Niestety też zauważyłem, że kształty Wilka żyją swoim życiem i z oryginałem delikatnie mówiąc nie współgrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dante napisał:

Te nity wygladaja tragicznie, zrobione na szybko od prostokatnego szablonu.

Cytat

mogą na pierwszy rzut oka trochę razić, że może linie zbyt szerokie a nity mało finezyjne, ale myślę, że po pomalowaniu modelu, to co według jednych może być uznane za mankament, nieco straci na intensywności i wszystko będzie jak trzeba.

Wg recenzji wystarczy zalać farbą i będzie dobrze.

A zresztą...

Cytat

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Na jednym z wydruków pojawiła się jakaś skaza, czy coś takiego. Nie wiem co to jest i dlaczego tam się wzięło i czy jest tylko w moim egzemplarzu. Wiem natomiast, że nie mogę tego tak zastawić. Powinienem natomiast zrobić z tego wielką aferę na pół Internetu i kogo tylko się da przekonać do jedynie słusznego zdania, że model ten nie jest wart żadnej uwagi. Dobrze byłoby przy okazji doprowadzić do tego, by właściciel firmy i autor projektu zarazem w akcie rozpaczy, targany wyrzutami sumienia wobec biednych polskich Męczenników Modelarstwa dokona aktu samookaleczenia za pomocą szarego mydła lub szczotki do zębów. Ja jednak jestem daleki od podejmowania tego typu działań, wolę temat przemyśleć tak aby z rozpoczęciem budowy po prostu się tego czegoś pozbyć i w jaki sposób. Nie sądzę, że będzie to jakaś skomplikowana operacja. Na pewno prostsza niż awantura na forach.

... zamiast się awanturować to w tym czasie można poprawić. Nie wiem wprawdzie, czy takie podejście obowiązuje również jak się za model zapłaci, ale zawsze jest to jakaś opcja.

 

I żeby było jasne, nie mam beki z modelu tylko z recenzji. Model jest drukowany i kupując trzeba mieć tego świadomość. Są złe i dobre modele wtryskowe, odlewane i drukowane, zawsze jednak będą w każdej opcji pewne skutki technologii i i jej ograniczenia. Pewne błędy/niedoróbki mogą wynikać z winy autora i z ograniczeń technologii. Jednak o ile pewnych ograniczeń nie da się obejść o tyle najczęściej najsłabszym ogniwem jest człowiek.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Autror recenzji ma od jakiegoś czasu taka manierę zbawiciela. On wie i udowadnia, że wszystko da sie poprawić a w internecie same wilki i hejterzy czychaja na producentów modeli polskich samolotów.  

Przegięcie w drugą stronę, chwali wszystko jak leci. 

Edytowane przez Qz9
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję poczytać dyskusje o KAŻDYM modelu polskich samolotów.

I dlatego też mamy co mamy- modeli powojennych jak na lekarstwo, a jednak dokumentacji jest sporo. O przedwojennych też można pisać o brakach.

Mnie cieszy, że coś jednak ruszyło, a błędy? Tak są i będą, dotyczy to również modeli WSZYSTKICH producentów. A może nie?

Normalnych Świąt

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, India napisał:

To proponuję poczytać dyskusje o KAŻDYM modelu polskich samolotów.

A ja proponuję poczytać o niepolskich. Różnica jest taka, że tam jak jest błąd to jest i na tym kończy się dyskusja. 20 stron w polskich nie wynika z tego, że ktoś pokazał błąd, tylko z tego, że kogoś to oburza. Tak, nie oburza błąd tylko to, że ktoś śmie go wytknąć.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomnę oburzenie pod jednym moim filmem, że model jaki dostałem do recenzji nazwałem g....

Podałem fakty, ale to nie dobrze jest krytykować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IndiaNigdzie nie napisałem, że wszystkie uwagi są słuszne. Ale te które są to są i tyle. Żadna z nich nie obliguje też nikogo do nie kupowania. A najbardziej wierutną bzdurą jest twierdzenie, że przez krytykę nie ma polskich modeli. Jeśli nie ma to tylko dlatego, że się nie opłaca, że się nikomu nie chce, że żadnego producenta to nie interesuje. I możesz mi wierzyć, albo nie, ale producentów w dużej większości kompletnie nie interesuje co piszą na jakimś forum o jego modelach, ułamek się zainteresuje, a jednostki wyciągną wnioski w kolejnych projektach. Pomijam fakt poczucia estetyki, bo jak ktoś tego nie ma to nikt mu nie wmówi, że to jest ważne kiedy się coś tworzy, a szczególnie kiedy bierze się za to pieniądze.

I powtarzam kolejny raz, to są wydruki i pewnych ograniczeń się nie przeskoczy, ale to co można to można.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden model nie jest idealny, ale te nitowanie to nie jest uproszczenie, ograniczenie technologi czy blad, to jakas kpina. Lepiej jakby autor wogole nie dal nitowania. Kto chce to moze sam ponitowac a kto nie to sklei jak jest i tez bedzie przyzwoity model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dante napisał:

Zaden model nie jest idealny, ale te nitowanie to nie jest uproszczenie, ograniczenie technologi czy blad, to jakas kpina. Lepiej jakby autor wogole nie dal nitowania. Kto chce to moze sam ponitowac a kto nie to sklei jak jest i tez bedzie przyzwoity model.

Można tez skleić z tymi nitami . Komu nie pasują to niech zaszpachluje i może skleić bez nitów .Można też zaszpachlować i wykonać nowe nity za pomocą dostępnych nitowadeł ( pytanie : czy one będą w 100% odpowiadały oryginałowi ? ). W sumie, są trzy wersje do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kopernik napisał:

W sumie, są trzy wersje do wyboru. 

 

Jak się dobrze zastanowić, to możliwości znajdzie się nawet więcej. Ale żadna z nich nie zmienia faktu, że to co oferuje wytwórca omawianego tu zestawu, jest jakimś niespecjalnie śmiesznym żartem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy model jest tylko półfabrykatem. O tym, jaki będzie efekt końcowy , decyduje wykonawca modelu i jego umiejętności. Prawda?

A osoba recenzująca powinna o tym wiedzieć tym bardziej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, India napisał:

Każdy model jest tylko półfabrykatem. O tym, jaki będzie efekt końcowy , decyduje wykonawca modelu i jego umiejętności. Prawda?

Prawda. Możesz też zapakować plastikową formatkę, dołożyć do niej plany modelu i napisać na pudełku "PZL-38 Wilk - półfabrykat, sam decydujesz o efekcie końcowym."

 

6 minut temu, India napisał:

A osoba recenzująca powinna o tym wiedzieć tym bardziej. 

Osoba recenzująca powinna znać się na modelarstwie, mieć poczucie estetyki i pisać uczciwie jak wygląda model.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KFS-miniatures napisał:

 

Jak się dobrze zastanowić, to możliwości znajdzie się nawet więcej. Ale żadna z nich nie zmienia faktu, że to co oferuje wytwórca omawianego tu zestawu, jest jakimś niespecjalnie śmiesznym żartem. 

Kamil.. zostaw temat... 😉 i tak ma +1000 do ... ze jest.  najfajniejasza dla mnie to wilga)  (i to tak na powaznie) ale nie kupie.  wydruk3D budzi obawy (podatnosc na odkształcenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dedrey napisał:

Kamil.. zostaw temat... 😉 i tak ma +1000 do ... ze jest.  najfajniejasza dla mnie to wilga)  (i to tak na powaznie) ale nie kupie.  wydruk3D budzi obawy (podatnosc na odkształcenia)

Akurat Wilka to trzeba z daleka omijac, Iras sie produkuje i pewnie w tym roku bedzie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2024 o 21:07, kopernik napisał:

Oczywiście, wszystkie modele w skalach 72;48;32 są drukowane po złożeniu zamówienia ( niestety, terminy są ok 5-6 tygodni). Ofertę z cenami można otrzymać po wysłaniu prośby o takową do Art ... za pośrednictwem ich FB oraz ( już wklejałem ! ) :

1wal.jpg

Chyba bardzo dużo tych chętnych, bo u mnie minęło 7 tygodni i ani widu ani słychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.